Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minek érdemes tanulni ha...

Minek érdemes tanulni ha viszonylag "gazdag" akarok lenni? 12/F

Figyelt kérdés

2015. ápr. 3. 15:34
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De sajnos a szüleim mégsem jönnek ki 2 fizuból... Bár ez már más téma
2015. ápr. 3. 19:20
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Tegyel fel magadnak kerdeseket. Vonatkoztass el a penztol. Mit szeretsz csinalni a szabadidodben? Mi az amivel szivesen foglalkoznal?

Probalj olyat talalni, amit egyreszt szeretsz csinalni, van hozza kompetenciad, es van kereslet ra.

Ehhez kell egy eleg mely onismeret. De ha a penz van a szemed elott, es elmesz valami olyat tanulni, amivel masok szerint jol lehet keresni, es kiderul, hogy ez nem erdekel, vagy nincsenek meg hozza a kepessegeid, akkor buko ugyis hosszu tavon.

2015. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a sportból olyan nagyon megélnék.
2015. ápr. 3. 19:51
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Milyen sport? milyen szinten vagy most stb.? Ha elsportolo vagy, nyersz rangos versenyeket, akkor siman. De fentebb irtam, hogy vajon megvannak-e a kepessegeid hozza? Vagy ha szereted a sportokat, akkor elmehetsz edzonek, tesi tanarnak mit tudom en. A lehetosegek ott vannak, ha meg nem is olyan formaban, ahogy azt te gondolod. Egyebkent ledobbentem, hogy milyen jo a helyesirasod. Biztos van tobb dolog is, amiben jo vagy. Az iskolaval az a baj, hogy ott elveszik egy csomo mindentol a kedved, ha nem vagy az a tipus, aki szeret orarol orara keszulni, meg a tanulast elso hekyre rakni. Javaslom, hogy ezen is gondolkozz el. Az, hogy egyes tantargyakbol vannak rosszabb jegyeid, meg nem jelenti azt, hogy ahhoz nincs erzeked.
2015. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Na, hogy a kérdezô normális, szerény életvitelt szeretne, nem luxusprostikat A8-assal a skizofrén 49 máris eltûnt a színtérrôl... Hagyd a mérnök, matek meg infós dolgokat, ez a Mai világ divatja, de ha fingod sincs hozzá felejtsd el... NE csinálj olyat amit nem szeretnél... Ha megkínoznának sem mennék el programozónak, hogy a monitor felett görbüljek 14h és kódokat gyártsak... Hagyd a pénzt... MIT szeretsz??? Biztos több ilyen van... Gondolkodj rajta és azzal foglalkozz hogy jó legyél benne. Ezeket a mérnök szakokat igen messzirôl kerüld el, ha nem érdekel. Csak akkor, ha szereted és érdekel. Ennyi a titok.
2015. ápr. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Azért is mondom a matek 3 ehhez kevés... Én 4 - 5 voltam matekbòl, mégsem tanultam reál szakon mert szarok rá a programozásra és a mérnök munkákra is... A matekot is rühellem csak megerôltettem magam... Na most én egy életen át nem fogom AZT csinálni amit utálok
2015. ápr. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Így van.Azt csináld amit szeretsz.Én pl.imàdom a matekot meg a programozást ezért is dolgozok ilyen területen.(és ugye igen csak jól fizet de ez mellékes).Ha te nem vagy az a típus aki leül a gép elé és 48 óra múlva feláll mert rájön hogy gyakorlatilag ki van száradva:D akkor ne ilyen irányba menj el.
2015. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha nem túl jó a bizonyítványod (matek 3, angol 2), az informatika nem érdekes, mert minden gyerek a számítógéppel van megőrülve, szóval én küldök neked egy listát a hiányszakmákból, ha ezek közül választasz, akkor biztosan jól fogsz majd keresni is, és biztos találsz köztük olyat, ami érdekel is, mert ez utóbbi a legfontosabb. - Lehet, hogy a szüleid nem tudják jól beosztani a pénzt. Az az első, hogy az ember kifizeti a rezsit, a villanyt, gázt, vizet, lakbért stb. Utána megveszi a tartós fogyasztási cikkeket: gyereknek, maguknak cipőt, kabátot, iskolaszereket, amik feltétlenül kellenek, de lehet használtat is venni, lehet cserélni is. És az kaja csak mindezek után jön, persze cigi, ital, kóla, ilyesmik kizárva, mert feleslegesek, egészségtelenek és sok pénzt elvisznek. Itt a lista:


[link]

2015. ápr. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Ha jól fizető állást szeretnél, legalább 1 idegennyelvet tárgyalási szint körül kell beszélned, de nem hátrány, ha legalább 2-3 nyelvet is ismersz valamennyire.. Ez már elvárás a mai világban. Ha egyetemre/fősulira szeretnél menni, akkor szerintem a reál szakokat részesítsd előnyben. Én logisztikusnak tanulok (MSc-n), mellette csinálom az angol-magyar szakfordítói képzést. Neked hajrá, remélem jól fogsz választani!
2015. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Mindenképp olyan munkát válassz, amit majd szeretni fogsz. Ha gazdag akarsz lenni, menjél politikusnak, de azt utálni fogod.
2015. ápr. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!