Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lett kevesebb a fizetésem?

Miért lett kevesebb a fizetésem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan probléma előtt állok, hogy diákszövetkezet által dolgozok egy munka helyen. /Nappali tagozatos hallgató vagyok egy főiskolán/ Rengeteg szövetkezet oldalán található bérkalkulátor és mindegyik azt mutatja hogy a bruttó összegből mindössze 16% SzJA jön le. Nos...A vártnál kevesebb összeg érkezett a bankszámlámra..Fel is hívtam a szövetkezetest, és azt mondta hogy 16%-on felül még 3% levonódik és még 900ft..de ezt mind meg tudom nézni egy bérkalkulátorral..Az ÖSSZES diákbér kalkulátor csak a 16%-ot vonja le a bruttó összegből..A szerződésemben nem volt semmi más levonásról szó. Valaki tud mondani valamit? Lehúzás? Vagy valóban adóznom kell nappalis hallgatóként? Hozzátenném, hogy előtte dolgoztam más szövetkezetnél és csak 16% jött le a béremből és az ismerőseimnél is csak ennyi a mínusz...Megjegyzem nem új tag vagyok a szövetkezetnél, szóval emiatt nem jöhet szóba pénzlevonás. Előre is köszi a válaszokat!

2015. ápr. 14. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak a 16% SZJA amit vonnak. Nálad nem tudom ez mi. Melyik szövetkezet?

Szoval a szövetkezet mondta mennyi a brutto béred és abbol több mint 16%-ot von le??!

2015. ápr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Személyi Jövedelem Adó

A szerződésben benne van a bruttóbérem és igen így van..több mint 16%-ot von le.. Nem szeretném megnevezni a szövetkezetet

2015. ápr. 14. 20:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen jogon vonnak mást mint a 16%? Kérdezz rá, mert ez nem fer igy. Több diaksz.nel dolgoztam és ilyen sehol nincs!
2015. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valami tipp lehet hogy mi a fene ez a 3%? egészségügyi valami? illetve milyen adó az ami 900ft?:|
2015. ápr. 14. 20:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi, teljesen indokolatlan.
2015. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

A szaros diákfizetésből is még lecsípni...

2015. ápr. 14. 20:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Felvettem a kapcsolatot újra a szövetkezettel.. 900Ft baleset biztosítási járulék és 3% szövetkezeti járulék.. anno aláírattak velem 20oldalt(nem túlzok, lehet többet is) és elvileg benne szerepelt..30oldal olvasmány és 20oldalnyi papírkitöltésnél jó hogy belenyomnak ilyesmiket...mindenesetre elmehetnek a fenébe..irodai munkám van és baleseti hülyeséget kell fizetnem...be vagyok regisztrálva 5 szövetkezethez és ez az egy az ahol ilyesmiket kell fizetnem.
2015. ápr. 15. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:
menj mashova
2015. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dududunno válasza:
Kiváncsiságból, melyik diákszövi?
2015. ápr. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!