Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Számlaképessé kell válnom, ez...

Számlaképessé kell válnom, ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Adódott egy munkalehetőség, amiben kérik hogy legyek számlaképes. Újságírói munka, jelenleg egy rendezvényszervező cégnél dolgozom. Hogyan néz ez ki pontosan? Ez azt jelenti hogy rendes bejelentett alkalmazott leszek, csak tudok adni majd számlát? A TB-t ilyenkor magam fizetem?


Előre is köszönöm a választ, próbáltam utána olvasni de belekavarodtam :)



2015. máj. 27. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez pontosan azt jelenti, hogy NEM leszel bejelentett alkalmazott.


Legegyszerűbben egyéni vállalkozói igazolvánnyal lehetsz számlaképes.

2015. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számlaképesség = Legyen vállalkozói adószámod


Alvállalkozóként szeretnének alkalmazni. Nem az ördögtől való, csak ilyen szakmánál nem értem, hogy mi szükség van rá.

2015. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 HSz76 ***** válasza:

Azért van szükség rá, mert alkalmi a munka, és a fizetett összeg sem állandó. Ha nem írsz semmit, nem kaps semmit. Keress ismerőst, akinek van vállalkozása (EV, Bt, Kft), beszéld meg vele, hogy adjon Ő számlát, ha kell. A bevételét meg bérszámfejtse le Neked.

Erre ne alaoíts vállalkozást, mert nem éri meg a sok fix költség miatt.

2015. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen a gyors válaszokat :)

Szép napot nektek!

2015. máj. 29. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!