Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közfoglalkoztatási bér...

A közfoglalkoztatási bér miért kevesebb, mint a minimálbér?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 21:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert a közfoglalkoztatottak 90%-a nem termel értéket, csak vereherézik a napon. Én azt is sokallom, amit kapnak, mert az én adómból fizetik őket, és egész nap kb napoznak.
2015. jún. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem csak az utcaseprők közfoglalkoztatottak... Én könyvtárban vagyok az.
2015. jún. 15. 21:49
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Mert így nem kell neked annyit adni. Üdv, a kapitalizmusban, ahol úgy spórolnak az emberanyagon ahogy csak tudnak.
2015. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha minimálbér lenne akkor senki nem lenne benne motivált, hogy keressen egy legalább minimálbéres állást a valós munkaerőpiacon.
2015. jún. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Azért, mert a közfoglalkozatatás egy nevesített segély.


Így is komoly problémát okoz a minimálbéres szektorokban, hogy az emberek azt mondják, hogy kapnak 79e bruttót és nem mennek el 101e bruttóért dolgozni, mert a közmunka 99,99% herevere semmittevés, míg a minimálbérért dolgozni is kéne - csak nem éri meg nekik a kis különbség miatt.

2015. jún. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, te vagy a kisebbség. A közmunkások nagyobbik része azért kap pénzt, mert útban a napi aláírásért felszedett két szemetet...


Ez így sajnos marhára nem vezet vissza a munkavilágába, sőt! Tényleg sok ez így is, csak látszat munka.


A valódi helyeken valódi munkát végzőknél pedig nyugodtan lehet mondani, hogy modernkori rabszolgatartás, azért vagy közmunkás, mert így nem kell annyit fizetni érted.

2015. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Mert a közfoglalkoztatottak 90%-a nem termel értéket, csak vereherézik a napon. Én azt is sokallom, amit kapnak, mert az én adómból fizetik őket, és egész nap kb napoznak.


Te is lehetsz még közfogis, ha később már nem tudod a kapcsolataid révén benyalni magad egy értelmes munkhaelyre. Az meg nem a közfogisok hibája, hogy nem termelnek értéket, mivel nem tudják ellátni őket elegendő munkával még a szellemi tevékenységet igénylő munkákban sem.

2016. febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Utolsó: munkahelyhez nem kell kapcsolat! Jelentkezel hirdetésekre, behivnak interjúra és ha megfelelsz akkor alkalmaznak.
2016. febr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó! Akkor miért van ennyi munkanélküli? Tisztában vagy milyen "urambátyám"-viszonyok jellemzik ezt az országot? És miért van annyi hülye dolgozó a fontos pozíciókban akik hibát hibára halmoznak? Nekem ne mondja senki, hogy például egy virágbolti dolgozó megfelelő kapcsolatok nélkül akár irodai ügyintéző is lehet!
2016. márc. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pedig lehet esélye virágbolt után is. Nehogy azt hidd, hogy minden irodai munka olyan különleges szaktudást igényel.
2016. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!