Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elsőkönyves íróknak melyik...

Elsőkönyves íróknak melyik kiadót érdemes felkeresni?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy egy elsőkönyves írónak milyen esélyei vannak a kiadóknál, illetve milyen kiadókat érdemes felkeresni. Minden része érdekelne, marketing, anyagi, kézirat része. Mindenféle tanácsot szívesen veszek, ami segítség lehet.

2015. júl. 19. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem a Novum Verlagot, ez biztos.

Milyen könyvről lenne szó?

2015. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen könyv. Elküldöd mindenhová, ahová tudod, és legfeljebb elutasítják. Ha nem jön be, csiszolsz még rajta, aztán elküldöd még egyszer. Próbálkozni kell minél többször, minél több helyen. A Harry Potter első kéziratát több kiadó is elutasította, mielőtt meg tudta jelentetni az írónő.

A kéziratot egy nyelvi lektor és egy szövegszerkesztésben jártas személy mindenképp nézze át előtte, mert igényesebb kiadók nem foglalkoznak helyesírási hibás és rosszul tördelt szövegekkel. Sok helyen csak belelapoznak, egy-két mondatot elolvasnak, és ha az a pár mondat magyartalan, gagyi, hibás, akkor kuka.

2015. júl. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eléggé kevert, akció, ifjúsági, de erős nyelvezetű, fő színtere az alvilág. Köszönöm, semmiképp sem fogom feladni.A kritika amúgyis építű jellegű. :)
2015. júl. 19. 23:26
 4/13 Brain Storming válasza:

A Novum akkor jöhet be, ha van kb félmillád, mert náluk te fizetsz mindenért, aztán a profitból adnak neked mondjuk 10%-ot.

Első könyvesként semmiképpen se menj hozzájuk, csak ha van kidobandó félmillád :)

2015. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy te fizetsz, de te is vállalod a felelősséget, mert bár az én regényemmel is elszaroztak egy pár hetet, de szerintem csak átfutották, hogy nem valami förmedvény-e, és amikor látták, hogy átlagos próbálkozás, azt mondták, hogy ez király, kiadjuk. Csak fizess fél millát, és persze 5 rugóba fog kerülni a könyved, hogy senki se vegye meg, de ha mégis, akkor legalább nekünk még jobb lesz.ű


Szóval bekaphatják. De valakinek biztos jó, hogy dédelgetheti a hiúságát. :)


#1-es voltam.

2015. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

A Publio kiadót próbáld meg.

Nekem bejött .:-)

2015. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs félmillám, de a magánkiadás már csak ilyen, bár az a 10 százalék elég kevés ahhoz képest, hogy a szerző zsebéből megy a pénz. A Publióról sokat olvastam, és a legtött vélemény szerint egy kalap szar, amit nyújtanak. E-könyvben és nyomtatottban is, arról lebeszéltek. Az Álomgyárat nézegettem, de az is magánkiadás.
2015. júl. 24. 18:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezeket is nézd meg:

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Első könyves írónak a "kalap szar " is érhet valamit.
2015. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy aki elsőkönyves, az nagyon vágyik arra, hogy kiadják végre a művét, és pont ezért kell nagyon odafigyelni, hogy ne járjon rosszul! Az nem igaz, hogy mivel elsőkönyves, ezért érje be a "kalap szar"-nak titulált kiadóval is, és ne kényeskedjen. Igenis legyen elvárása, csak csinálja okosan és legyen képes kompromisszumokat kötni.
2015. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!