Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Segédmunkásként felvett...

Segédmunkásként felvett közfoglalkoztatott végezhet-e szakmunkát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közmunkaprogrammal kapcsolatban érdeklődnék.

Mindenhol jellemző az, hogy a segédmunkásként felvett dolgozóktól elvárják a szakmunkát és a szakmai teljesítményt?

Konkrétan építési munkálatokról és köműves, ács munkáról van szó segédmunkásként felvett emberek esetén.

Ja és nincs szakmunkás a brigádban, legalábbis akit ilyen jogcímmel foglalkoztatnának.

Szerintem nem korrekt, hogy mások pl. ülnek a fa alatt vagy egy klímás szobában és nem csinálnak semmit, ugyanannyi vagy még több pénzért. A kedves dolgozót pedig a föld alá tiporják..

Ti hogy látjátok?

Ha valaki ért ehhez beírhatná az erre vonatkozó törvénycikkeket is.

A válaszolókat megkérném, hogy jelezze jelenleg aktív közfoglalkoztatott-e, ill. esetleg volt-e már benne része.

Köszönöm, ha időt szánsz a válaszra.

A kérdés lényegéből fakadóan nem biztos, hogy tudok rangsorolni, illetve a legjobb választ megjelölni.

Minden választ nagyra értékelek.

Köszönöm.



2015. aug. 10. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm az MTI-nél 8 órában archív felvételeket fordít angolról magyarra közmunkában. Szerintem ez az egész közfoglalkoztatás arra volt jó, hogy a közszférában minimális pénzért végeztethessenek el annyi munkát, amennyit csak tudnak. Az ilyen feladatokat különben miért nem rendes állásként hirdetik meg? Na persze, mert közalkalmazottként legalább háromszor ennyit kellene kifizetni neki ugyanarra a munkára.
2015. aug. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Pluszmunkát az minden cég elvárja teljesen jogosan, de hogy kompenzálnák ezt valamivel... na azt már nem!
2015. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Azert az se semmi hogy angoltudassal van aki képes havi 50ért közmunkázni. Vagy épp ács munkát végezni.


Érdekes ha nekem ha kéne egy ács biztos nem találnék havi 50-èrt de mèg havi 100 ezerèrt se! Valahogy nem tudom elhinni, hogy közmunkazik. Vagy legfeljebb akkor ha hülye a szakmához, de akkor én se alkalmaznám.

2015. aug. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát az angol fordítás - ha lehet- még nagyobb átverés...

Mondjuk valahol ez az egész közmunka az...


Ja az érintett emberek normális minőségi munkát végeznek, csak sajnos idősek, így az elsődleges munkaerőpiacon nem tudnak érvényesülni, meg persze egy kistelepülésen merőben más a helyzet, mint egy nagyvárosban...


Továbbra is várom a véleményeket és köszi az eddigi válaszokat.

2015. aug. 11. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!