Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felsőfokú némettel felsőfokú...

Felsőfokú némettel felsőfokú angollal gépészmérnöki alapdiplomával 1,5 év gyakorlattal mekkora bérigény reális?

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 16:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Akkora, mekkorát adnak.
2015. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
48%

kezdő fizetés új munkahelyen?

Kelet-Magyarországon 150 nettóért összeteszed a két kezed, Pesten és nyugaton duplája.

2015. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
na persze 150 nettó... szakmunkások kapnak annyit
2015. aug. 15. 18:12
 4/28 anonim ***** válasza:
44%

nem viccelek, itt ennyivel indul egy kezdő mérnök, méghozzá egy neves energiaszolgáltatónál.

ez kérlek kelet.

itt ennek is örülni kell.


szakmunkás... egyfelől eltaláltad, ugyanis a szakmunka jelenleg többet ér, mint egy mérnöki diploma. tudom, hogy te máshgy gondolod, de jó szakember alig van, mérnökökkel meg ahogy mondják: Dunát lehet rekeszteni.

ha valakinek nincs szerencséje, szakmunkásként is kaphat minimálbért. van rá példa elég. talán nem hihetetlen: végzett szakmunkásaink egy része kb. havi 70-80 ezret visznek haza.

a másik odlal, aki vagy kiemelkedően jó, vagy szerencséje volt, többet keres, mint egy mérnök.

a páromnak jó szakmája van, a megszerzése után dolgozni kezdett. volt néhány osztálytársa, akik egyetemre mentek, azóta már ők is végeztek. szakmában tanultak tovább, és most is abban dolgoznak. kitalálod, ki keres többet? aki szakmunkásként dolgozik, vagy aki egyetemi diplomával dolgozik ugyanabban a szakmában?

még csak nem is ugyanazzal a számjeggyel kezdődik a fizetésük.

szóval értem én, hogy neked sok munkád van a diplomádban, de ez ma már nem garancia arra, hogy jó fizetésed legyen. főleg kezdőként. túl sokan vagytok, van miből válogatni, és ha az elején nem válsz be, azonnal találnak másikat. ha beválsz, akkor biztosan emelnek és megpróbálnak megtartani. de ahhoz fel kell mutatni valamit, és az egyetemi tanulmányoknak a tapasztalat szerint nem túl sok közül van a munkaerő-piachoz. lehetett valaki végig szín jeles, nem attól lesz jó munkaerő.

2015. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

nem tudom hol láttál te sok mérnököt 300 ember volt első évben most talán 60an ha vagyunk, de van olyan ember akinek nincs nyelvvizsgája, tehát aki most végezni fog az kb 45 ember

na most kapásból a régióban háromszor ennyi állás van

2015. aug. 15. 19:35
 6/28 anonim ***** válasza:
70%
Ne húzzátok le a válaszolót, kelet Mo-n tényleg mennek durva dolgok ilyen téren. A kollégák jó része dél alföldről jött, mérnökök, keresett szakmában, ennek ellenére vicces fizetésekkel próbálkoztak a helyi vállalkozások, és az igazán vicces az, hogy ennek ellenére találtak embert, hiszen akiket én ismerek is lehúztak ott 5-6 éveket.
2015. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%
Kezdésnek mondjuk 350 bruttó.
2015. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
19%

" mérnökökkel

meg ahogy mondják: Dunát lehet

rekeszteni."


Legfeljebb patakot... elég nagy hiany van belőlük.


Brutto 400-500 közé tennem. Abbol kiindulva, hogy kezdo mernok, csupan kozepfoku angollal, nemet nelkul 300 bruttot kap. Kerdezo, neked meg 1,5 év tapasztalat és felsofoku angol plusz még németül is jo vagy. 350 brutto alatt semmikepp de realisabb a 400 vagy felette. De persze Budapesten, esetleg nyugat Magyarorszagon, semmikepp nem a keleti orszagreszben.

2015. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

ti nem tudjátok értelmezni a leírt szavakat.

350 bruttó az kb. 230 nettó. én mit írtam? hogy pesten vagy nyugaton 300 NETTÓ.

vagy a nettó és bruttó között nem tudnak egyesek különbséget tenni?

amúgy meg ha annyira nagy hiány van, nem itt érdeklődne az illető, hanem már lenne egy nagyon jól fizető állása, hisz idegen nyelvet is beszél és tapasztalata is van.

e helyett fogalma sincs, mennyi a normális, mennyit kéne keresnie, és itt érdeklődik.

hát ekkora hiány van, kérem szépen...

patak...hát persze... akkor miért nem találnak munkát, és miért mennek el alacsonyabb bérért is dolgozni? mert szép az elképzelés, hogy 400 meg 500 ezres fizetés, csak a valóságban nem így megy.

vagy elfogadod a kevesebbet, vagy munkanélküli maradsz még egy ideig.

ha olyan nagyon keresett szakma, hogy hiány van belőlük, akkor senki sem tudna itt érdeklődni a bérekről, mert mindnek lenne munkája és átlagon felüli keresete. a valóság nem ez, csak nem könnyű elfogadni.

várj az 500 ezres ajánlatra, csak nehogy éhen halj közben.

2015. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es válaszoló!


Teljes mértékben egyet kell, hogy értsek veled, nekem mint 2 éve végzett mérnök valóban hasonlóak a tapasztalataim, mint amiket leírtál.


Kedves kérdező!


Dettó ugyanúgy láttam a dolgokat, mint te. Egyetemen.

Amint kikerülsz a munkaerőpiacra szembesülni fogsz te is a valósággal. Mi is számolgattuk az embereket, hogy kezdtük 200-an, utána 30-an végeztünk...van aki azonnal talált állást, volt aki 1-2 hónap után, volt aki 3 hónap után. Fizetés az szinte a szerencsén múlik (vagy azon, hogy nagyon jól informált vagy, vagy pedig vannak ismerősök). Reálisan mekkora lehet a bérigényed?

Kezd interjún 400 bruttóval, ahogy az utolsó válaszoló javasolta. Ha olyan helyen interjúzol, akkor bejön. Ha nem, akkor szép lassan, néhány hónap munkakeresés után, majd lejjebb veszel az igényekből és szép lassan majd te is elhelyezkedel.


Kedves 8-as válaszoló!


Igen, valóban, felnézek egy álláskereső portálra és látok több száz gépészmérnök hirdetést. Abból megpályázol tegyük fel 20-at, visszaszól 6-7 hogy mehetsz interjúra, utána meg kiperegsz, mert bruttó 400-at elkérnél olyan munkáért, amit más megcsinál kevesebbért. Ha reálisan nézzük, kezdőnek nagyon is jónak számít bruttó 300 is. Néhány év alatt úgyis jelentősen megugorhat az összeg.


Kedves kérdező!


Még azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a nyelvtudás az nagy előny, de attól a bérigényed nem ugorhat meg nagyon kezdő körben. A nyelvet állásinterjún csak úgy veszik figyelembe, hogy mivel jobban beszéltél, mint xy jelölt, így az önéletrajzod előrébb került. De mivel xz jelölt is megfelelt az interjún, hiába csak angol közepe van, így más szempontok szerint kezdenek mérlegelni. Pl. szakmai kérdésekre milyen választ adtál az interjún....vagy a bérigény. És ha túl magasat mondtál, akkor xz-t fogják felvenni.

2015. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!