Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak érettségivel és egy nyelvvizsgával a kezemben?

Figyelt kérdés
az iden erettsegizem es nyelvvizsgazom..utana rogton dolgozni szeretnek.. Milyen lehetőségeim vannak? Levelezőn szeretnék még OKJ-zni, viszont kozben kell a munka
2015. szept. 9. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
McDonalds kiszolgáló.
2015. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Burger forgató.
2015. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nem feltétlen, de általában ismerős kell. Nekem érettségi + 2 nyelvvel (angol - anyanyelvi szint, német folyékony) nettó 180-at ajánlottak ismerős révén multinál, ahol ezen a két nyelven kellett volna külföldiekkel kapcsolatot tartani, telefonálgatni meg ilyen szarokat intézni, pörögni. Én visszamondtam, mert vállalkozni akartam, de barátom vállalta el, ő azóta már feljebb is lépett.


Szóval vannak olyan helyek is, ahol jobban kapsz mint egy jó diplomával, csak kevés és általában jó helyen kell lenni jó időben és/vagy jó embert ismerni.


Én a helyedben próbálkoznék pl. recepciós helyekre jelentkezni, ügyfélszolgálatra ilyesmire. Sokszor nem csak a végzettségen, hanem a kiálláson is múlik. Barátnőm pl. diploma nélkül kapott bankban olyan helyet, ahol 150-el a kezében kezdte, úgy, hogy előtte szuvenír boltban volt eladó (!) de ezt nagyon szépen és profin tudta előadni, hogy milyen tapasztalatokat szerzett, aztán őt vették fel, nem olyat, aki mondjuk pü-i területes diplomával érkezett, de kevésbé hatékonyan tudta eladni magát.

2015. szept. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

3. kíváncsi lennék a bank nevére, csakhogy elkerülhessem őket. Köszi.


Viccen kívül, elhiszem hogy egy front office droidnak előbb adják oda az állást, mint egy diplomásnak ha jó a kiállása, el tudja adni magát és értelmes/gyorsan tanul.


De nem ez az általános, a ritka kivételekre nem építhetsz. Sajnos az érettséginek nincs értéke. Szükséges de nem elégséges feltétele annak, hogy jó munkád legyen. A nyelvvizsga is csak akkor ér valamit, ha beszéled a nyelvet.

2015. szept. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Én is egy éve középfokú végzettséggel kezdtem egy bankban 150 nettóval a postázóban, pedig előtte csak szórólapot osztogattam. 2 hét múlva előléptettek a postázó vezetőjének egy diplomást megelőzve, negyed év múlva más én vezettem az operációt, majd fél év után behívott az elnök, és kérdezte, hogy mit szólnék, ha kineveznének az igazgatótanács tagjának. Mondtam, hogy köszönöm, mire kiakadt, hogy csak ennyit mondok neki, így kénytelen voltam hozzátenni, hogy köszönöm apa.
2015. szept. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

CIB


Amúgy nekem tök mindegy, ha nem hiszitek el, rengeteg olyan hely van, ahova a papír max. dísznek jó, ha beszélsz nyelvet, el tudod adni magad és nem vagy teljesen gyökér, hanem pl. a számlázás előkészítését meg tudod tanulni, ha elmondják, akkor hazavihetsz 150-et simán. Feltéve, ha nem a kukutyini 5 fős kft-nél akarsz elhelyezkedni, vagy nem közalkalmazottként.

2015. szept. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

De pl. patikalátogatóként sem elvárás a felsőfokú végzettség, és ott sem kevés az alapbér sem, + a jutalék, ezen kívül alád tolnak egy autót aminek minden költségét állják.


Érettségivel is lehet jó helyet találni, más kérdés, hogy a legtöbb emberben nincs meg a képesség arra, hogy ezeket az állásokat megszerezze, vagy nem is tud arról, hogy ilyenek léteznek, meg se meri próbálni, vagy amúgy is alkalmatlan rá, úgyhogy inkább fogja és beül a szalag mellé, vagy a tesco-ba pénztárosnak és csodálkozik, hogy csak a 90 nettó van meg. Ha megvan.


Ettől még vannak jó helyek, csak meg kell csípni.

2015. szept. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!