Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-ban hány év tapasztalattal...

IT-ban hány év tapasztalattal lehet elérni a bruttó 1 millát?

Figyelt kérdés
Kicsit szerencsétlen a kérdés mert nem feltétlen az évek számítanak, de nem tudtam hogy fogalmazzam meg jobban. Kirívó esetektől eltekintve, az évek mellé meg a kellő tudást és hozzáállást feltételezve.
2015. szept. 20. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezen a területen nem az évek, hanem a tudás számít. Például hibába dolgozol egy multinál az IT részlegen, ha csak az a dolgod egész nap, hogy operációs rendszereket telepítesz és UTP kábeleket dugsz be, akkor sose. Ha viszont egy területen kimagasló tudással rendelkezel, akkor akár nagyon hamar.
2015. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Az 'IT'-ben? Melyik agaban, joember? Fejlesztes? DBA? SysAdmin? Engineering? Support?


Havi 1M-ert igencsak le kell am tenni valamit az asztalra. Csak egy pelda: multiceg, sysadmin melo, telefont+mobilnetet fizetik (de ugyeletet kell adni rajta), adott esetben 6-700k/ho mar kiemelkedonek szamit (es ~15 ev gyakorlat utan kapsz ennyit).

2015. szept. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

0 - végtelen között



Vannak területek ahol sosem fogsz 1 millát keresni 100 év alatt sem, és van ahol relatív gyorsan össze lehet hozni. Összességében viszont az 1 milla bruttós állások száma elég csekély még IT-ben is, így a valószínűsége inkább a sohának van (most azzal nem számolva, hogy az infláció miatt előbb utóbb egy takarító is fog 1 misit keresni :))

2015. szept. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Szerintem ezen a területen nem az évek, hanem a tudás számít. Például hibába dolgozol egy multinál az IT részlegen, ha csak az a dolgod egész nap, hogy operációs rendszereket telepítesz és UTP kábeleket dugsz be"


Szerintem leírtam a kérdésnél, hogy tudom hogy nem jól fogalmaztam meg, és odaírtam, hogy kellő tudás. Nyilván nem arra gondoltam, aki a gépeket szereli össze.


"Az 'IT'-ben? Melyik agaban, joember? Fejlesztes? DBA? SysAdmin? Engineering? Support?"


Mivel mind részhalmaza az IT-nak, érdekelt volna tapasztalat bármelyik területről. Gondoltam egy szakmabelinek van annyi esze, hogy tudja kezelni ezt a helyzetet, és mondjuk odaírja, hogy ő melyikről tud véleményt/tapasztalatot mondani.


" 0 - végtelen között " No shit.

2015. szept. 20. 21:12
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
hülye kérdést tettél fel, hülye válaszokat kapsz... és még fel vagy háborodva. Ne aggódj, ezzel az ésszel és hozzáállással téged nem fenyeget az 1 millás fizetés réme :P
2015. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, akinek egyetem után 3 évvel ajánlottak fel havi bruttó 1 milliót.


A srác középiskolában országos matematika versenyekre járt, többet meg is nyert.

2015. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Én még nem végeztem el, de már kaptam olyan megkeresést, hogy a felső határ volt ennyi, és oda volt írva, hogy tapasztalattól függően. Nyilván a tartomány alsó határa se volt rossz.

2015. szept. 24. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki, bár tudd, hogy az ilyen ajánlatok jó része nem egészen valós. IT-ben mozgok én is, a jobban fizetős oldalán a szektornak, ismerősök szanaszéjjel, a legjobb startupoktól, a jól fizető multikig, és a millás havi fizetés sehol sem az átlag szint, főleg nem 5 évnél kevesebb gyakorlattal.
2015. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ui: egyébként nem véletlenül az e betűvel kezdődő 4 betűs szoftvergyár volt az adott cég? Ők lobbiznak nagyban ezzel a dumával ;)
2015. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én olyanról tudok, hogy bme-n (1 félév csúszással) végig ösztöndíjas (tehát átlag feletti diák) srác kb. 5 év tapasztalattal, most keres 850 bruttót. Az is hozzátartozik, hogy nem szociálisan nyomi, szóval tud vezetni csapatot, stb. Szoftverfejlesztő, Budapest, nagyvállalat.
2015. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!