Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha rabszolgaként dolgoztat az...

Ha rabszolgaként dolgoztat az Apple mert napi 10 órás melóra átszámítva 200. 000-et fizet a kínai melósoknak, akkor itthon a havi nettó 70 12 órás munkáért az micsoda? Vagy ez már nem ér meg egy cikket?

Figyelt kérdés

Csak fogom a fejem az ilyen szutyok cikkek olvasásánál:

Rabszolgaként dolgoztat az Apple

Elmarasztalták az Apple-t, amiért rosszul bánik a munkásaival. A cég kínai gyáraiban spártai körülmények között robotolnak az emberek.


[link]


A szervezet 1,85 dolláros (510 forint) órabért mért a dolgozóknál, akik sokszor tízórás műszakokban robotolnak, hogy kiszolgálják a megrendelő igényeit. Tavaly ősszel és télen minden munkásra 20 óra túlóra jutott egy héten.

Havonta nagyjából 753 dollárt (207 ezer forint) keresnek így.



ÉS EZ HÍR?????????????????


Jöjjenek hozzánk! Gyárakban szalag mellett szintén 10 órában szintén robotként a nettó 70-et keresem meg! És nincs szabi és nincs betegállomány és nincs semmi meg se szólalhatsz mert 20 an várnak a helyedre és röpülsz 5 perc alatt.

És szegény kínai melósok a 200-as havijukkal! Ja és nettó!!!!!

Mielőtt valaki megjegyezné hogy sajnáltatom magam. NEM!!!!


Csak hogy a szutyokba jön egy MAGYAR újságíró hogy ilyen cikket írjon a távoli külföldről mikor ITTHON ezerszer szarabb sorsokat és helyeket talál! Nem kell Kína ide!

Pl Bp Nagykőrösi út csomagolóüzem. Lehet jönni nézni és számolni!!!


2015. okt. 23. 20:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

Nezzuk a numbeo.com adatait a lakberekrol. 1 havi 1 szobas lakber ara Shanghai-ban: 89.000-tol indul, atlag 142.000.


Most nezzuk Debrecen koltsegeit: a lakber 50e-tol indul, atlag 55e. Most megnezhetned a budapesti lakbereket is. ;)


"Gyárakban szalag mellett szintén 10 órában szintén robotként a nettó 70-et keresem meg!"


Hol? Oraberben a minimalber 600ft korul van MO-n. Ha komoly, amit leirsz, akkor nem nevtelenul kene itt hozongonod.

2015. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Jah a budapesti lakbereket a pekingiekkel hasonlitsd ossze. :D
2015. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
ott kell hagyni az ilyen aljas munkáltatót
2015. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Aki ilyen helyen dolgozik, az vessen magára!
2015. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem világos mi a francért jön itt valaki az albérleti díjakkal hiszen miért kéne annak a melósnak albérlet? És ha helyi?

vagy azért kapálóznak ezen mert arra építenek hogy bér mínusz albérlet és mennyi marad a melós zsebében?


Oké akkor nézzük meg?

Kínai melós a példánál maradva 200 – 140 = 60 marad a zsebében.


Budapesti albérletárak 2015 (merthogy én pesti vagyok és ugyan helyi így nem kell albérlet de ha már felvetettük ezt ház nézzük meg):


Átlag pesti albérlet HVG.hu piackutatás szerint bőven 100E felett de inkább 150.000/hó.

[link]

Baromi drága lett az albérlet? Lesz ez még rosszabb


[link]


Otthocentrum hu

2015. február 23., hétfő, 16:00


Na akkor.


Mennyi is marad az én 70E-es fizumból ha havi 150.000-et (de legyen csak 100 és az már olcsó…) kiadok albérletre? Hm?

Mert a kínai melósnak 60 marad a zsebében! Nekem meg mínusz 80!!!!!


Vagy a másik gyökér példájánál maradva, Debrecen 55/hó? Oké. 70 -55 = 15 marad a zsebemben.

!!!!!!!!!

És miért pont Debrecen? Miért nem egyből Mucsaröcsöge?


ÉS AKKOR ÚJRA FELTESZEM A KÉRDÉST.

Ha a kínai melós 10 órázik 200-ért és az „rabszolgaság” akkor a magyar melós 10 órája havi 70-ért az mi tessék már megmondani?

Várom a választ.



Ja és aki kétségbe vonta hogy igazat mondok-e mert 10 órázni 70-ért az már minimálbér alatt… Így van!

De papíron persze csak 8 órába vagyok, erre kapom a minimálbért, de dolgozni meg 10-et kell, és a pluszt persze nem fizetik ki, aztán ha nem tetszik elmehetsz. Vagy kirúgnak ha ugrálsz.


És ne jöjjünk azzal hogy feljelenteni stb,. Ha én bejelentem a munkahelyem kivágnak a francba és akkor még veszítsem el ezt a keveset is?


És még egyszer a gyengébbek kedvéért aki meg meg mer vádolni azzal hogy panaszkodom: nem nem panaszkodom.

Csak azt kérdem újra:

Ha a kínai melós 10 órázik 200-ért és az „rabszolgaság” akkor a magyar melós 10 órája havi 70-ért az mi tessék már megmondani?

2015. okt. 24. 10:12
 6/25 anonim ***** válasza:

Unalmas vagy már, hogy naponta itt hõbörögsz a kitalalt kerdeseiddel.


" Átlag pesti albérlet HVG.hu

piackutatás szerint bőven 100E felett

de inkább 150.000/hó."


Persze, nyilvan az atlag alatt keresonek atlagos albi jár. Érdekes, hogy mi kicsivel átlag felett keresunk és mégis csak 45+rezsiert berlunk. De a kepzeletbeli melosodnak 100 meg 150 ezres albi kell. Mert neki igényei vannak! Hát legyenek akkor igenyei ha jobban keres!

2015. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ja és úgy tűnik másik is vannak ám olyan helyzetben mint én annak a baromnak üzenve aki szerint aki így és ennyirt dolgozik meg is érdemli. Hát ha nincs más!


Szemezgetve az origós kommentekből!!


[link]


Mert itthon a 8órás/3műszakos munkával megkeresett 100nettó az nem érdemelne meg egy két sort itthon az origonak... Külföldi nagy automotive óriás ide-oda... a körülmények és bánásmód meg itt is csak mese habbal...



Gyertek magyarországra!

60 éves vagyok, és havi 75000Ft-ot utalnak a számlámra!

Ez maga a kánaán!

És nincs infláció! (valahol)


ÁÁÁÁÁÁÁÁ

akár itt akár ott rabszolgák vagytok!!!

Ott az almánál, itt az audinál mercsedesnél.

Birkááák!!!!


Nem tudom mit panaszkodnak itt sokan, hogy a magyarok nagy része meg 70-80 ezreket keres itthon... nagybecsű képviselőnk világosan megmondta hogy meg lehet élni 47 ezer forintból, nem?

(na persze az nem derült ki hogy havi 47-re gondolt-e)


A kínai rabszolga már 1,5x többet kap a magyar dolgozónál. És az összeszerelő üzemben ülve dolgozhat, nem úgy mint a magyar eladó, akit 12órás műszakban, acélbetétes silány lábtörő védőcipőben (kötelező, mert előfordulhat hogy anyagot is mozgatnia kell), eltöltött műszakja végén még fegyelmivel fenyegetnek, ha véletlenül megtámassza a hátát egy polc szélén. Mindezt közel minimálbérért. Évek alatt a csontjai is tönkre mennek.

Ha annyira az emberi jogokkal akar az Origo foglalkozni, nézzen szét néhány áruházban, Magyarországon.

Hogy nekünk mindig másokat kell sajnálnunk...


M.on is rabszolga munkát végeznek az összeszerelő üzemekben a dolgozók,csak itt mindenki meg van elégedve a sorsával.Itt a kommenteben is csak a mutyikkal,Simicska,Vajna,és az Orbán kormány gyalázásával foglalkoznak amiből sohasem lesz a nyugati bérek legalább 50%-ka.


Ugyan az a dolgozó kötelező ügyelet nélkül keres 95-120Eft-ot,napi 8,heti 40,havi 160 órában.Tehát azért,hogy 12 órázhat,éjszaka,pluszban 80 órában,kap kb 35-40Eft-ot.80 óra=két normál hét=40Eft.


Jól keres a kínai,megérné kimenni......

Aki nem hiszi,járjon utána,meg fog döbbenni.



Megnéztem a kínai adózást:

8% nyugdíjjárulék

1% munkanélküliek támogatása

2% egészségbiztosítási járulék

xxxxxxxxxxx


0-1500Y közötti részre 0% 1500-4500Y közötti részre 10% 4500-9000Y közötti részre 20% 9000-35000Y közötti részre 25% 35000-55000Y közötti részre 30% 55000-80000Y közötti részre 35% efelett 45%

Külföldieknek többféle költség leadott számla esetén csökkenti az adóalapot: nyelviskola, repülőjegy haza, ilyesmi…

1 cny most 43 huf

Hol is tartunk?


Miskolci Boschnál 504 forintos órabér van hoppá. :D


Na ez a cikk kiverte a biztosítékot pedig soha semmihez nem szóltam még hozzá az origón. Szóval szegények 207000-ért dolgoznak. A Heti 60 óra az napi 12 órát jelent hétfőtől péntekig és ebben a rendszerben elég sokan dolgoznak Mo.-n is és nem keresik meg ezt a pénzt! A bánásmódról is annyit hogy ha nem ütik őket akkor nem bánnak rosszabbul a dolgozókkal mint az itteni gyárak!

2015. okt. 24. 12:06
 8/25 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mi kicsivel átlag felett keresunk és mégis csak 45+rezsiert berlunk.



EMBER TE EGY SEGG VAGY!

Azért hozták fel az albérletzes példát hogy LÁM a kínai melós keresete nem is olyan jó mert igaz hogy 200 de 140 az albi.


OKÉ!!!!!!!!!!!!

Na akkor.

Keresek 70-et.

44 + rezsi az albi. Oké.

Kérdésem melyre VÁLASZT VÁROK!!!!!


MENNYI MARAD A NETTÓ 70-ES FIZUMBÓL 45 + REZSIS MEZEI EGYSZERŰ ALBI UTÁN?

Mennyi a rezsi? Mondjuk 15-

20/hó?

Akkor mennyi marad nekem élni? Havi 5000?

2015. okt. 24. 12:09
 9/25 anonim ***** válasza:
Mennyi a havi megélhetési költség Kínában?
2015. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

ld


Megnéztem a kínai adózást:

8% nyugdíjjárulék

1% munkanélküliek támogatása

2% egészségbiztosítási járulék

xxxxxx


0-1500Y közötti részre 0% 1500-4500Y közötti részre 10% 4500-9000Y közötti részre 20% 9000-35000Y közötti részre 25% 35000-55000Y közötti részre 30% 55000-80000Y közötti részre 35% efelett 45%

Külföldieknek többféle költség leadott számla esetén csökkenti az adóalapot: nyelviskola, repülőjegy haza, ilyesmi…

1 cny most 43 huf

Hol is tartunk?

2015. okt. 24. 12:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!