Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a legmegbízhatóbb...

Melyik a legmegbízhatóbb diákszövetkezet?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én háromba vagyok bejelentkezve, már 7 éve, de őszintén megmondom, nekem semmi bajom nem volt velük. Mindig időben utaltak és rendesek is voltak. Néha hallok innen-onnan rossz tapasztalatokat, de nálam ilyen még soha nem volt.
2015. nov. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lényegében egyikkel sincs kirívó gond, viszont az egész iskolaszövetkezeti foglalkoztatás kicsit rossz.


Ez alatt azt értem, hogy a munkáltató és a munkavégzési hely komplett szétválasztása félreértéseket szül. Hol a jelenléti ívem, ki ad munkavédelmi ruhát, ki miért felelős, stb. Ezek elvileg jogszabályban vannak szabályozva, mégis szokott gond lenni.


A szerződés is előnytelen a munkavállaló (diák) számára, mivel semmi garanciát nem kapsz munkabérre, vagy hogy dolgozhatsz egyáltalán: amikor a szövetkezet partnere igényel téged, akkor mész, ha nem, akkor nem. Előre megbeszélt műszakot is bármikor lemondhatnak, akkor is, ha te már bebumliztál a munkahelyre. Persze fordítva nem így van, te nem mondhatsz le szankciók nélkül semmilyen műszakot.


Sokan mondják, mekkora biznisz ez egy diáknak, mert nem fizet járulékot. Ez mondjuk igaz, de amennyit ezen nyerne, kb. annyival alacsonyabb lesz a bruttó bére, vagyis nem igazán a diák, hanem a megbízó cég és a szövetkezet haszna lesz ez. Cserébe nincs táppénz, nincs álláskeresési járadék, nyugdíjba nem számít bele. És persze ilyen munkaviszonyban szabadság sincs, meg a túlóra sem értelmezhető.


Vannak olyan szövetkezetek, akik úgy kötnek szerződést, hogy a diák a megbízóval nem létesíthet munkaviszonyt, még a szerződés lejártát követő x ideig sem. Tehát ha nagyon beválsz, akkor sem vehet át a munkahelyed, és mivel x időt ki kell várni, annyi idő alatt meg találnak mást. Ez aztán az igazi sóherség - igazából nem is tudom, hogy ilyen lehet-e kikötni legálisan. Mindenesetre emiatt a komolyabb helyeket, ami esetleg a karrieredhez is hozzájárulhat, kb. el is lehet felejteni. (A "jövődet építed" szlogennel rendelkező szövetkezet is alkalmaz ilyen kitételt a szerződéseiben.)


Amire nagyon jók ezek a szövetkezetek, azok a "kulimunkák". Tehát alkalmilag, nem túl kötött időbeosztásban, de nem is valami fényes munkakörben tudsz némi pénzt keresni. Erre nagy igény van a diákok és a munkáltatók körében is.

2015. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!