Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az lehet kifogásolható vagy...

Az lehet kifogásolható vagy kizáró ok, ha valaki csendesebb és emiatt elbocsátják a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Infós végzettségem van. 8 hónap alatt volt legalább 7 (!) munkahelyem. Volt, ahol kifejezetten rendszergazdai feladatokat kellett ellátnom, szabadidőmben foglalkoztam programozással is (ez később tényleg nagyon jól jött!), volt ahol hálózati eszközöket kellett konfigurálnom és karbantartanom, volt ahol egyszerűen csak leltároznom kellett élelmiszereket, majd később egy szoftverfejlesztői cégnél próbálkoztam. Szinte mindegyik munkahelyemen azt mondták, hogy nem vagyok képes átvenni a csapat szellemiségét, nem vagyok megfelelően rugalmas, olyan, mintha nem tudnának rám számítani. A legutóbbi ilyen beszélgetést a főnökömmel még szó szerint is tudom idézni:

"Nézd, látom rajtad, hogy kened-vágod a témát, sőt, talán a csapatban te vagy a legfejlődőképesebb még ennyire fiatalkorod ellenére is, de egyszerűen nem akarsz kommunikálni egyáltalán a kollégáiddal. Konkrétan bejössz és 8 órán át kussolsz. Én inkább nem szeretnélek tovább alkalmazni a csapatunkban, mi ennél dinamikusabb embereket keresünk, te most nem feleltél meg." Utána meg mondta hosszú percekig, hogy ez biztos, hogy kellemetlen lehet számomra, meg minden.

Ezek az elbocsátások jogosak? Nektek mi a véleményetek? Nem lehet, hogy valami más lehet ezek hátterében?

20/F



2015. dec. 8. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván nem beszélt össze, mind a 7 munkahely. Ha nem tudsz együtt dolgozni másokkal, akkor nyilván elküldenek.


Ha felmerül egy probléma, melyet egy tapasztaltabb kolléga meg tud válaszolni pár perc alatt, akkor segítséget kérsz vagy szenvedsz vele pár órát?

2015. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Ha csapatban dolgozol, akkor kommunikálni kell.


Dolgozz egyénileg, bár ott is kell beszélni a vásárlóval/megbízóval.

2015. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha egy komolyabb feladat adódott, akkor volt, hogy 20 percet ültem rajta, aztán megkértem egy hosszabb ideje ott dolgozó kollégát, hogy tudna-e segíteni az elindulásban, de olyan is volt, hogy a google-ban találtam megoldást egyedül és az alapján indultam el, természetesen a végén tökéletesen megfelelt az én egyéni megoldásom is.
2015. dec. 8. 21:06
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Leírtak alapjàn kèptelen vagy csapatban dolgozni. Ne is remènykedj hosszùtàvú munkákban ìgy, ha ezen nem vàltoztatsz. Keress fel egy szakembert.
2015. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Ebből is az látszik, hogy sok helyen nem az elvégzett munka minősége, mennyisége számít, hanem az, hogy mennyire tud valaki nyüzsögni, csörömpölni, középpontban lenni, és persze nyalizni....szégyen.
2015. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő válasszal teljes mértékben egyetértek. Engem is azért küldtek el a munkahelyemről, mert nem voltam ,,túl közel" a főnökömhöz. Ha valamit kiadtak nekem, megcsináltam, egyből ugrottam, becsületesen elvégeztem a munkámat, de nem szerettem a főnököm körül nyüzsögni.. nem úgy, mint a munkatársnőim.
2015. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan munkakört, ahol nincs szükség arra, hogy beszélj másokkal. Én van, hogy egész nap alig szólok másokhoz, mégse rúgtak ki... De az én munkám ilyen, elég független mindenkitől. Én is utálok smúzolni.
2015. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!