Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mernokok iranyaba miert ilyen...

Mernokok iranyaba miert ilyen magasak az elvarasok es miert aranytalanul kicsi a fizetes?

Figyelt kérdés

Professionon pl csak olyan hirdetesek vannak amikben olyan elvarasok szerepelnek amiket megis hogyan sajatit el a palyakezdo?


En 2 eve dolgozom de azert lett munkam mert az iskolaban elsajatithato dolgokbol el tudtam indulni


De ilyen h projectmanagement meg minosegiranyitas es hasonlokat egyetemen ki sajatit el az eleg nagyon homalyos.


Oke lehet h iskola melletti munkakban meg lehet ezeket tanulni, de mondom meg egyszer minden hirdetes ilyenekrol szol tehat akinek csak diplomaja van annak olyan mintha nem is lenne.


Egyebkent meg ha annyira ertektelen lenne a tudasom akkor nem tomnem a tulajdonos zsebet milliokkal...persze nem becsul meg de ez most ilyen tanulopenz.


Sajnos még protekcioval se ernek semmit ezeknel az allasoknal mert szerintem osszemerhetetlenul magasabb szintu tudast igenyel akarmelyik allas ahhoz kepest amit en nyujtani tudnek.


2016. jan. 5. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem az igények magasak....inkább az önbizalmaddal van gond.

Minőségügyi mérnök vagyok (nem ez a végzettségem), kb semmi nincs a munkámban, amit alapszinten 3 hét alatt a netről ne lehetne napi pár óra elfoglaltsággal megtanulni. Ehhez kell jó fellépés és jó nyelvismeret ( angol vagy német). Ráadásul hiányszakma, 2 év mérnöki gyakorlattal nwm gond elhelyezkedni benne.

2016. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Az elvárások azért magasabb, mert a munkaadó szeretne jobb munkaerőt (aki magasabb hatásfokon dolgozik), a fizetés meg azért olyan kicsi, mert a munkaadó szeretné ezt az egészet profitábilisan végezni, és úgy gondolja, hogy azért a kicsi fizetésért is kap jó és hatékony munkaerőt.


Ami a te szemszögedből magas elvárás és kicsi fizetés az a munkaadó szemszögéből minimális elvárás és magas bérköltség.


Lásd, hogy az üzleti folyamatban van minimum 2 szereplő: az egyik, aki tudja, hogy mit kell elvégezni, vagy hogyan lehet jobban elvégezni. Ő a vállalkozó, aki a munkát adja.

A másik, aki elvégzi. Most ők (minimum) ketten osztoznak a pénzen.


Ha a munkaadó nem tud annyiért munkát találni, amennyiért hirdet akkor emelnie kell a fizetésen. Ha a munkavállalónak nem érné meg annyiért dolgozni, akkor meg nyilván nem dolgozna ott (helyette máshol dolgozna drágábban, ahol megéri).



"Egyebkent meg ha annyira ertektelen lenne a tudasom akkor nem tomnem a tulajdonos zsebet milliokkal"



Nyilván megvan az értéke, azért fizetnek meg.



"magasabb szintu tudast igenyel akarmelyik allas ahhoz kepest amit en nyujtani tudnek"


Magyarul nem értesz hozzá.. akkor miért gondolod, hogy még többet is kéne kapnod?

2016. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük sorjában.


1. Azért magasak az elvárások, mert MÉRNÖKről beszélünk. Menj háeresnek, ott tizedannyi az elvárás.


2. Kicsi fizetés? Ember, a kollégámnak senior mérnökként 1 millió fölötti bruttója és zsírúj céges autója van! Igaz, ő azért már tejfelszájú huszonéves, asszem 40.


3. Projektmenedzsment: PMP vagy Prince tanfolyam, vagy a cég küld el, vagy magadnak kifizeted, levizsgázol. ITIL ugyanígy, Lean, 6 szigma szintén. De ezek olyan dolgok, amelyekkel mérnökként találkozni is fogsz, munkahelyi projektek keretében, belső tréningeken is el lehet sajátítani sok-sok mindent. Oké, nyilván nem a környezetmérnökökről beszélünk...

2016. jan. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tízen éve dolgozom mérnökként, "alul" kezdtem, csak diplomám volt, sőt az elején még az sem.


Utána munkahelyen küldtek el ITIL, Project managenet tanfolyamra, később kis projekteken dokumentációt, emlékeztetőt írtam, pár fős csapatot vezettem, mindig jött a kicsit komolyabb, az előre lépés, manapság gond nélkül megpályázok (és meg is kapok) egy olyan állást, ahol alapjában véve mérnököt keresnek, akinek van mondjuk PM ismerete.


Senki nem úgy kezdi, hogy ezekhez ért, sőt! az iskolában hiába tanulsz PM-et, nem fognak felvenni egy ilyen helyre, mert ehhez tapasztalat is kell, project csapat tagjaként, majd egyre komolyabb szerepkörökben, egyre nagyobb munkákban.



Ha 2 éve dolgozol, akkor pont itt az ideje, hogy végiggondold, merre akarsz haladni, inkább a tech vagy a management vonal érdekel, és beszélni a főnököddel arról, hogy milyen új irányban szeretnéd fejleszteni magad, és ha ettől elzárkóznak, akkor eltöprengeni, hogy jó helyen vagy e.

2016. jan. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na latjatok ez a baj!


Hr-nel pl 10ed annyi az elvaras a fizetese megis ott van ahol az enyem

2016. jan. 6. 08:00
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Bár a mérnökök szeretik fikázni a HR-t, és sok helyen valóban csak játszós állás a főnök nőjének, de ettől függetlenül komoly helyeken a HR-sek sem díszből vannak csak, és bárkit oda sem vesznek fel.


Másrészt, nálunk a cégnél 1 HR-es van kb 150-200 emberenként, tehát valójában sokkal kisebb az esélye, hogy HR-nek vegyenek fel, mint mérnöknek.


Amúgy meg a fizetésük nem éri el a mérnöki fiztést.



De mondok neked jobbat! Nem egy, nem két fejvadásszal találkoztam komoly nemzetközi toborzó cégnél, aki mérnökként kezdte, és pár év után váltott HR irányba, sőt, elég sikeresek is, mert szót tudnak érteni a megbízóval, de a jelöltekkel is, és nem küldenek valakit azért el, mert bár tapasztalt szakember, de a megbízó által felírt dolgok közül az egyiket konkrétan nem ismeri, csak a piacon lévő összes hasonlót (ahogy azt a HR-es kislányok szokták).

Szóval Téged a nyafogáson kívül mi tart vissza, hogy szakmát válts? Mindenki találkozott már mérnökből lett HR-sel, pénzügyessel, értékesítővel, szóval, ez nagyon nem lehetetlen.

2016. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

én tervezni szeretek


csak ugye BSc-vel meg nem nagyon jók a tervezők semmire.


mert nincs kellően alapos és begyakorlott tudományos háttér.

2016. jan. 6. 08:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd. Az első 5 évben azt nézte mindenki az interjúimon, hogy hol végeztem. Azóta meg azt nézi mindenki, hogy mit csináltam, mekkora projekteken dolgoztam, milyen cégeknél, és ügyfeleknél fordultam meg.


Az MSC, BSC, a műegyetem kontra vidéki főiskola és hasonló dolgok egyre kevésbé lesznek izgalmasak ahogy egyre több tapasztalatod lesz, már nem azt fogják nézni, hogy mi van a sok éve szerzett papírodban, hanem azt, hogy most éppen mihez értesz, mivel foglalkozol.

2016. jan. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tudod mi tart vissza?


hogy jelenktezek több száz állásra


behivnak néhány interjúra, ott meg megy a nyáladzás, és nem lesz semmi.


nem tudom pl egy boschhoz is kiket vesznek fel, hát ennyi eminens tanuló a világon nincs

2016. jan. 6. 08:29
 10/12 A kérdező kommentje:

ahol most dolgozom ott a főmérnök kapott 10 év tapasztalattal vagy 400-at kézbe (de ő egy az egyben lábtörlő rongya volt a tulajdonos-főnöknek)


egy beosztott tervező volt még itt neki 8 évig, neki emelték a 7. évben 130ról 160 nettóra!


és ez egy 40-50 fős gyártó cég pesten, aminek az árbevétele éves szinten 4-5 száz millió


persze azt nem számolom, hogy a tulajdonos a nem ritkán 10 millás termékeket egy kereskedő cégen keresztül 1,5x-es áron adja tovább és a különbözet az övé

2016. jan. 6. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!