Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha művészeti középiskolába...

Ha művészeti középiskolába tanulok, akkor utána még választhatok olyan karriert, aminek nincs köze a művészethez, amit eddig tanultam?

Figyelt kérdés
Pl. ha festőnek tanulok, akkor még elmehet Orvostudományi egyetemre, vagy jogász karra?

2016. jan. 13. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne? Kevés az a művész, aki ebből megél.

Megírod jól az emelt szintűt, és felvesznek. Általában nem épül az anyag a középiskolai tananyagra, úgy értve, hogy nem sok olyat tanítanak,aminek az orvosin pl. hasznát veszed. Persze a biológia-kémia nem árt.

2016. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na, most megkonnyebbultem. Koszonom. Es muveszeti sulikban tanitanak bioszt es kemiat? Csak, mert hallottam egy ismerosomtol, hogy ahova o jar, ott pl. nincs biologia.
2016. jan. 14. 06:56
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Hát én másképp láttam, hallottam ezt...

Újságíró ismerősöm mondta egy eset kapcsán: ha valaki kereskedelmi suliba jár, akkor még bármikor lehet belőle újságíró, de ha előbb újságírónak tanul, akkor nem igazán fog tudni más szakmában elhelyezkedni.

Gondolj csak bele: egy művészeti szakközépben fő tantárgy a rajz, festés, stb, eleve nem adnak le annyi órát - még ha van is - a reál tárgyakból, mint egy gimiben.

Az Orvostudomyányi Egyetemre bejutni nem könnyű, igen magas a pontszám, sokszoros a túljelentkezés, még gimisek közül sem mindenki jut be.

Mégis hogy lehetne magas pontszámú emelt szintű érettségit tenni bioszból kémiából, ha azt szinte nem is tanulják?


Művészeti szakközép oldalán találtam:

"A képzés jellege:


Szakmai tárgyak: rajz-festés, rajz-mintázás, művészettörténet, térábrázolási rendszerek, tervezés és gyakorlat, stílustan és szaktörténet, technológia, munkahelyi egészség és biztonság.


Az első évfolyamon minden növendék (5 hetes kurzusokon) megismerkedik az iskolában oktatott szakok mindegyikével (grafikus, szobrász, ötvös-fémműves, textilműves, és festő szak – utóbbi a 2016/2017-es tanévben induló új szakunk), és az első évfolyam befejezésekor választ szakot."


Arról nem is beszélve, hogy a festő és a jogász igen-igen messze áll egymástól mentalitásban is. Ha valaki művész lelkületű, azt nehezen tudom elképzelni, hogy paragrafusokat, nemzetközi jogot és más egyéb "száraz" anyagokat "magol be".

2016. jan. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. A lényeg, hogy jó érettségit írj, a többi nem számít. Maximum jársz magántanárhoz.
2016. jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ertem, es koszonom a valaszokat. :)
2016. jan. 14. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!