Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A HR-esek milyen gyakran...

A HR-esek milyen gyakran alkalmazzák, hogy felhívják a jelölt előző munkahelyeit?

Figyelt kérdés
És hogyan tudnak leinformálni egy megszünt céget, hogy ott milyen munkaerő volt?

2016. jan. 18. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nálunk ez nem annyira elterjedt még, úgyhogy szinte nulla az esély rá. Legalábbis én az első munkahelyemről úgy jöttem el, hogy azóta is szégyellem, és egy munkaadó helyében sem alkalmaznám magam. Mégis felvettek azóta több helyre.

Persze kérdés, hány pozíciót buktam miatta :D

2016. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem jellemző MO-n. Ahol igen, ott pedig előre engedélyt kérnek rá és kontaktot is szokás, különben adatvédelmi aggályokat vet fel...
2016. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De kit hív fel ha nincs megadva az önéletrajzomban?
2016. jan. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Több ezer fős német cég magyarországi üzemében dolgoztam . Az előző cégeket rendszeresen felhívták, sokszor tőlük értesültek a cégek a felmondási szándékról , volt akit emiatt rúgtak ki és jobb esetben hozzánk került, de volt olyan is aki nem volt szimpatikus a HR-es asszonyunknak felmondott a másik cégnél és tőlünk pár hét után elküldték a próbaidő alatt....

Az improduktívak esetében még a következő munkahelyeket is felhívták ( komoly nyomozásokat folytattak ennek kiderítésére ) és mindenféle hazugnak, semmirekellőknek elmondták a volt embereiket.

A megszűnt cégeknek is vannak egykori dolgozói, ha akarják eltudják érni őket, bár ez csak különleges esetekben, pozíciókban valószínű.

Fizikai dolgozók esetén csak akkor alkalmazták ezeket a remek fogásokat, ha az adott kolléga valamilyen okból felhívta magára a figyelmet, szóval 1000-ből egyszer..

2016. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

# 4


Ha ez valóban megtörtént (bármi abból amit leírtál) akkor olyan munkaügyi és kártérítési pert lehetne a cégetek nyakába varrni, hogy csak úgy füstölne. Ez ugyanis ellenkezik a személyes adatok kezelésére vonatkozó jogszabályokkal.

2016. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Ahol én dolgoztam ott max a recepcióst tudták volna felhívni mert a többi szám nem volt nyilvános. A recepciós pedig bár ismert de végtelenül tisztességes, garantáltan semmit sem mondana. Komolyan nem értem aki ilyennel próbálkozik.
2016. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
5-ös és szerinted melyik kirúgott ember menne el bíróságra olyan ügyben melyet csak feltételezett telefonhívásokkal tudna bizonyítani konkrétan meg sem nevesíthető emberek között. A cég nem azt mondja, hogy azért küldünk el , mert máshová jelentkeztél, hanem kitalálnak valamit és közös megegyezéssel felbontják a szerződést. A cégemnél sok ilyen ügy volt, az emberek 99%-a aláírta. Az akadékoskodók kaptak 1-2-3 hónapnyi fizetést pluszba és ennyi elég is volt mindenkinek.
2016. jan. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Sosem volt ilyen eddig. Örülök ha nem az interjú közben értesül pár fontos dologról az önéletrajzomba.....


Szerintem nem érdekli őket, max ha a megbízó kéri

2016. febr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több állásnál látom, hogy kérik az önéletrajz mellé a volt munkahely vagy a jelenleginél a referenciaszemélyt.

Hát én ilyenekre nem is jelentkezek.

A volt munkahelyemen az egyik helyen már azt sem tudnák ki vagyok, 3000 fős cég, szerintem már egyik régi főnököm sem dolgozik ott. A másik munkahelyemen meg az állandóan piás ex-főnököm szerintem 2 épkézláb mondatot nem tudna mondani :D

A jelenlegi munkahelyem meg legyenek szívesek hívogatni, mert ha megtudják, hogy munkát keresek, akkor nem fognak gratulálni...Enyhén szólva. Szóval ez egy iszonyú hülye szokás szerintem.

2016. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

legyenek szívesek NE hívogatni*


A lényeget kihagytam :)

2016. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!