Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikai állásokból ha...

Informatikai állásokból ha hiány van, a jövőben akkor nagy karrier épithető papir végzettség nélkül is tudással?

Figyelt kérdés
Állítólag tizezer betöltetlen Informatikai állás van Magyarországon, így ha elvégzek valami sima Informatikai okj-t viszont szorgalomból megtanulok programozni valamilyen piacképes programnyelven, és att tényleg jól tudom, akkor akár diplomás pozíciót is betölthetek vagy jól kereshetek vele? Sokak szerint az informatika olyan szakterület, ahol a végzettség keveset számít.

2016. febr. 14. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Sokat számít a diploma, de ha nagyon értessz hozzá, akkor diploma nélkül is van esélyed jó állásokra.


Amúgy szerintem már inkább 15-20 ezer informatikusra lenne szükség Magyarországon. Évente csak pár száz ember szerez mérnökinfo vagy proginfo diplomát, a fele kimegy rögtön külföldre. Szóval még jó sokáig hiány lesz.

2016. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az általános nézet, hogy IT területén nem számít a diploma vagy igaz vagy nem. Ami viszont biztosan igaz, hogy IT területén a legtöbb embernek mégiscsak van diplomája.
2016. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok helyre a belépő a diploma és csak utána tesztelnek. Persze van elég hely, ahol csak tapasztalatot és tudást néznek. Viszont a kezdet nagyon nehéz lesz, amíg se tapasztalat se diploma. Ha sikerült 1-2 év tapasztalatod szerezni, akkor már sínen vagy.
2016. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sok helyen álláshíirdetéseknél olyat olvastam, hogy feltétel: diploma VAGY azzal egyenértékű tudás. Ismerősöm is van olyan, hogy weblapszerkesztőként dolgozik, és nincs semmi végzettsége, másokról meg olyanokat tudok, hogy szorgalomból könyvek és gyakorlással megtanult valamilyen programnyelvet, és azzal dolgozik jó fizetésért. Ezért gondoltam, hogy akkor van jövője az ilyennek.
2016. febr. 15. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Weblapszerkesztő? Az pont azt informatikai állások legalja. Annál még az iskolai rendszergazda is jobb. Egyébként meg egy programnyelv ismerete kevés. Algoritmusok, adatszerkezetek, modern technológiák mind nélkülözhetetlenek. Plusz az angol.
2016. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!