Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjúra megyek, elküldt...

Állásinterjúra megyek, elküldtek 7-8 oldal németes és angolos kérdést, amiben "mik a gyengeségei" szerepel többek között. Lehetséges válaszok ezek?

Figyelt kérdés

Ha a kreativitást nézik és a frappánsságot, hogy mennyire gyorsan kapcsolsz, akár ilyen hülyeséget is mondhatnék, hogy

1. Nem szeretek kevés pénzt kapni

2. Nem szeretem a rossz hangulatú munkahelyeket

3. Nem szeretem az unintelligens kérdéseket.

Most komolyan... Annyi hülyeséget összehordtam már arról, "mennyire rossz, hogy én nagyon pontos vagyok, a munkatársak pedig nem", vagy hogy "túlzottan munkamániás vagyok és a kollégák nem örülnek, mert bent kell maradniuk velem" és hasonlókat, h színvonalban van olyan bugyuta és kreatív mindkét verzió, h én magamat simán alkalmaznám! :D



2016. márc. 28. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
ez milyen debil cég?
2016. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy multi és sima SSC-s állásra jelentkeztem IT-s területre. A fejvadászok is feltették mindkét nyelven telefonon és személyesen is ugyanezt a kérdést, és már nagyon elegem van belőle, hogy négyszer elmondtam, és most megint el kell a sok más idióta kérdéssel együtt az AC-n.
2016. márc. 28. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt sok helyen szeretik megkérdezni.

Szívem szerint én is odavágnám nekik, hogy nem szeretem az ostoba kérdéseket, de szerintem ez nem a legjobb válasz, ha valóban szeretnéd elnyerni az állást.

Keress rá a neten, minden fejvadász cég ajánlásai közt ott van ez a kérdés, ott lehet szemezgetni, hogy melyik illik rád a legjobban.

Én például ezt szoktam mondani:

-Én elég pörgős vagyok, és nehezen tolerálom, ha valaki szájában megalszik a tej, ilyen emberrel nem tudok együtt dolgozni.

Tetszik, nem tetszik ez van.

Most pont egy ilyen emberrel raktak össze, totál kiakadok tőle, nem haladunk a munkával, mindenre ráér, még ő kritizál engem, hogy munkamániás vagyok.

2016. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. még elmehet, a többit én nem játszanám be. Amúgy ez főként arra megy ki, hogy a saját előnyödre fordítsd, és olyanokat mondj, hogy mondjuk túl perfekcionista vagy túl őszinte vagyok. Mert végül is probléma, de mégis valahol pozitív tulajdonság, plusz látja rajtad az interjúztató, hogy felkészültél.

A hülye kérdéseset én semmiképp se dobnám be.

2016. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mint ahogy fentebb írtam, vannak rá toleráns válaszaim, de ha már kétszer megkérdezték a fejvadászok telefonon különböző nyelven az ilyen és ehhez hasonló kérdéseket, aztán megint kétszer személyesen mindkét nyelven, akkor miért kell még kétszer feltenni mindkét idegen nyelven, ha még mellette ott van 7-8 oldalnyi kérdéssor 11-es betűméretben...

Nyilván a kérdés szarkasztikus formában fogalmazódott, de tényleg ha csak frappáns választ várnak, akkor ez is van olyan agybakiáltó hülyeség!!! És a fenti legalább igaz!

2016. márc. 28. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Koma, ismered a kő és a tojás példáját?

Na, tanuld be szépen azokat a frappáns válaszokat.

2016. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hunbula válasza:

Ez egy nagyon szívatós de igen gyakori kérdés. A lényeg az, hogy két részből álló választ várnak rá. (Azt nem mondhatod, hogy nekem nincsenek gyengeségeim, az bukó.)

Először is be kell vallanod legalább egy gyengeséget, és ezután pedig ki kell rá térned, hogy hogyan igyekszel kisebbíteni a kárt, amit ez a gyengeség okoz, illetve hogyan akarsz változni, fejlődni ezen a területen.

Értelemszerűen olyat nem vallhatsz be, amitől alkalmatlan leszel az állásra, vagy túl apró dolgot, amit nem lehet komolyan venni. Úgy tudsz belőle előnyt faragni, ha valami olyat választasz gyengeségnek, ami igazából egy erősség túlzásba vitele, vagy nem a munkára veszélyes.ű


Például, hogy túlságosan fontos neked, hogy mindenki jól kijöjjön a munkahelyen, azért az előző állásodban sokszor túlságosan is előzékeny voltál, és aki csak kérte mindenkinek segítettél - ez a beismerés.

A javításnál, elmondod, hogy továbbra is jóindulatú és segítőkész leszel, de egyúttal jobban odafigyelsz, hogy a feladatokat fontossági sorrendbe helyezd, és hogy ne menjen a saját munkád rovására az, hogy másokon segítesz.


Több példa és részletesebb leírás angolul:

[link]

2016. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!