Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol, és hogy keressek nyári...

Hol, és hogy keressek nyári munkát Ausztriában?

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és majd csak a szóbeli vizsgám (kb június 22.) után akarok elmenni dolgozni. Szóval kb június végétől augusztus végéig tudnék dolgozni. Csak erre az egy hónapra keresek munkát, nyárimunka, diákmunka, szezonális munka, sokféle képpen nevezik.

Június 16-án töltöm be a 19. évemet, "B" jogosítványom már másfél éve van, és rendszeresen vezetek azóta.


Főként ausztriai munka érdekel, de van egy kis gond, németül csak nagyon keveset tudok, mondjuk úgy, hogy gyenge alapfok. Angolul szinte folyékonyan beszélek. Így is találhatnák munkát Ausztriában, vagy érdemesebb lenne inkább Angliában keresni? Anglia elég messze van, oda nem szívesen mennék :(


Szerintetek mit tegyek?


2010. ápr. 5. 12:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Olyasmi munka nincs ahol Ausztriában külföldiekkel kell foglalkozni? Például hotel recepciós? Mert ha jön egy külföldi a hotelba lehet az bármilyen nemzetségű, szerintem az a legvalószínűbb, hogy ha nem tud németül akkor angolul próbál meg beszélni. Valami ilyenre gondoltam



Légyszi valaki adjon tanácsot! :)

2010. ápr. 5. 12:57
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Elírtam.

Június végétől augusztus végéig az nem 1, hanem 2 hónap :)


Akkor tehát 2 hónapot tudnék dolgozni.

2010. ápr. 5. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh, már el is felejtheted Ausztriát. Én itt dolgozom, protekcióval majdnem les.optam magam mire kikerültem... Feketén sehol nem fognak alkalmazni. Ez 100%. Német tudásod nincs, hát ez csak egy apró ráadás. Na most te csak feketén tudnál kimenni, de mint már mondtam úgy nem fognak alkalmazni. Meg kellene kérned a munkavállalási engedélyt, de azon képesek hónapokig ülni és úgysem biztos hogy megkapod. No meg a másik, ha bemész megkérni a munkavállalásit, megkérdezik hogy van-e olyan munkahely ahová tuti felvesznek. Hát nincs. Okés. Elmész munkahelyet keresni. Első kérdés: Van munkavállalási engedélyed? Nincs. Hát bocsi, feketén nem alkalmazunk. Ördögi kör. Rohadt nehéz, mondom, nekem protekcióval sikerült de még ígyis necces volt. Szóval nem tudom mi van Londonban, de Ausztriát szerintem felejtsd el. De azért sok szerencsét.
2010. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nekem a munkavállalásival nincs gond, apu már régóta Ausztriában dolgozik, és egyenes ágon megadják nekem is.


Miért mondod azt hogy csak feketén tudnák dolgozni? Nem akarok feketén, miért nincs legális út? Szerintem ez hülyeség, nem? Nem én leszek az első aki kimegy nyárimunkára Ausztriába...

2010. ápr. 5. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Ha Apud már ott dolgozik, akkor miért nem kéred meg őt, aki már ott kinn van, hogy nézzen körül. Előnyei:

a) Apud ott van kint, helyben

b) Apud ismer téged, ami a munkakeresésnél nem kis előny


2. Hogy érted azt, hogy mert Apud kint dolgozik, Te egyenes ágon kapnál munkavállalási engedélyt?

2010. ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Apunak 1 évet kellett kinn dolgoznia hogy megkapja az EU-s papírt. Ez arra szolgál, hogy azzal a papírral ő bárhol dolgozhat Ausztriában ahol felveszik. Ilyen papírt nem sok munkahely adhat. Neki 1 év kellett dolgoznia érte, de mivel neki megvan, ő már kérhet bárkinek a legbelsőbb családi körünkben. Kérhet tesómnak, anyunak és nekem. Mi megkapjuk ha kérjük, de ha megkaptuk akkor 1 hónapon belül el kell helyezkedni.
2010. ápr. 7. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!