Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik Németországban (főleg...

Mik Németországban (főleg Berlinben) a diplomás hiányszakmák? Igaz, hogy pl. a tanár is hiányszakma?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 18:09
 1/4 anonim válasza:

Azt nem tudom hogy hiányszakma-e de sok helyen keresnek tanárt.Tanár mindig kelleni fog.És az is biztos hogy

ott sokkal jobban megfizetik a tanárokat mint itt...

2010. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és külföldön egyáltalán lehetek tanár? mert valaki azt mondta, hogy csak anyanyelvi ember lehet tanár, kivéve ha kéttannyelvűben tanít, dehát a magyar nem egy keresett nyelv.
2010. aug. 19. 19:50
 3/4 anonim válasza:

Hát ha teljes mértékben elsajátítsa a német nyelvet és úgy fog beszélni németül mint aki ott született akkor lehet tanár.De arra számíts hogy németben lenéznek minket magyarokat.


Azt tudom hogy jogász nem lehetsz mert mindenütt különböző a jog.De van nemzetközi jog szak.Vagy mikor kimész és jogász leszel akkor valamilyen átképzést kell tanulnod hogy értsed az ottani szabályokat.Lehet a tanárnál is így működik.


Mérnököket mindig keresnek az is biztos

2010. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

de én voltam nem egyszer Németországban, és nem azt vettem észre, hogy lenéznének, sőt, nagyon is szeretnek minket szerintem.

és nem keleten voltam, hanem nyugaton

2010. aug. 21. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!