Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi lehet egy takarító...

Mennyi lehet egy takarító fizetése?

Figyelt kérdés
Érdekelne, mert szeretnék vállalni takarítói állást de nem tudok mihez viszonyítani. Hogyan működik ez? Napra bontva :)

2016. jún. 30. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minimálbér.
2016. jún. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minimálbér. Ami bruttó 111.000 Ft. Ha nincs gyereked, aki után családi adókedvezményt tudsz igénybe venni, akkor ennek a nettója olyan 73-74.000 Ft körül van havonta. Szóval vajmi kevés.

De nyilvánvalóan biztos vannak olyan cégek, akik a minimálbér feletti fizetést is tudnak adni.

2016. jún. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
manapság minimálbérért nehéz takarítót találni. Egy ismerősömnél óvódában kevesebbet keresnek a gyerekekkel dolgozó fiatalok (főiskolai óvónő végzettség), mint a takarítók (persze nem papíron, mert ott minimálbér, vagy alatta)
2016. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyukák 3 műszakban takarít így nettó 100.000 kap túlórákkal
2016. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tavaly azon röhögtem, hogy a szakmámban, végzettséggel dolgoztam hat órában 60 ezer forintért sem . Láttam egy hirdetést, takarítót kerestek szintén 6 órában, 8 osztállyal, nettó 70 ezerért XD .
2016. jún. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És ha házhoz mennék, akkor mennyit kellene kérni óránként?
2016. jún. 30. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Ismerőstől van az info, mondjuk ez 2 éve volt, nekünk minimálbér adók után 66 ezer jött a számlára irattárba, neki meg 58, és délután 3-tól volt a takarító talán este 10-ig, 3 épületet kellett kitakarítania. De lehet, hogy du 2-től volt, mert már akkor nekikezdett. Utána talált egy jobb helyen egy takarítói állást, ahol többet fizetnek , és nem kell megszakadni se. És asszem, 5000-rel nőtt a minimálbér azóta, szóval gondolom, ez a fizu is, de nem közmunkásként volt ott, szóval nem is értem, hogy miért csak 58-at keresett, lehet , hogy mert nyugdíjas volt, mert amúgy öreg már; és akkor ezért több adót vontak le, vagy csak esetleg több évig dolgozott ott, és elsőnek még tényleg 58 ezer volt a minimálbér, csak aztán mondjuk pl nem vette észre, hogy esetleg emelkedett, vagy nem foglalkozott vele, de egyébként ott nagyon gyorsan váltják egymást a takarítók, mert azért tényleg sok este tízig takarítani, volt egy fiatal csaj is, ő se volt ott sokáig. Szóval baromi kevés, de több, mint a semmi. Szóval 66 ezer jött nekünk meg akkor a számlára, már én is el vagyok jőve onnan, most meg úgy tudom, 71 ezer van ott, szóval most annyi asszem a minimálbér, de nem vagyok benne biztos. Ja és akkor még a leadózottból is lejön a kezelési költség, ha számlára utalják, szóval azt a 71-et sem kapod meg, meg amikor fizetsz valahol, még az áfa is leszívódik róla, szóval annyit nem kapsz kézhez egyáltalán, de mondjuk mi kivettük mindig családtagom is ott dolgozott, közös számlánk volt; ja és amúgy ez valami pár hónapos hír volt, hogy amúgy a létminimumot pedig egy főre Mo-n 2016-ra 88 ezerre állapították meg, szóval azt még nem éri el a minimálbér a létminimumot.
2016. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A házhoz járó takaritónő bizalmi állás és egyedi alku kérdése. 500-1500 óránként, be leszel-e jelentve tb-re, vagy feketén, hány órát, naponta, hetente, mennyit kell odautaznod, ki veszi a takaritószert, vállakozói számlát adsz-e, kér-e? sok kérdés, utána alakul ki az ár....
2016. júl. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek!:)
2016. júl. 1. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!