Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor valaki távozik egy...

Amikor valaki távozik egy munkahelyről, akkor szokás kérni, hogy írjanak referenciát?

Figyelt kérdés

Ez hogy szokott lenni? Kérni kell, hogy írjanak? vagy rá kell kérdezni, hogy majd írnának e a jövőben ha valaki kéri?


Vagy ez nem írásban megy? Akkor rá kell kérdezni meg szabad e adnom a kontaktot ha valaki a jövőben érdeklődik?


2016. júl. 9. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Munkahelyek maguktól nem szoktak referenciát írni, kérni kell.

Akkor érdemes kérni, ha úgy gondolod, pozitív vagy reális dolgokat fognak Rólad írni és igen, írásban legyen meg a referencia.

Én több helyről kértem már referenciát, van olyan, akiknek még mindig dolgozom, de mivel vállalkozó vagyok, hasonló jellegű munka elvállalásánál bizony jól jöhet, ha be tudom mutatni. Bár az is igaz, hogy még nem kérték - elég volt csak megemlíteni, hogy rendelkezem referenciával :D

2016. júl. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MZ.per.X ***** válasza:
Magától senki nem ad, neked kell kérned. Ráadásul nem érdemes húzni-halasztani, mert lehet 1 év múlva már azt sem fogják tudni hogy ki vagy.
2016. júl. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!