Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön meg lehet élni a...

Külföldön meg lehet élni a takarító, szobalány, pincér, raktáros stb. munkákból?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, így még nincs semmilyen végzettségem, de minél hamarabb el szeretnék költözni. Angolul beszélek. Ismerőseim nincsenek kint.

Aki esetleg dolgozott már hasonló munkakörökben kint, az le tudná írni, hogy a kinti magasabb árak mellett milyen színvonalon lehet megélni ilyen "egyszerűbb" munkákból? Azt is írjátok le, hogy melyik országban vagytok/voltatok.



2016. júl. 10. 10:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
"megélni" külföldön sem lehet belőle
2016. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
meg, úgy, mint idehaza a minimálbérből.
2016. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Az első nyilván a fotelből szakérti a dolgot. Meg lehet élni, sőt ... Én Angliában vagyok, nem Agency által mert azok minimálbért fizetnek. Napi 5-8 órát dolgozok(változó) hétfőtől péntekig,£1100 mindig megvan. Gyönyörű lakásban szobában vagyok,300font mindennel együtt,az autóm kiadása még havi 65 font. Önadózó vagyok, de ha az éves keresetem nem éri el a 10.600 fontot, akkor nem kell adózni, illetve nem annyit, mintha Agency utalná a fizumat. A kaja ugyanannyi mint otthon. Én emellett nagylábon élek, nem tervezek hazamenni. Ja és simán mehetek hétvégén, vagy este futárkodni feketén,azzal ugyanennyi még bejön.
2016. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%

Hasonló színvonalon lehet élni mint itthon.

Én Londonban voltam 2 évet, tömegszálláson laktam, szinte mindenki minimálbért keresett, és nagyon nagy volt a szegénység.

Sokszor nem tudtak lakbért fizetni, ketten is meglopták a szobatársukat, megették más kajáját, mínuszba ment a bankszámlájuk. Szórakozni, utazni senki nem járt.


Nem mondom hogy lehetetlen spórolni, de az meg úgy nem élet. Én is minimált kerestem, és tettem félre pénzt, de nagyon spóroltam, semmit nem csináltam, ócska kajákat ettem, és sokat dolgoztam. Volt olyan, hogy heti 7 napot. Minden nap 5-kor keltem, egyszer 93 napot végig dolgoztam szabadnap nélkül, aztán egyet kivettem, és folytattam tovább.

2016. júl. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem.:/ Hát akkor ezek szerint kint se olyan fényes az élet ilyen munkákkal. Sok embertől hallottam, hogy kint csak takarítanak, de mégis mennyivel jobban megélnek..akkor ők valószínűleg mázlisták.
2016. júl. 10. 11:42
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha neked a "megélés" egy szoba bérlését jelenti... Mikor is tudnál 1100 gbp-ből legalább egy saját bérlésű lakásba (mondjuk 50 nm, és akkor még nem is mondtam nagyot) költözni? Ja, hogy soha?


"A kaja ugyanannyi mint otthon."

Ez meg nem igaz. Lényegesen drágább minden, még akkor is, ha a Tescoban, Morrisonsban vagy Asdaban veszed meg a legolcsóbb sajátmárkás xart (ami a híresztelésekkel ellentétben pontosan ugyan olyan - ha néha nem rosszabb - mint Magyarországon a budget saját márkás termékek).

Ha meg ne adj isten néha akarnál venni szigorúan valami olcsó street foodot, mondjuk egy jacket potatot, egy hot-dogot vagy hasonlót akkor 5 GBP alatt ne is nagyon álmodj róla. Ugyan ez itthon 1-1,5 gbp. Egy 10 fontos fish&chipsről vagy 1,5-2 fontos kávéról már nem is beszélve. Étterem meg egy 1100 fontos melósnak úgy fizethető meg, ha utána számolod a penny-ket hó végén, mert 20-30 font alatt még egy közepes étteremből sem jössz ki.


Ráadásul kint nagyon is jellemző, hogy nincs olyan, hogy "heti 40 óra". Dolgozol amennyire szükség van aztán uzsgyi haza, majd szólnak ha kellesz. Persze pénz annyi van amennyit kifizettél. Ezek a melók tipikusan szinte soha nincsenek heti 40 órásak, örülj ha megvan a heti 30.

A valóságban ez a pénz többet ér, mint itthon egy 70e forintos minimálbér, ami csak éhenhalni elég, de el kell felejteni belőle gyakorlatilag bármilyen luxust. Tudsz élni, tudsz többé kevésbé normálisakat főzni magadnak, lesz hol laknod, lesz (nem márkás) ruhád és ennyi.


Ja, és mielőtt jön valamelyik okoska, múlt héten jöttem haza Londonból, kiküldetésben melóztam az angol anyacégnél.

2016. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Nekem muszáj aggresszívra venni a hangnemet. Az valóban hülyeség, hogy a kaja ugyan annyi, mint itthon.

Londonban sokkal drágább minden, és kisebb a választék.

Amellett a lakhatás is nagyon drága, és az utazás is. Itthon egy teljes árú BKV bérlet 9500 forint, Londonban a teljes árú, 4-es zónáig 65 ezer forint.


@Kérdező

Biztos, hogy sokan jobban élnek, de nem szabad mindent elhinni. Én a saját fülemmel hallottam, hogy mekkorákat hazudtak a londoni lakótársaim, mikor magyar családtagokkal telefonáltak. Az egyik csajt a barátja tartotta el hónapokig, de nem merte elmondani a szüleinek, így hazudozott mindenfélét, hogy dolgozik.

Egy srác hitegette az anyját, hogy majd küld haza pénzt, meg segít házat venni, közben jött hozzám, hogy adjak már 40 fontot hétvégéig.

2016. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Nem értem Anglia miért egyenlő Londonnal?Csak az a város van?Mert akkor én kérek elnézést.Oxford mellett lakom.Én is vehetném még keményebbre ezt a témát.Naná,hogy London putri és tömegszállás.Sajnálom,ha rosszak a tapasztalataitok,de fogadjátok el,hogy másnak nem."Tipikus magyar mentalitás"Ezt a kifejezést már szinte az összes angol ismeri sajnálatos módon.És nem egy szoba a célom,szeptembertől veszünk ki lakást a párommal,egyedül is megtehetném,de nem beleszakadni a munkába jöttem ki,hanem kényelmesen élni.Köszi a lepontozást,a kérdés az volt,meg lehet-e élni.Még az itteni minimálbérből is meglehet.Nyilván ha valaki gyűjteni akar többmilliós házra,annak nem lesz elég havi 1000font.És persze Londonban jobban megéri a tömegközlekedés,de mint írtam,nemcsak Londonból áll Anglia.Ja és Self-employer.Aki ráér tapasztalat nélkül okoskodni,az nézzen utána.
2016. júl. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért egyenlő Londonnal (vagy bármelyik nagyvárossal, London kiemeleten drága de egy Tesco vidéken is pont ugyan olyan árakkal fut), mert a takarító és szobalány nem fog állás találni Malton 2 db hoteljében.... Vagy ha ott lakik olcsóbban akkor be kell járnia a városba, ami meg horror. Azért.


Te meg nem fogsz tudni nem a tanyavilágban kivenni egy házat egyedül 1100 fontból. De még 2x1100 fontból sem. Más meg nem akar napi 25 mérföldet ingázni a munkahelyére.

2016. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem 1100 fontbòl egyedül,hanem ha mellette eljárnék futárkodni ugyanennyiért,abból simán egyedül is.De nem megszakadni jöttem,ezért írtam,hogy ketten a párommal.Már megvan.800-1100 font környékiek itt a komplett házak,ebben már a council tax is benne van.Én mindenki álláspontját,tapasztalatát megértem,nem is kötök bele,de ne kérdőjelezzék már meg az enyémet sem,mikor itt vagyok és benne vagyok.Válaszoltam a kérdésre.Kezdetként,egyedül egy szobát bérelve abszolút meg lehet élni ezekből a munkákból.Ez a fő kérdésre a válasz.A bejárás meg nem kifogás,mert itt az autókat csak úgy dobálják.A megvétel és az átiratás akkor vesz igénybe két percnél többet,ha sokan állnak előtted a postán(persze ha nem az eladó adja fel az adásvételit).És mégegyszer mondom,nem londoni a tapasztalatom,csak erre a részre irányul a véleményem,ahol vagyok.Szép napot!
2016. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!