Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem tudok dönteni melyik...

Nem tudok dönteni melyik munkát válasszam a kettő közül?

Figyelt kérdés
Lenne egy szobalányos munka heti fizetés van és egy hónapban 112 ezret keresnék de mivel szeptembertől elkell az albérletből mennem nem tudom,hogy ebből mennyire tudnék megélni úgy,hogy a szüleimet is kéne segiteni egy kis pénzzel... Van még egy munka lehetőség vendéglátos munka de nincs tapasztalatom és betanitanak de havi fizetés van és kezdőként nettó130at kapnék plusz a borravalo...Viszont hat napot kell egy huzamban dolgozni és tiz orat és egy pihenő napom van...A szobalányos munkánál 8órát kell dolgoznom de mindig változó,hogy az a heti öt nap mely napokra esik.... Viszont vendéglátos munkák érdekelnek mert ott jobban lehet keresni és van ahol napi vagy heti fizu van nagyon sok ilyen állásra jelentkeztem ahol hangsúlyozták betanitanak de még se vettek fel és próba munkára se hivtak be...Viszont ez a vendéglátos munka tapasztalat szerzésnek jó lenne mert van ahol azt irják a tapasztalat elöny..De az étteremröl ahonnan várják a visszajelzésem nem halottam jókat...Viszont ez a kettő közül választanom kell mert szorit az idő...De nem tudom melyiket...
2016. júl. 28. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek közül leginkább egyiket se...
2016. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem allok jelen pillanatban ugy h raerek tovabb keresgetni meg valogatni.... Harom hete vegig munkat keresek es vagy hitegetes vagy atveres volt a vege....most meg valasztanom kell a ketto kozul
2016. júl. 28. 15:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha úgyis kidobtak az albérletből, menj haza és kezdj el tanulni valamit... ja, első voltam.
2016. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem megyek haza mert én nekem nem azaz élet,hogy anyámék nyakán lógjak... Másik meg nem kidobtak csak visszaköltözik a tulaj mert haza jön külföldről..
2016. júl. 28. 15:29
 5/11 anonim ***** válasza:
a vendéglátós meló a nyerő.
2016. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy lógj a nyakukon, de amíg nem rendeződik a helyzet, addig biztos befogadnak, elvégre nincs hová menned. Tanulás mellett pedig vállalhatsz diákmunkát, még bőven jobbakat is ki lehet fogni ezeknél, de... tanulj valamit, mert így elég elcs*szett életed lesz.
2016. júl. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Abból a 10 órás napi melóból lehet 12 is...


A szobalányos munkánál valószínűbb, hogy minden úgy lesz ahogy mondják.


A vendéglátásnál meg... Hogy osszák szét a borravalót? Csak a pincérek kapják? Szakácsok is? Benne van az árban a szervízdíj? Mindenki azt teszi zsebre amit ő kap személyesen? Esetleg 90% a főnöknek, 10% a dolgozóknak?

2016. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vendéglátós. Sok a meló, de több a pénz, valamint írtad, hogy érdekel a vendéglátózás, legalább megnézed mennyire tetszik, tapasztalatot gyűjtesz.
2016. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3 hete keresel munkát?

Nem akarlak elkeseríteni, de lesz ez még sokkal rosszabb is.

Mások éveken át keresnek, de semmi.

A vendéglátózás egy nagy átverés, az egész szakma.

Lesz az napi 14 óra is, szabadnap nélkül.

MIvel az emberek ezt elég ritkán bírják, sokan kidőlnek, így aki marad, nem kapja meg a szabadnapot, mert akkor egyszerűen nem lenne ember.

20 ezer a különbség, de kevesebb munkáért, nekem az korrektebbnek tűnik.

A vendéglátásban a bejelentés sem divat, és nem jellemző, hogy sok évet dolgozik az ember egy helyen, főleg nem ilyen fiatalon.

Lehet 1 hét után azt mondják, hellószia, vagy te magad mondod ezt.

Gondolom még nagyon fiatal vagy. Elhiszem, hogy vonzó az önálló élet, de nem kell annyira nagyzolni, hogy 20 évesen egyedül tartasz fent el albérletet. Az ember szülei azért vannak, hogy segítsenek, jó esetben.

Ideiglenes megoldásról lenne szó, nem 10 évig akarsz még a nyakukon lógni.

Ha a több pénz vonz téged, én úgy gondolom, az a meló hosszú távon nem fog működni, szóval mindenképp legyen egy stabil hely, ahová hazamehetsz, és amit nem kell fizetni, ha nincs munkád.

Ha pedig korrektek, nem dolgozod ki a beled, és ki is fizetnek, akkor még mindig ráérsz ősszel keresni egy albit, nem vesztesz vele semmit.

2016. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a vendéglátás egy kalap szar
2016. júl. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!