Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetne feldolgozni...

Hogyan lehetne feldolgozni diplomásként, hogy nem a végzettségemnek megfelelő munkakörben dolgozom?

Figyelt kérdés

Tudom, többen is vagyunk így.

Közgazdasági végzettségem van és csak adminisztrátorként kaptam állást, azt is 7 hónap után.

Nem tudom mit csinálok rosszul.Nincs függőben a diplomám, a szakmai nyelvvizsga is megvan, tehát teljesen kész.


A fizetésem netto 120 ezer + kafeteria.Előrelépési lehetőség nem nagyon van.


Ez a fizetés arra sem jó, hogy elköltözzek a szüleimtől.Illetve lehetséges, de életnek nem nevezném azt.



Van ismerősöm, aki szintén diplomás, ő meg raktárosként dolgozik.


Tiszte szégyen ez az ország, hogy a képzett diplomás fiatalok nem találnak normális állást, normális fizetéssel.



Az a baj, ahogy én látom, a magyar kormány stratégiája az "olcsó munkaerő", mindenféle összeszerelőüzem , mint "munkahely".

Ahelyett, hogy értelmes politikát folytatnának.



2016. aug. 14. 14:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Tiszte szégyen ez az ország, hogy a képzett diplomás fiatalok nem találnak normális állást


Megnéztem volna az arcod a felvételi idején, ha csak annyi embert vehettek volna fel, amennyi majd a szakmában el tud helyezkedni. Biztos nem azt mondtad volna a keretszám meg a ponthatár láttán, hogy de jó, legalább mindenki tud majd dolgozni, hanem pont így szidtad volna az országot...

2016. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy a diploma amit kapsz semmit sem ér, ha nem értesz ahhoz amit csinálsz. Én is közgázon (PSZ) vagyok másodéves és azt látom, hogy a GM és a KM de sok esetben a PSZ is elnézést, de semmit sem ér.


Elvégzik, átbukdácsolnak, dumálnak (PSZ szemmel) kb a semmiről aztán jobb esetben meg a munkaerőpiacon elmennek havi 100-120 nettóért aktakukacnak. Nem egy pár felsőbbéves gyerek call centerezik...


A közgázhoz néhányan sokkal többet képzelnek mint ami valójában. Nekem a közgáz szerencsére eddig egy buli. Nagyon szomorú vagyok amikor azt látom, hogy a (jelesre) végzett diplomás közgazdászok még azt sem tudják megmondani, hogy egy papír árfolyama mitől nő vagy csökken, vagy egy banálisan egyszerű hír milyen irányba fog hatni a piacon. Most nagyon leegyszerűsítettem, de akkor érzem magam igazán hülyén amikor például a tanár az indexről szedi az információit és abból tart előadást. Megtudhattam tőle, hogy a Google a legnagyobb cég a világon valamint, hogy a pénznyomtatás (FED,EKB) milyen butaság. Itt mentem ki az óráról.


Bocsi, hogy elkalandoztam, de a tárgyra térve azt kell mondjam, hogy sok szerintem túl sok közgazdász van Magyarországon és igenis jól teszi a kormány, hogy megszünteti az ilyen szakokon az ingyenes helyeket. Lehet azzal jönni, hogy ez milyen igazságtalan mert a szegényebbek nem juthatnak be, de szerintem több embert terel ez a jobb irányba mint rosszba.

A tudás amit az egyetemen kapunk pedig hát finoman szólva is nagyon kevés a pénzügyi életben.

A tudást pedig meglehet szerezni de ezért ne kizárólag az országot hibáztasd hanem elsősorban önmagad.


Bocsánat ha megsértettelek volna.

2016. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%
fiatal vagy, tanulj valami hasznosat!
2016. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Tudod. Ebben az országban, nem számít milyen végzettséged vagy szakmád van. Hanem legyél VALAKINEK gyereke/unokája/testvére/rokona/sógora/ismerőse akkor lesz munkád.
2016. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
2: a psz-esek is sokan olyanok, pfff... sokat elmond, hogy tb-bérrel, ügyintézőivel, folyamatban levő mérlegképessel pályáztam valahova, teszt volt, könyvelési, adózási feladat, és simán vertem őket. (1. voltam)
2016. aug. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
11%
Tok sok mulik a tapasztalatokon, ratermettsegen, eletkepessegen... A call centerrel amugy nincs baj, SSC-ben simam 250-300-at meg lehet keresni ha van nyelvvizsgaja az embernek.
2016. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
#6: Az összes diplomásnak van nyelvvizsgája, nem lehet anélkül kapni diplomát. Az SSC-knél szinte kivétel nélkül 2 idegen nyelven kell beszélni felsőfokon.
2016. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%

5-ös: Eltudom képzelni. :D Nekem az volt aranyos, amikor a negyedikes jött oda hozzám hogy hogyan kellene opciót árazni. :D Csak súlyozni és diszkontálni kellett a végkimeneteleket... Amikor meg megkérdeztem hogy ugyan ha már itt járunk mondja már meg hogy mi a különbség az amcsi meg az európai opció között, akkor össze-vissza beszélt. :D

6.-os: az Mtelekomnál van, szóval kétlem, hogy 250-300-at keresne. Inkább 70-90.

2016. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%
#8: Nekünk ehhez még csak hasonló dolgokat se tanítottak egyetemen.
2016. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
10%
9: hova jártál? Mert még mk-n is volt szó alapszinten róla, az európai-amerikai jellemzés is benne van a könyvünkben.
2016. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!