Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lehet ebben...

Szerintetek lehet ebben csalás? Lent

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött, hogy a neten meghirdettem egy fényképezőgépet. Elsőnek egy angol email érkezett Ben Nelson névvel egy angol emailcímről. Megírtam, kiszállítással együtt Angliába 95 font lenne. Visszaírt, azt mondta, kész 120 fontot is fizetni, de a gépet Nigériába kéne küldeni, leírom az adatait, hátha találtok benne valami ellentmondást:

Name (név).............OLUWATOSIN ADEWALE DAVID

Address (cím).....No 10 Ring Road

City (város).......Ibadan

State (állam/megye)..Oyo

Country (ország)..Nigeria

Zip code (postai kód/ir.szám)..23402

Telephone number (tel.szám)..2347091203790


Azt kérte, küldjem el ezeket az adataimat:


Account Holder's Name (számlatulajdonos neve)

Account Number (számlaszám)

Bank Name (bank neve)

Bank Address (bank címe)

Swift/Bank Code (Na ez mi lehet?)

Total Cost + shipping (teljes díj+postaköltség)


Megadhatom neki ezeket az adataimat, illetve elküldjem a gépet?


...nem kérek semmiféle olyan választ, mint pl: "szerintem terhes vagy"!!!


Köszönöm szépen!


2010. ápr. 19. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

ez gondolom ebay. rengeteg nigériai eredetű csalás van ott (és gondolom máshol a neten). elvileg semmi gond nincs azzal, ha ilyen adatokat megadsz valakinek, mert (és megint csak elvileg) simán ezen adatok alapján nem tud hozzáférni a pénzedhez vagy ilyesmi, de ki tudja mire kellhet neki ez az adat, lehet, hogy valamilyen egyéb csaláshoz kellenének neki valós bankszámla-adatok és fel akarja használni.

szerintem írj az ebaynek, hogy ez van, vagy szólj az embernek, hogy mondjuk átutalást nem fogadsz el, csak paypalen keresztüli fizetést (akkor is megírhatod ezt neki, ha nincs paypal számlád, csak hogy lásd a reakcióját). furcsa mikor valaki önként kész többet fizetni, mint amennyit muszáj. az ebay nem is szereti, ha valaki a regisztrált címétől eltérő címre kér szállítást, rögtön csalásra gyanakodnak (ami nem feltétlenül van így, de azért gyakran). szóval mindenesetre légy óvatos!

2010. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ha nem ebayes a dolog, akkor is vesd fel a paypalt, meg esetleg értesítsd a weboldalt, ahol felraktad a géped.
2010. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!