Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elkezdtem dolgozni egy multiná...

Elkezdtem dolgozni egy multinál egy olyan munkabérrel, ami a bérigényem felső határa volt. Most viszont utánaolvasva és a tapasztalataimat mérlegelve szerintem ennél sokkal többet is kaphatnék. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2016. aug. 27. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
pl ne legyél telhetetlen, próbaidőt kibírod ezzel a fizuval is, gondolom nem sz@os minimálbért keresel.. utána meg előhozakodhatsz az emeléssel.
2016. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Én is sokkal többet kaphatnék mégsem kapok, pedig felmondással is bepróbálkoztam, csak egy a baj, le se sz@arják mert jön más, akinek elég amit adnak.
2016. aug. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nos, erre szokás mondani, hogy késő bánat...


Ha valakit felvesznek bérigény maximummal annak én tuti nem adnék min. 1 évig emelést. A munkakeresésnek (főleg komolyabb pozik esetén) alap elvárás a piac ismerete.

2016. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Multiknál ha többet akar az ember keresni, akkor átmegy másik multihoz. ÉS ott persze többet kér.
2016. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor azt lehet tenni, hogy elkezdesz örülni, hogy megkaptad a bérigényed felső határát. Aztán levonod a megfelelő konzekvenciát: Te saját magad tehetsz erről a helyzetről, nem a multi. Inkorrekt lenne, ha előállnál, hogy jaj, bocsánat, most jöttem rá, hogy kérhettem volna többet is! Főleg kezdő munkavállalóként (próbaidő, stb)


Ha megveszünk egy terméket, akkor snem kezdjük el utána keresni, hol lehetett volna még olcsóbban megvenni (ezt csak kisarkított példának hoztam)

2016. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A bérigényedet Te magad szabtad meg. Gondolom osztottál szoroztál, hogy a béredből kijöjjenek a költségeid és emellett a céljaidnak megfelelő mennyiségű megtakarítást is fel tudj halmozni. Ha nem, az a Te bajod...


Egyáltalán nem biztos, hogy 2-3 éven belül jelentősen nőhet a fizetésed, ha nem léptetnek elő. Sokszor még akkor sem. A legnagyobb fizetésemelést a munkahelyváltással lehet elérni. Most már tudni véled, hogy mennyit ér a tudásod, így kereshetsz másik lehetőséget. De mérlegeld azt is, hogy felmondani pár hónap után nem biztos, hogy a legjobb döntés. Érdemes lehet ezen a helyen lehúzni 1-1,5 évet és csak utána váltani.

2016. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!