Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződés a...

Határozott idejű szerződés a közigazgatásban?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki a következő problémával találkozott? Határozott idejű szerződésem van, hamarosan lejár a próbaidőm. Lépnék, de nincs más. Viszont azt mondták a munkahelyem hr osztályán, hogy felbontható a szerződés próbaidő után is bármikor, de két fél megegyezése kell és nagyon nyomós indok. az nem elég, hogy elmennék. Azt mondta közigazgatásban ez eléggé nehéz téma, és a fejemhez vágta, hogy én írtam alá a szerződést. Persze hogy nem tudtam, azt hittem az is felbontható, mint a határozatlannál, max nem maradhatok ott örökké. Másik hr-es ügyvédet tanácsolt. Találkoztatok már ilyesmivel, vagy tapasztaltatok már?

2016. szept. 9. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha még nem járt le a próbaidő, gyorsan lépd be aztán várhatsz egy évet. Ez a legegyszerűbb módja mind a munkáltatónak, mind neked. Én most "könnyű" helyzetben vagyok, mert most hó végén jár le s gondolkodom rajt', hogy elmenjek-e. A kövi mandátumom úgyis csak negyedévre (szólna)
2016. szept. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*lépd MEG. Sajna, ha szerződést bontasz, azzal könnyen kötelem jár s az nem kevés.
2016. szept. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt szankciók nélkül "mehetsz". Utána már nehezebb, határozott idejű szerződésnél pedig még inkább. Ott már indokolni kell, ha közös megegyezés nem jöhet szóba, az indok pedig nem lehet bármi!
2016. szept. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miert, ha nem megyek be dolgozni, az neki sem erdeke.
2016. szept. 10. 08:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt nem erről van szó, hanem arról, hogy a jogviszonyok megszüntetésére vannak előírt szabályok, amelyek mind a munkáltatót, mind a dolgozót védik valamilyen szempontból.

Ha valamelyik fél nem a szabálynak megfelelően jár el, akkor jogellenes a magatartása, és ez adott esetben szankciókat von(hat) maga után. Az, hogy lesz szankciója vagy sem, kizárólag a másik fél döntésén múlik.

2016. szept. 12. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!