Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen pályázatok, lehetőségek...

Milyen pályázatok, lehetőségek vannak tevékeny, aktív fiatalok részére?

Figyelt kérdés

Huszonévesen, a párommal igazán sok mindenben részt veszünk. Több egyesületben benne vagyunk, mint aktív tag, van ahol vezetőségi- valamint alapító tagokként. Az egyesületeken keresztül rendszeresen részt veszünk nemzetközi rendezvények, bálok, komolyabb események szervezésében is. A páromnak korábban rengeteg kiállítása nyílt és sok pályázatot írt, amelyekkel jó helyezéseket ért el. Nyaranta önkéntes, két hetes nyári tábort szervezünk hasonló korú fiatalok részére. Egyre népszerűbb, az érdeklődésünknek megfelelő témával foglalkozó(nem viccoldal kategória) Facebook-oldalakat üzemeltetünk. Mindemellett ha akad még időnk, cikkeket írunk, tartjuk a kapcsolatot más, hasonló egyesületek képviseleteivel, pályázatokat írunk. Néha eljárunk túrázni, veteránjármű találkozókra, régiségvásárokra, bálokba és hasonló helyekre.

Nem ritka az sem, hogy egy cég vezetőjével, képviselőjével tárgyalunk az egyesületeket érintő dolgokban.

Mindketten egyetemre járunk és dolgozunk is ezek mellett. Úgy gondolom, fiatal létünkre tevékeny, komoly, a rendet szerető, időseket és a régi időket tisztelő, klasszikus gondolkodású, mégis kíváncsi, tanulni vágyó és közösségi emberek vagyunk - ellentétben a legtöbb mai huszonévessel.

Van-e valamilyen pályázat, amely tipikusan a hozzánk hasonlókat támogatja? Kerestem, eddig nem találtam.

Nem arról van szó, hogy mi mindezért jutalmat várunk, hiszen ez a mi közös "hobbink", mi ezt szeretjük csinálni.

Egyszerűen csak jól esne egy vállveregetés, vagy egy kis anyagi segítség biztatásul. Ha nem több, egy jelképes összeg, amivel kifejezik, hogy talán mások vagyunk, mint a suli után és hétvégén naphosszat tévé előtt döglő, vagy céltalanul netező fiatalok, esetleg akik minden hétvégén az apuci pénzét elverve partizik egy klubban. A drogosokat meg sem említeném, de nem bírom megállni. És sorolhatnám.

Tudom nagyon jól, hogy nem vagyunk mindenki felett, van rajtunk kívül sok ilyen fiatal, viszont úgy gondolom, a normális életű embereket kellene támogatni, és akik a szociális rászorultságuk miatt kapnak ösztöndíjat/támogatást, azok sincsenek kevesen.

(Félreértés ne essék, a munkát kivéve sehonnan nem kapunk fizetést.)


Köszönöm a válaszokat, lehetőleg a politikát kerüljük. :)



2016. szept. 11. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Most komolyan... azért fizessenek neked mert sokféle programra jársz? Hát beszarás, miket ki nem tudnak találni egyesek! Pofátlanság netovábbja komolyan mondom!


Egyébként meg az otthonülőket sem kell bántani, a filmezés/gépezés is lehet komoly hobbi, sőt esetenként az ilyen emberekből komoly IT szakemberek válhatnak. Sőt kapaszkodj meg, valakiknek az írás(és olvasás) a hobbijuk...


És miért is kéne a normális életű(most attól tekintsünk el, hogy megint csak az extrovertáltak a normálisak) embereket támogatni, mikor az az alap elvárás, hogy az emberek normális életet éljenek? Most akkor tüntessen téged ki az USA elnöke, mert tudod használni az angol WC-t és nem a parkba szarsz egy bokor alá? Mert ez a normális és a normális életű embereket kell jutalmazni?


Megáll az ész komolyan...

2016. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, elolvastad a kérdést? Azt is elítéled, aki hobbiból fotózik, és nevez valahová a képeivel? Akkor fogd fel úgy a kérdést, hogy fotós vagyok, és fotópályázatot keresek.

Egyébként mint olvastad fent, nem azért várok pénzt(???várok??), mert sok helyre járok. Ez egy kicsit több annál. Meg a wécéhasználatnál is.

2016. szept. 11. 23:28
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Fotózásról szó nem volt a leírásban, semmi konkrét hobbiról nem volt igazán szó. Nem értem, pontosan milyen pályázatra gondolsz, de ha annyira akarsz vállveregetést, akkor tessék:


- Kedves fiam, nagyszerű polgára vagy hazánknak, az Uniónak, sőt az egész globalizált világnak, a sok otthonülő huszonéves igazán példát vehetne rólad... és persze a párodról, aki szintén élen jár az... aktivizációban/aktívoskodásban(megfelelő aláhúzandó)! Gratulálok, csak így tovább!


Akkor most ez így megfelelő?

2016. szept. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tőled nem vártam többet, így igen. :) Tök lényegtelen, hogy benne van-e a fotózás, látom nem igazán érted, amit olvasol, vagy csak simán trollkodsz.
2016. szept. 11. 23:37
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Semmilyen konkrétum nem szerepel itt.


Milyen egyesületek? Azok mivel foglalkoznak? Most akkor rendezvényeket szerveztek, vagy foglalkoztok valami konkrétabbal is? Milyen kiállítás? Mire pályáztál? Környezetvédelmi témában? Vasöntödét akartál? Zebrát akartál tenyészteni? Repülő pónit? És mihez kapcsolódik a facebook oldalad? A rendezvényekhez, a zebrákhoz, vagy a repülő pónikhoz?


Kommunikáció nulla, információt A-ból B-be átvinni nem tudod, ennyi rizsából a nagy büdös semmi derült ki.


Ember, egyszerűen nem derül ki az az egy konkrét dolog, amivel foglalkozol. Száz különböző dologgal nem lehet foglalkozni, elárulom, nem csak magas szinten, hanem sehogyan sem.


Akkor most nem foglalkozol semmivel? Úgy értem, mások utálatán kívül, akikhez képest magasra taksálod magad? Ha annyira el vagy foglalva a magad sikeres életével, mi szükséged arra, hogy azon töprengj, mások mennyit néznek tévét egy nap...? Mindjárt kiírok én is egy kérdést mellverve, hogy "NINCS TÉVÉM", aztán elvárom, hogy mindenki ritmikusan leboruljon előttem!


Egyes válaszoló minden szavával egyetértek egyébként. Örülnék, ha a magyar állam nem veregetné a vállad azért, hogy te valakinek képzeled magad.

2016. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
A hobbiért nem vár az ember vállveregetést se anyagi biztatást. Az a munka.
2016. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondom, értsétek úgy a kérdést, MINT egy hobbifotós, aki fotópályázatot keres. Nem azt írtam, hogy fotózom, ez teljesen irreleváns, hogy mit csinálok, csak nem akarjátok érteni.

Direkt nem írtam konkrétumokat - reméltem, ennyi elég ahhoz, hogy megértsétek. Még mindig nem >várunk< el semmi hasonlót, csak érdeklődtem, van-e ilyesmi pályázat. Bursa-ból és hasonló szociális hátrányon alapuló pályázatokból kiindulva úgy gondolom, nem életképtelen a kérdés.

Hogy még egyszer nyomatékosítsam, idézem: "Nem arról van szó, hogy mi mindezért jutalmat várunk, hiszen ez a mi közös "hobbink", mi ezt szeretjük csinálni."

A többit pedig értsétek úgy, mintha egy hobbifotós írná: Jól esne egy kis vállveregetés, esetleg egy apró anyagi a felszerelésem bővítéséhez.

Nyilván fel kell mutatnom valamit, ha egy ilyen pályázatot beadok, úgyhogy tökmindegy, hogy most konkrétumokat írok-e.

2016. szept. 11. 23:56
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Te tényleg ennyire értetlen vagy?


NEM mindegy, mivel foglalkozol, mert minden pályázat téma szerint máshol található meg, mondjuk a neten. Azzal kellett volna kezdeni, mivel foglalkozol, nem azzal, hogy te pénzt akarsz. :D


Bűnözők akarnak elsőre pénzt, a többi ember először valamilyen teljesítményt mutat fel...


A hobbidra nem kapsz pénzt. Fotózz jobban, keress vele pénzt, abból vegyél jobb gépet. Érted...? Biztos, hogy tuti, hogy világos?

2016. szept. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, rendszersen palyaztok sikeresen. Azokat a pályázatokat is gyakorin linkelték be? Nem értem, komolyan mondom. Ugyanaz a pályázat, amit mar X alkalommal megcsinaltatok.
2016. szept. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

igen, tipikus "mi vagyunk a nagyvilági egyetemisták és mindenki más melóst, otthon ülő embert lenézünk" aki nem társasági ember, egyetemista, önkéntes az a társadalom szégyene. és nem normális életvitelű.. mert csak normális az lehet amit ti csináltok..


vicc komolyan, van bőr a képeteken!


Menj azt kuncsorogjál a cég vezetőknél akikkel "tárgyaltok" hogy támogassanak meg titeket pénzel. Ha már úgyis nyalogatod a heréjüket, akkor megdobhatnak pár 1000ft-tal jelképesen érte.

2016. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!