Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri belevágni egy nem...

Megéri belevágni egy nem mindennapi szakma kitanulásába egyetemen 30 évesen?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondoltam, hogy programozás, mechatronika, mérnökinformatika. Mindig is ezzel akartam foglalkozni, de a szüleim rábeszéltem egy sima, átlagos melóra amiből sosem tudtam profitálni.


Tudok olyan munkát szerezni ami bár nem fizet olyan jól de fent tudom tartani magam (napi 4 óra könnyű meló) és mellette tanulnék. És az érdekelne, hogy el tudnék e helyezkedni benne a koromra való tekintettel. Szóval hogy később kezdem a képzést nem 18 évesen mint más.


2016. szept. 20. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A szüleid nagy hülyeséget javasoltak neked, az már biztos. Az igazság az, hogy ha 30 évesen vágsz ebbe bele, az nem lesz könnyű. Az egyetemen körülötted mindenki (gyakran az oktatókat beleértve) egy jó 10 évvel fiatalabb lesz, és a terhelés is 20 évesekre lesz szabva. Aztán ha elvégzed, abban az irreálisan optimista helyzetben, ha mindent időre megcsináltál is 33 éves leszel pályakezdőként, és sok helyről alapból elküldenek majd a korod miatt.


Szóval nem lenne könnyű egy cseppet sem, de nem mondom, hogy ne próbáld meg. Ha sikerül, 50 évesen már mindegy lesz, hogy hogyan jutottál el oda.

2016. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fizikai munkát javasolták.

Azt mondták, hogy az informatikusságra nincs igény sehol.

Pedig én azt akartam, aztán fizikai munkát csináltam.

Majd nemrég utánanéztem a neten, hogy mennyire keresettek az informatikusok és láttam, hogy mindenhol kellenek, sokat keresnek és érdekes a munkájuk is. Úgyhogy arra gondoltam, hogy érettségi után rögtön megyek Egyetemre.


De nem tudom, hogy mennyire lenne jó ötlet.

Bár nem hiszem, hogy Egyetemen 20 évesen tanítanának. :)

Kiválóan be tudnék illeszkedni, főleg hogy a korom meg se látszik és apámon se látszott hogy 50 éves amikor 50 volt. Azt mondod nehéz lesz elhelyezkedni? De azért el fogok tudni?

2016. szept. 20. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztos jót akartak, de ennél nagyobbat nem tévedhettek volna. Jelenleg Magyarországon, és egész Európában informatikusokra van a legnagyobb szükség a versenyszférában. Éppen emiatt valószínű, hogy végül el tudnál helyezkedni így is, csak tudd, hogy sok helyen 30 fölött nem vesznek fel juniornak, ez tapasztalat. De ha találtál valahogy egy jó helyet, onnan már könnyebb lesz továbblépni.


Egyébként egyetemen a gyakorlatvezetők gyakran maguk is felsőbbéves hallgatók, és az előadók között is akad PhD-t végző, szóval a 26-27 év teljesen általános. Persze vannak öreg rókák, de nem kizárólag.

2016. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!