Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó ötlet 30 évesen jelentkezni...

Jó ötlet 30 évesen jelentkezni a Codecool-ba?

Figyelt kérdés

Sokan mondták itt (nem tudom tapasztalatból-e) hogy nehéz lenne 30+ éves pályakezdőként. Nem tudom azért mert nem adnának munkát, vagy inkább azért mert kevesebbet keresne az ember 30 éves pályakezdőként mint például 30 évesen 10 év tapasztalattal.



A Codecool-ba főleg 26-27 éves jelentkezők lesznek vagy vannak, így nem maradok le sokkal mögöttük. Írtam is nekik és azt mondják, hogy nem leszek hátrányban a piacon a korom miatt. Belevágjak akkor? Olyan 10 évig olyan szakmával foglalkoztam amivel nem lehet megszedni magát az embernek és eléggé fárasztó is úgyhogy arra gondoltam, hogy váltok.


Olyanok véleménye érdekelne akik a Codecool-ba járnak vagy ott végeztek illetve akik ebben a munkában dolgoznak. Tehát nem olyanoké akik megmondják mindenkinek, hogy maradj az első szakmádnál ami megjegyzem seggtörlő szakma.


2016. szept. 28. 11:10
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
2016. szept. 28. 11:17
 2/23 A kérdező kommentje:
2016. szept. 28. 11:17
 3/23 anonim ***** válasza:

ott szerintem még nem végzett senki, hisz az a 10 vagy 12 hónap még nem telet le az első induló csoportnak.


Amúgy is, oda be kell jutni. Az, hogy te jelentkezel nem egyenlő azzal, hogy fel is fognak venni.

2016. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Mindenhova be kell jutni.

A Miskolci csoport már végzett úgy tudom.

Nem tudom milyen átlag kell a bejutáshoz.

Illetve hogy milyen tantárgyat kell nagyon nyomni hozzá. Az Egyetemről letettem mert nem gyakorlatorientált a tanárok meg szemétkednek úgy hallottam, ha olyan a kedvük na meg az csap papírt ad és jóval tovább tart a képzés.

2016. szept. 28. 11:34
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a hobbikent programozassal toltott idoszakot is beleszamitom, nem csak a ledolgozottat, lassan 20 eve programozas az eletem-halalom. :) Mar sokfele hasonlo erdeklodesu emberrel ismerkedtem meg mind eloben, mind internetes forumokon, szoval van egy pici ralatasom a dolgokra.


Szereny velemenyem, hogy a programozova valasban max 10%-ban donto a kepzes, 90%-ban a te idobefekteteseden es kepessegeiden meg kitartason fog mulni. Mint minden tanfolyammal meg sulival, nem tudjak a tudast a fejedbe ultetni, kegyetlenul meg kell dolgoznod erte. Most kerdes, hogy azert a 10%-ert miert fizetnel ki 1-1.4 milliot?


Rengeteg tananyag erheto el ingyen az interneten, van rengeteg szakmai forum, ahol ingyen segitenek neked emberek, ha latjak, hogy tenyleg tanulni akarsz.


Ha mindenkeppen ki akarsz adni ennyi penzt, nehany jobb lehetoseg az elkoltesere:

1. Feltetelezve, hogy jelenleg dolgozol valahol, hagyd ott a munkahelyt, hogy teljes idoben a tanulasra oszpontosithass.

2. Kerits egy mentort, aki tapasztalt fejleszto, es hetente 1x-2x iranymutatast nyujt es megoldja a problemaid, amelyeket magadtol nem tudtal megoldani, segit, ha elakadsz.


Mar rengeteg pofaraeses sztorit hallottam ilyen "gyakorlatorientalt kepzesekrol", olyanok ezek, mint a par hetes "megtanitunk tokeletesen angolul beszelni" kurzusok. Ilyen draga tandijjal meg a kockazat oriasi.

2016. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
jó 5let! ha felvesznek...
2016. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

#5


"1. Feltetelezve, hogy jelenleg dolgozol valahol, hagyd ott a munkahelyt, hogy teljes idoben a tanulasra oszpontosithass."


A lakbért, rezsit, kaját meg fizeti majd a szomszéd néni továbbra is?



"2. Kerits egy mentort, aki tapasztalt fejleszto, es hetente 1x-2x iranymutatast nyujt es megoldja a problemaid, amelyeket magadtol nem tudtal megoldani, segit, ha elakadsz. "


tapasztalt fejlesztő nem fog ingyen noname emberre időt pocsékolni.. és mivel az első pontban rúgta föl a munkahelyét, hogy tanulhasson, így nem tudja kifizetni a fejlesztő órabérét!


komolyan! Egyes emberek mintha nem azon a Földbolygón és társadalomban élnének amiben én!

2016. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Könnyű melóm van, ami mellett lehet tanulni.

Bár a mentor dolog az nem lehetséges, mivel csillagászati összegeket kérnek el egy óráért.

2016. szept. 28. 14:11
 9/23 anonim ***** válasza:

"A lakbért, rezsit, kaját meg fizeti majd a szomszéd néni továbbra is? "


Felteteleztem, hogy megvan az 1.4 millioja, amit codecool-nak ajandekozna. Mentor valoban nem segit neki pusziert cserebe.

2016. szept. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

Az első bekezdésre reagálnék: párom két éve dolgozott egy fejvadász cégnél, ami elsősorban programozókra, kisebb mértékben egyéb mérnöki szakmákra specializálódott. Nekik a főnök konkrétan megmondta, hogy junior pozikra 29 a korhatár, e fölött ne is ajánljanak senkinek ilyet, meg fel se hívják, akkor se ha a cég, ahova keresnek embert ezt külön nem specifikálta. Ezt persze titokban kellett tartani.


Szóval mondhatjuk, hogy tapasztalat.

2016. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!