Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajz gyakornoki munkához...

Önéletrajz gyakornoki munkához? Milyen legyen? (gépészmérnök)

Figyelt kérdés

Van már egy alapom de pár dologban nem vagyok biztos hogy minden kell belőle vagy ki kéne még egészíteni.


- korábbi munkahelyekhez beírjak olyan diákmunkát aminek semmi köze a gépészmérnökséghez? egyszerű kétkezi munka egy gyárban. másik meg 2 hónap volt a telekom székházban fateromon keresztül ahol elvileg a projektorokkal és hangtechnikai cuccokkal kellett foglalkozni de többnyire csak ültem a "studioban" és interneteztem mert nem volt mit csinálni. témába vágó munkám nem volt még.


- az önéletrajzom jelenlegi verziójába bele írtam olyasmit hogy mik is lennének a céljaim a munkával. tehát szerezzek tapasztalatot meg esetleg témát is a szakdolgozatomhoz. igazából ezt azért is írtam bele pár sorban szépen fogalmazva hogy hosszabb legyen kicsit mert tapasztalathoz ugyebár nem tudok mit írni vagy max az előző pontban említett 2-t.


- pár ismerősöm bele írt "fontosabb tantárgyakat" az egyetemről. ennek igazából nem látom sok értelmét mert én azt feltételezem hogy ha valahol gépészt keresnek akkor tudják milyen tárgyai vannak. vagy tévedek?


- szerintetek baj ha nem írom oda tanulmányoknál hogy mikor kezdtem az egyetemet? csúszok vele és szívem szerint inkább eltitkolnám ha csak nem kérdeznek konkrétan rá.


- állampolgárságot bele szokták írni? vagy mindegy?


egyébként ezekből a részekből áll jelenleg az önéletrajzom:

•személyes adatok és elérhetőségek

•célok

•tanulmányok

•nyelvismeret

•számítógépes ismeretek

•egyéb (csak annyit van ennél hogy van B jogsim)

•érdeklődés, hobbi



2016. szept. 28. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szakmai tapasztalathoz szerintem nyugodtan írd be azt a két helyet. Próbáld meg pl. úgy fogalmazni egy kicsit, mintha azért minimálisan lett volna valami köze a műszaki dolgokhoz. Én is voltam gyárban nyáron szalag mellett, aztán beírtam hogy adminisztráció, jegyzőkönyv készítés, stb., mert 1-2szer csináltam azt is. Azért is fontos, mert hiába nem témába vág, látják hogy dolgoztál.


Fontos lenne beírni pár egyetemi közéleti tevékenységet, valami szakmai csoportban, szakosztályban tevékenykedés, TDK, ilyesmi...ha nincs, az nem a legjobb.


Állampolgárságot szerintem nem muszáj beleírni.


A formára meg én azt mondom hogy amire figyelj: normális, jó fotó, szakszerűen, precízen tagolt és formázott szöveg (mérnöktől elvárható), helyes megfogalmazások. Nem kell bő lére ereszteni, pályakezdőnél nem gáz ha nem 5 oldalas a szöveg.

2016. szept. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából rendben lesz így, a tapasztalatokat írd bele, mert az inkább előny mint hátrány, valamint a várható befejezést írd még oda, hogy tudják meddig számíthatnak rád. Pl. ha egy év van vissza végzésig az előny, mintha csak fél év lenne vissza.
2016. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!