Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem hívnak állásinterjúra?

Miért nem hívnak állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 5 hónapban csak 1 állásinterjúm volt, az is csak telefonos. Ezzel együtt 50 helyen volt sikertelen állásinterjúm. Régebben minden hónapban volt 1-2-3. Lehet hogy már túl régóta keresek állást és már nem fognak hívni többre?

2016. okt. 13. 18:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is Pécsett végeztem a jogon, de utána egyből jöttem külföldre dolgozni. Ha nálad ez opció, akkor írj privátban és szívesen adok pár tanácsot.
2016. okt. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem igaz.. Már megint te? Az a célod, hogy a kérdéseid száma elérje az állásinterjúid számát, vagy mi?
2016. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
27%
én jogászként azonnal elhelyezkedtem egyetem után bőven 300 ezer nettó felett
2016. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyi interjún voltál, valószínűleg már nincs is sokkal több cég a környéken, aki ilyen végzettségű embert keres. Már mind ismernek.

Amúgy csak érdekel, hogy soha nem érezted egyik interjún sem, hogy mit rontottál el?

Én tudom, hogy kezdő vagy meg dömping van jogászokból, de akkor is. Én közgazdász vagyok, és amikor munkát kerestem, akkor százával küldtem az önéletrajzot, és nem is hívtak interjúra. De amikor behívtak, akkor mindig kb. a 3. alkalommal azért felvettek. Szóval ha az ember bejut interjúra, az már fél siker. Persze nagy pókerarcok tudnak lenni interjún, de én többször is tudtam, hogy konkrétan miért nem engem választottak.

Pl. amikor egyszer megkérdezték, hogy miért akarom otthagyni a jelenlegi helyemet, és azt mondtam, hogy elég nagy a bizonytalanság, a leépítés ott lóg a levegőben. Erre megkérdezte a csaj, hogy akkor miért nem várom meg, hogy ők mondjanak fel, addig is van állásom. Ja, és amúgy náluk is ez a helyzet. Persze, hogy nem vettek fel, de nem is csodálkoztam rajta.

2016. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!