Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak olyan helyek, ahová...

Vannak olyan helyek, ahová felvesznek szakdolgozat nélkül is?

Figyelt kérdés

Még nincs meg a diplomám és elvileg kéne hozzá egy BSC, viszont már folyamatban van a dolog és szinte minden tárgyam készen is van. A többi feltételnek megfelelek viszont.


Ilyenkor lehet esélyem rá, hogy felvesznek a kiszemelt helyre?


Igazából a nyelvtudáson van a hangsúly (két üzleti felső kell, oroszból és angolból és ezek megvannak.)



2016. okt. 15. 19:58
 1/7 A kérdező kommentje:

*Úgy értettem, hogy a szakdolgozatot írom már, amiatt nincs még meg a diploma.


Bocsi, ha kicsit összevissza lett.

2016. okt. 15. 19:59
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Ha feltetel a felsofoku vegzettseg, akkor nem. Amig nincs a kezedben a diploma, nincs vegzettseged, akarhogy is - szerinted - mindened megvan mar.
2016. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Sok mindentől függ.


Van rá törvényi előírás, hogy kell a diploma? (pl orvos, ügyvéd, etc nem lehetsz csak úgy papírok nélkül).


Ha nincs, akkor hiányszakmád van?

Engem pl IT-ként simán felvettek diploma nélkül a végzős évemben, azóta se érdekli őket, hogy megvan e vagy sem. Az egyik ismerősömből nyelvtanár tudott így lenni, hasonló okokból.


De ha kommunikációs szakember vagy manapság, akkor valószínűleg egy komoly szűrőfeltétel lesz, hogy van e papírod, mivel diplomával a zsebében is válogathat az emberek közül.

2016. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A legböszmébb Feri ***** válasza:
77%
egy próbát megér
2016. okt. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Azt kell beírni az önéletrajzba, hogy utolsó éves vagy, és várható befejezés ideje:...

Ha nem talál jobbat, akkor felvesz, ha talál, akkor meg nem. De nem a diploma hiánya a legnagyobb baj, hiszen pár hónapon belül meglesz, hanem az, hogy kezdő vagy.

Persze, ahogy előttem is írták, vannak azért olyan helyek, ahova nem is vehet fel, végzettség nélkül, ezek általában az állami szektorban vannak. A nyelvtanáron pont meglepődtem, mert diploma nélkül nem vehetik fel, hacsak nem valami magán nyelviskola. De egy akkreditált iskolában bizony be kell mutatni az összes tanár diplomáját.

2016. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

"De egy akkreditált iskolában bizony be kell mutatni az összes tanár diplomáját."


Így van, de az akkreditációs bizottság nem ül ott minden nap, a diákok pedig nem ellenőrzik túl gyakran, hogy kinek volt az aki szerepelt az listán és ki nem :)


Egyébként még sima állami iskolába felvették végül, minisztériumi engedélyt kellett kérni hozzá, de mivel az iskola tudta igazolni, hogy több mint 1 éve nem találnak tanárt, így még ez sem jelentett gondot (ez azért egy jó 10 éve volt, nem tudom, hogy ezen a téren változott e a rendszer azóta)

2016. okt. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt tudom, hogy a barátnőm gyógypedagógusnak tanul, utolsó éves. Bement a speciális suliba, hogy szeretne dolgozni, de azt mondta az igazgatónő, hogy ő nagyon szívesen felvenné, de a törvényi szabályozás már nagyon szigorú. Pedig oda tudom, hogy nagyon nehezen találnak embert.
2016. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!