Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetnék, mit csináljak,...

Mit tehetnék, mit csináljak, hogy választ kapjak a beadott álláspályázataimra?

Figyelt kérdés

15+ év munkatapasztalattal rendelkezem, életem legjobb korában vagyok. Dolgozni szeretnék, azonnali kezdéssel. Lassan már ott tartok szinte bármit, ami irodai munka, mert csak azt végezhetek egy betegség miatt.

Több,mint félezer helyre pályáztam az elmúlt másfél évben, és az esetek döntő többségében még annyit se válaszoltak, hogy: "Sajnáljuk". Ez lenne a minimum.... Ennyire nem lehetnek tuskók, neveletlenek az emberek, hogy egy nyikkot se reagáljanak. Olyan is volt, hogy napokat kellett várnom egy olyan egyszerű kérdésre: hol vannak helyileg. Az idő megy, a türelmem kezd fogyni a várakozásban.


2016. okt. 21. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Ez sajnos ilyen. Ha mindenkinek válaszolnának az elutasításról, akkor kevesebb idejük azokra, akik potenciálisak. Nem neveletlenek vagy tuskók, de persze ez udvariatlanságra vall, hanem csak kevés az idejük.

Volt cégem személyügye mesélte, hogy egyszer adtak fel álláskerési hirdetést, és "millióan" jelentkeztek, akik marhára nem is odavalóak, és teljesen szétestek, rengeteg munka volt vele, soha többet mégegyszer. Inkább fizetnek közvetítőknek.

2016. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor pl felvehetnének engem válaszírónak... Szívesen dolgoznék bármilyen adminisztratív munkát,pénzt szeretnék keresni korrekt munkával. A HR cégekről megvan a véleményem, kb semmit se csinálnak,ahogy a munkaügyi központ. Vicc, hogy ezek a cégek, akik munkaerővel foglalkoznak képtelenek állást adni az embernek. És közben meg azt hallani mindenhonnan, munkaerőhiány van egyes szakmákban. Szívesen tanulnék, de ahhoz is pénz kéne. Kölcsönt se tudok felvenni, mert nincs állásom. logikus ugye? Akinek pénz kellene, az haljon meg éhen stb.., de a pénzes bankok nem adnak kölcsönt, hiába van nekik.
2016. okt. 21. 16:00
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Hahaha. Gyartosorra jelentkezzel, ott van hiany, nem az irodakba.
2016. okt. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Agysebészkém, te aztán diplomás lehetsz! Hiányszakmák orvosok, informatikusok között is vannak nem csak szakmunkások körében. De,mint írtam nem végezhetek FIZIKAI munkát betegség miatt, csak te jó paraszt módján nem vagy képes felfogni ezt sem. mindenesetre köszi, hogy beböfögtél ide, feldobtad a napom. :)
2016. okt. 21. 16:25
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha jól értem, akkor adminisztratív munkakörben keresel állást, mindennemű speciálisabb szaktudás nélkül.


El kell keserítenem téged, ez manapság talán leginkább az a szektor, amiben szinte korlátlan munkaerő áll a foglalkoztatók rendelkezésére, szinte mindenki ilyen állást szeretne, miközben ezek száma erősen csökken az IT rendszerek előretőrése miatt (amit régen egy tucat titkárnő/ügyintéző csinált, azt ma 2+a gépek).



Ha nem is gyárba kell rögtön menni, de itt az idő elgondolkozni azon, hogy igenis, valamilyen más szakmába kell vágni, valami más területre, akár felfelé, komolyabb tudást igénylő szaktudást szerezni, akár kevésbé kényelmes, és kisebb presztízsű munkák felé keresgélni.

2016. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

btw: manapság 10 emberből 9 közli, hogy neki ilyen-olyan betegségek miatt a fizikai munka szóba sem jöhet. Nincs ezzel gond, csak nem kell csodálkozni, hogy az alacsony szintű szellemi(segédmunka) jelenleg a fizikai munkánál is kevésbé keresett.


Mellesleg marha kíváncsi lennék, hogy lassan miért érzi egy egész ország úgy, hogy neki még egy tesco pénztárosi állás is komoly fizikai munka, amit egészségügyi okokból nem láthat el.

2016. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5-nek: van szakképzettségem, csak sajnos nagyon telített a piaca.

Az életem úgy alakult, hogy 20 éves koromtól, apám halála miatt dolgoznom kellett, esély nem volt a továbbtanulásra ma meg elég közepes tanuló is voltam (4-esek zömmel)... 20 éves koromtól szinte mostanáig dolgoztam éjt nappallá téve, erőm se és időm nem jutott a továbbképzésekre,más szakma megtanulására. Egyedül élek, segítség nélkül.

Gondolkodtam már egyetemben, de amikor megláttam a tandíjakat 170-240k félévente lehetetlen küldetésnek érzem 42 évesen egyetemre menni... Mire elvégezném 46-47 leszek a tanult dolgokkal akkor már kezdőként új szakmába fogni lehetetlen.

Értem én, hogy tanulás meg minden, de vannak csomóan, akiknek a sors keresztbe húzta ezt a tervét, pl nekem is... Másrészt meg ismerek olyanokat, akik egy érettségi szintű munkát végeznek egyetemi diplomával kiszorítva a gyengébben képzeteket a piacról. Ez fő gond. Senki sem a tudás szintje szerint végzi a munkáját, mivel nincs elég munkahely.


6-nak

Nem lustaságból nem végezhetek fizikait, hanem tényleg súlyosabb állapotba jutnék, ha végezném! Senkiben nincs egy szemernyi humanitás sem, úgy tapasztalom. Mindenki csak másik arcába köp, belé rúg. Sokan ELEVE azt hiszik, ez üres kifogás, de ha nem tehetem, akkor nem tehetem, értse meg! Ha kapnék BÁRHONNAN, bármilyen érdemi reakciót, örömmel mennék dolgozni. DE nehogy már nekem kelljen azokat cseszegetni 3-4*, akik engem kvázi levegőnek néznek, és nem hajlandók még egy jó napotot sem visszaírni... Taplóság, igenis neveletlenség ez. Engem úgy neveltek, mindenkinek adjak választ, mindenkivel álljak szóba, senkit se nézzek le semmilyen oknál fogva. Magyarország egyre férgesebb, neveletlenebb hely, elég szétnézni, amikor a szülő vagy diák veri a tanárt stb.. stb...

2016. okt. 21. 19:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre válaszolva, sajnos nem tehetsz semmit. Írd a kísérőleveledbe, hogy legyenek szívesek megírni, ha megkapták a pályázatod, vagy ha elutasították azt is. Számodra ez fontos lenne.

Az meg, hogy nincs idejük stb. nevetséges... ez amolyan magyar HR-es szokás lehet, én pályáztam több helyen is külföldön/külföldre, szinte a pályázatok 80-90%-ra kaptam választ, vagy sima automatikus e-mailt, vagy a cég pályázati oldalán lett odaírva, hogy beérkezett/feldolgozva/elutasítva stb., vagy megírták,hogy miért nem engem választottak, és biztattak, hogy pályázzak a cégükhöz a jövőben is, meg sok sikert. De Magyarországon én is alig kaptam választ, meg egyáltalán az,hogy bárhol napokba telik egy e-mail megválaszolása az is botrányos.

2016. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"többet mégegyszer. Inkább fizetnek közvetítőknek."

Az még hagyján hogy ti fizetek, de még a munkaválaló béréből is csippentenek le. Kis fizetésnél 5 10 ezer is sok.

2016. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A most csutortoki ujsagban volt hogy angliaban a virgin train meghirdetett 78 allast. 15.000ren jelentkeztek ra.
2016. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!