Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mióta szokás állásinterjún...

Mióta szokás állásinterjún megkérdezni, hogy kivel költöznék albérletbe?

Figyelt kérdés
A minap állásinterjún voltam, és megkérdezték, hogy ha elnyerném az állást, akkor hogyan oldanám meg a lakhatást. Ezt teljesen normális kérdésnek tartottam, mondtam, hogy keresnék albérletet. Erre jött egy váratlan húzásuk, az intézmény igazgatónője megkérdezte, hogy akkor kivel költöznék oda albérletbe (egyedül, barátnővel stb.). Eléggé meglepődtem, nyeltem egy nagyot, és mondtam, hogy egyedül, de a legszívesebben a képébe vágtam volna, hogy mi köze ehhez. Nem szoktam titkolni, hogy egyedül vagyok, ha valaki nagyon faggatózik, de nem hinném, hogy ez pl. egy állásinterjún releváns és etikus kérdés. Voltam már életem során néhány hasonló megmérettetésen, de ilyesmit soha senki nem hozott szóba, nem is tudtam hirtelen, hogy mit reagáljak. Szerintetek ez nem lépi túl a privát szféra határát?
2016. okt. 28. 19:20
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
43%

Nem, nem lépi túl...

Nem kell ennyire érzékenynek lenni.


Tőlem múltkor azt kérdezték meg, hogy mennyire vagyok egy 10-es skálán elviselhetetlen nőszemély. Nem sértődtem meg, hisz csapatmunkáról van szó, nyilván számít, ha nem vagyok csapajátékos.


Megkérdezték és pont.

Amúgy neked van egy HR-es ismerősöm, a "furcsa" kérdésekkel azt is próbálják szűrni, hogy ki hogyan reagál a nem szokványos helyzetekre, kérdésekre. Valamint, hogy mennyire kezeli jól.

Hidd el, simán kiült az arcodra ez a "mi köze hozzá" hozzáállás.

2016. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
32%
Fura kérdés de nem akadnék ki rajta különösebben.
2016. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Stresszinterjún kérdeznek ettől cifrábbakat is. :)

Szerintem csak tesztelni akart, hogy mennyire kezeled az ilyen váratlan helyzeteket.

2016. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hogy ki mennyire csapatjátékos, az befolyásolhatja a munkát, az viszont nem, hogy van-e valakid. Ennyi erővel bárkit megkérdezhetnének, hogy egy héten/hónapban hányszor közösül, vagy hogy milyen pózban szereti, mert tegyünk fel neki váratlan kérdéseket. Az egy dolog, hogy tesztelni akarnak valakit, de szerintem a magánéletnek is vannak határai. Hogy mi ült ki az arcomra, nem érdekel, legalább láthatták, hogy ez a kérdés szerintem nem tartozik ide.
2016. okt. 28. 19:34
 5/31 anonim válasza:
70%

Biztosan leszűrték, hogy ez téged túlságosan érzékenyen érint.

Tudni kell néha színészkedni állásinterjún, saját magad érdekében.

2016. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
#3: Akkor én elküldeném őket az első kérdés után oda, ahová gondolom. Amúgy meg versenyszférában még talán elmegy a faggatózás, de egy nyomorult múzeumi munkakörben szerintem baromság ilyen "tesztekkel" kiszórni a jónépet. És a váratlan kérdés és váratlan kérdés között is van különbség, vadidegenek nem fognak magánéleti dolgokra rákérdezni, más jellegű kérdések kapcsán meg nyilván van az embernek a tarsolyában egy-két ötlet. Mondjuk én sosem szerettem a magánéletemről beszélni, azért is magánélet, mert másoknak ehhez semmi közük.
2016. okt. 28. 19:39
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Tőlem azt kérdezték meg, hogy a párom ugye nem nő?!


Lol.

2016. okt. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sincs semmi közük hozzá. De sokan lenyelnek sok mindent, ahogy látod.
2016. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem arra voltka kíváncsiak igazából, hogy kivel mész, hanem a reakciódra, hogy pl. dühroham helyett képes vagy-e kulturált visszautasításra. Vagy váratlan kérdére hogyan reagálsz. Sok helyen vetnek be ilyen trükköket, például a stressz intejukon is.
2016. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#7: Ez azért veszélyes játék, mert egy ilyen kérdésért simán fel is jelenthetik az illetőt (ti. szexuális beállítottság alapján történő pozitív vagy negatív diszkriminációt is bele lehet olvasni egy ilyen kérdésbe). Az odáig oké, hogy pl. a stressztűrő képességedre kíváncsiak (mondjuk úgyis alapból addig hajtanak, amíg belebetegszel vagy belehalsz), de gondolj bele, mi lenne, ha mondjuk egy tanár vagy egy ács elmenne állásinterjúra, és megkérdeznék tőle, hogy zsidó/biszexuális-e stb. a felesége (ha van), mert mérjük már le a reakcióját.
2016. okt. 28. 19:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!