Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha máról holnapra élnél...

Ha máról holnapra élnél gyerekkel és a főnök azért tartja vissza a fizetésed, mert fél, hogy szerdán nem mész be dolgozni, ergo a fóbiája miatt ott vagy ünnepekre 0 Ft-al, a gyerekkel és üres hűtővel, mit tennél?

Figyelt kérdés

Mármint munkaügyileg mit tennél? Felhívnád hétvégén a főnököt, hogy nem e meggondolta magát a fizetést illetően, vagy bemennél szerdán dolgozni, mimntha mi se történt volna, vagy, vagy? ( a család segít, nem az anyagi oldal most a kérdés.)


Annyi jó benne, hogy nem szerződés szerint 10-éig fizet, hanem hamarabb szokott. Most péntekre, azaz mára esett így a fizetés nap, így ezek szerint osztottam be a pénzt is a csekkekre, pelenkára, stb.

De mivel sürgős a munka, egésznap ezen idegeskedik és fóbiákat gyárt. Holott én meg túlzás nélkül profi vagyok a szakmában. de szóval a fóbiáival felidegesített, gyorsan dolgoztam, mert dolgozni akartam, nem vele beszélgetni, elvégre elvileg sürgős is a munka.. de az ilyen gyors, feszült habitusomra meg még jobban azt hiszi, hogy én nem akarok dolgozni. (eleinte azt szajkózta, hgy ne gyorsan dolgozzak, meg menjek ki szünetre. Szünetben meg beszólt, hogy nem e dolgozni vagyok itt, minek állok...

Holott még kora reggel azzal kezdtem, hogy túlórázni is tudok ha kell.


Mindent összevetve, nekem már nem is fóbiásnak, hanem beteg elmének tűnik.

Összevesztünk, erre hazaküld, holott én nem egyszer visszhangoztam, hogy maradok túlórázni is. és folytatja, hogy nem adja ide a fizut mert szerinte nem akarok bejönni szerdán. Holott tegnap még olyat is mondtam, hogy utálom az ünnepeket mert nekem hatalmas minusz, kiesés. (nem kellett ledolgoznunk, fizu nélküli szabi valószínű, pláne hogy teljesítmény bérezés, lehet ünnepet sem fizet..De csak jön azzal hogy én biztos nem akarok dolgozni.


Nos. Azt már lekövetkeztettem, hogy nem normális a főnök.

és belenyugodtam, hogy képes hagyni pénz nélkül gyerekkel.


De hogyan tovább?


2016. okt. 28. 21:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
ebben a kategóriában biztos sok tanácsadó anya van, köszi, hogy áttettétek...
2016. okt. 28. 21:52
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Jogilag 10-ig kell megkapnod a fizetésed. Az, hogy a szokásjog mit mond, az egy dolog. Ha akarja elhúzhatja 10-ig is a fizetést.
2016. okt. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem a kérdést. Azt írod máról holnapra élsz, de a család segít, és nem az anyagi oldal a kérdés. Mindesetre bármi is legyen a kérdés, az első válaszadó megválaszolta: 10.-éig kell megkapnod a fizetésedet, ezért nem tudsz tenni semmit.
2016. okt. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy megteheti.

de mit tehetek én, az a kérdés.

hogyan dolgozzak ilyen főnök mellett?

ne mondjak egy szót sem?

2016. okt. 28. 23:44
 5/20 A legböszmébb Feri ***** válasza:
95%
Koma, csináld, vagy ne csináld, de ne ríjál. Azzal nem jutsz előbbre.
2016. okt. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Hat bocsi de nem te vagy az egyetlen aki nem kapott fizetest az "unnepekre"...
2016. okt. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Milyen ünnepekről beszélünk? Nehogy már Halottak napjára extra pénz kelljen!


Kérdező, ha akkora profi vagy a szakmádban, miért éltek napról-napra? Miért nem keresel jól fizető munkát?

2016. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
2, jogilag addig kell megkapnia, amit a munkaszerződésben vagy a tájékoztatóban megjelöltek (kötelező tájékoztatni a dolgozót írásban a kifizetés módjáról és napjáról). HA ebben Minden péntek van, akkor minden pénteken. HA Minden hó első keddje, akkor az. A 10. egy törvényileg meghatározott határnap, annál későbbi nem lehet.
2016. okt. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira profi vagy a szakmádban, mit tökölsz egy ilyen hülyénél? Én már rég felmondtam volna.

Azt már megtanultam, hogy egy munkahely sem fogja stresszelni a magánéletem.


Ja, és Sosem szabad kicentizni a családi kasszát. És ha baleset éri? Vagy akármi? Ha önhibáján kívül fizetne csak jövő héten?


Ne haragudj, de ezt nem fogom megérteni, hogy hogy lehet gyerekkel pénz nélkül élni? Tartaléknak MINDIG lennie kell!!!!

Üdv: egy 3 éves fiú anyukája

2016. okt. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

a döntés megszületett, nem maradok ilyen munkahelyen tovább.


amúgy nincs miből tartalákolni, csa azért nincs tartalék. a rezsivel is elvagyok maradva.


de keresek mást, köszi. eddig is csak a pénz miatt tűrtem a főnököt.

2016. okt. 29. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!