Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülők mit szólnátok ha a...

Szülők mit szólnátok ha a fiatok elmenne gyári munkára?

Figyelt kérdés
gyárba dolgozni ja és 18 éves

2016. nov. 2. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok szülő, de ha össze tudja egyeztetni a tanulást és a munkát, akkor nem ellenezném. Sokan dolgoznak iskola mellett és még senki se halt bele.


Igazából nincs is ebben semmi kivetni való. 18 évesen meg nyilván nem fog vezető pozíciót betölteni egy munkahelyen és valahol el kell kezdeni.

2016. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha megbeszélte a szülökkel,hogy nem fog továbbtanulni akkor örülnék,hogy lesz munkája.Én örülnék ha a fiam nem léhűtősködne otthon.Kezdetnek nem rossz.
2016. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

18 évesen ha nem tanul vagy a barátaival van akkor utazzon nyaraljon, tanuljon nyelvet, ismerjen meg új kultúrákat. Azzal semmi gond nincs ha dolgozni akar, de akkor olyan területen ami hosszútávon érdekli és tapasztalatot szerezhet és valóban élvezi. A gyári munka kizsákmányolás.


Mi a jó ebben? Nem szívesen látnám a gyerekemet alkalmazottként nem hogy gyárban.


Ha tudnám, hogy ezeket nem tudom állni akkor eszembe nem jutna gyereket vállalni.

2016. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Fiam elment dolgozni gyárba, és büszke voltam rá. Suli mellett nem volt könnyű neki a gyári melót is egyeztetni, de kitartó volt. Mivel jó magam is dolgoztam gyárban, tudom milyen melóval jár.
2016. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

Ha zsebpénzt akar keresni akkor tanítson nyelvet általános iskolásoknak vagy gimiseknek vagy valaki felkészítést; segítsen adminisztrációban a vállalkozásban; tegyen fel hirdetést, hogy vállal fordítást.


A gyári munkások mennyit kapnak? 100.000ftot se?? És általában nem összeegyeztethető az iskolával.


Nyilván azt csinál amit akar, de mindenképp lebeszélném róla. Inkább kifizetném neki azt a pénzt amit ajánlottak neki és fizetném a szabadidős tevékenységeket.

2016. nov. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
#5 más ennyi pénzből él meg egész hónapban, szóval nem kellene az észt osztanod!
2016. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Én soha nem mennék gyárba dolgozni, nem is bírnám. Egyszer mondanák csak hogy most akkor nem mehetsz ki WC-re vagy odaállna stopperrel a hátam mögé a felügyelő. Fognám magam, aztán ott helyben lelépnék. Nem embernek való munka. Persze vannak tisztességes gyárak is, de az a ritkább.


Mindezek ellenére vannak sokan akiknek megfelel. Van aki nem szeret agyalni, nincs érzéke a vállakozáshoz, stb. és kényelmesebb neki az hogy lehúzza a 8-12 órát aztán annyi, nem kell a munkát hazavinni, van egy szerény de biztos fizetése.


Gyerekemet sem tiltanám el tőle, ha akarja próbálja ki, és remélném hogy nem az lenne a tapasztalat hogy beletörődik és 40 évet lehúz ott, hanem az hogy 2 hét után sírva menekülne a kizsákmányoló vadkapitalista fertőből és minden erejével azon lenne hogy saját vállalkozást indítson vagy betársuljon egy olyanba ahol megbecsülik és megfizetik.

2016. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

nem mindegy,hogy suli helyett akarja ezt dolgozni,vagy csak suli mellett menne zsebpénz kiegészítésnek.

ha suli mellett járna el, de vannak komolyabb céljai , akkor nem zavarna. én is dolgoztam mindenféle gyárban egyetem mellett. nem lett semmi bajom tőle, segített értékelni a pénzt és a munkát. amúgy igen, minimálbért kapnak a legtöbb helyen. diákoknál ez most 540 forint körül van egy órára.

ha viszont ott hagyná a sulit és nem akarna továbbtanulni, hanem megelégedne egy ilyen munkával,akkor nagyon csalódott lennék.

a gyári szalag munka amúgy nagyon leterheli a szervezetet hosszabb távon. váltott műszak,monoton,fárasztó stb.. hosszabb távon nem ajánlom senkinek.

de diákként heti 1-2 napra elmenni nem vészes

2016. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
18 éves oda megy dolgozni ahova akar és ahova felveszik. nem hallt még bele senki sem abba h ott dolgozik/dolgozott..pénz..pénz
2016. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem gyárban dolgozok, de dolgoztam diákként. Nem a legjobb munka, de valakinek meg kell csinálni, vagy valakinek megfelel ez. Amúgy a mai világban örülni lehet, ha egyáltalán van munkája az embernek.

Akinek jár a szája, hogy kizsákmányolás, meg gusztustalan, az sose utazzon semmilyen járművel, ne vegyen semmilyen kaját vagy akár egy csomag zsebkendőt, mert a k.csög gyárakban készült, amit nem finanszírozunk!

És ismerek olyan embert, akinek ez megfelel. Elég a pénz (igaz, hogy saját lakása van), nem akar mást csinálni, olyan szinten nem érzi az ambíciót semmi iránt, hogy azzal foglalkozzon, de egyébként egy nagyon művelt, sokrétű tudással rendelkező ember, aki sokat utazik.

Ha a kérdésben meg csak diákmunkáról van szó, akkor (nyilván ha nem megy a tanulás rovására) semmi hátránya nem lesz belőle.

2016. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!