Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet elhelyezkedni...

Mennyire lehet elhelyezkedni földtudomány szakkal?

Figyelt kérdés

Érdekel a földrajz és a természetismeret, úgyhogy szívesen lennék földtudományos, meg az ELTE is közel van.

Lenne vele reális esélyem elhelyezkedni?


2016. dec. 8. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Gyárban simán.
2016. dec. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezd a 22F-et aki földtudományis és szerinte csak gyári munkás lehet XDDD
2016. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Gyári munkás azért nem szívesen lennék, nem azért tanulnék 3-4 évet. Akkor viszont ha a földrajz érdekel, milyen szakra menjek, amiből később meg is tudok élni? A földrajztanár gondolom szintén kilőve.
2016. dec. 8. 09:47
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Néha tájékozódj, a földrajzot nemrég ki is akarták venni a képzésből. Illetve szakpárként tudod csak tanulni.


Geográfus BSC. mellett, után saját vállalkozást alapítottam és azóta is ezzel foglalkozok főállásban, amit a szakdolgozatban nem összeollózva foglaltam össze, így arra sem volt gondom és nem kellett vele izzadni a fősulin. + párhuzamos képzésen tanult területfejlesztési, pályázatírói tevékenységi körrel bővítettem, valamint nem egy utolsó a megújuló energiaforrások szakirány és a ráépülő képzések sem.


Munkavállalóként a közeli Nemzeti Parkban közfoglalkoztatás keretében ajánlottak térképészeti osztályon adatbázis munkát, havi 47.000-ért.

2016. dec. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2016. dec. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon nagyon helyes, hogy kiveszik...oktassanak normális szakmát, amivel a gyerek majd el is tud helyezkedni, nem ilyen semmit érő baromságokat.

Mondom ezt földtudományt végzett közmunkásként.

Támogatom a javaslatot, minden marhaság mehet a kukába, irodalomtól kezdve történelmen át a földrajzig. Oktassanak nyelveket emelt óraszámban, legalább kettőt, menjen a matek, fizika, informatika, plusz az érettségi mellett szakmát is kapjanak a gimnáziumokban tanulók is.

Érettségizni kötelező legyen matekból, fizikából, informatikából és két nyelvből! A szakma lehetőleg valamilyen gépészeti ismeret, pénzügy-számvitel vagy informatikus legyen. Egyetemi szakok, amikkel nem lehet elhelyezkedni, szűnjenek meg.

Nagyon jó látni, hogy végre tesz valamit a kormány a nevetséges közoktatás és a munkaerőpiaci helyzet javítására..

2016. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Ez a docens is mit vergődik? Neki biztos rossz lesz meg a tanároknak, ha kiveszik a földrajzot. De mi értelme eredendően egy olyan szaknak, ahol az egyetlen perspektíva, hogy tanár leszel? Inkább mutasson statisztikákat, hogy hány végzett hallgatója helyezkedett el szakmán belül. Elárulom 0, mert ezzel nem lehet.

Tanár meg minek olyan szakból, ahol csak tanárként helyezkedhet el a hallgató? PARADOXON.

2016. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pont arra próbálok utalni, hogy ha kilépünk abból a bűvkörből, hogy csak földrajz tanár lehet valaki ilyen képesítéssel, akkor van benn még akár üzleti potenciál is, aminek a alapjait meg tudja adni a geográfus képzés, mivel azért elég komplex és sok a határtudománya is.


(Anno pl. szakács szakmunkásként nem gondoltam volna, hogy a helyi termékezés is kapcsolódási pont lesz a gasztroturisztika mellett a geográfiával, amihez kapcsolódó pályázaton még sikeres is lehetek.. )


De nyilván, a közfoglalkoztatásban betöltött kép, szerep és munkalehetőség, elhelyezkedés siralmas.


[link]


[link]

2016. dec. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
#8-as válaszoló, az a baj, hogy pl. a 22 éves földtudományis csávó is csak rinyálni tud, de keresni vagy új lehetőség után nézni akár a szakmán belül is, nos az már terhes a számára.
2016. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a haverom elment földrajz tanárnak, megkapta az első havi fizetését és kiment Németországba :D
2016. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!