Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek milyen szakmák...

Szerintetek milyen szakmák fognak távoli jövöben eltünni?

Figyelt kérdés

Régen volt egy ismerősöm tévé szerelő szakmája van, régi képcsöves tévéket szerelt meg. De mára szakmája semmit nem ér ,most gyárban dolgozik. Virágkötő szakma is kezd semmit nem érni.Több virág bolt bezárt, és munkanélküliek lettek.Virágkötő szakmával rendelkező 2 ismerösőm nem tud elhelyezkedni szakmájában, most gyári munkások.


Szerintetek milyen szakmák fognak távoli jövöben eltünni?



2016. dec. 14. 17:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, s bár a virág a mindenem nem vagyok virágkötő, 3 diplomám van, a a nap felében dolgozom is a szakmámban (pedagógus). A virágkötő amúgy most tényleg hiányszakma, a mi életünkben nem úgy tűnik, hogy ki fog halni.
2016. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

De tényleg robotokkal majdnem mindent lehet helyettesíteni. Emberi munkaerőre nincs is szükség már lassan.(Esetleg aki a robotot karbantartja, felügyeli, irányítja..stb, de ehhez nem sok kell)

Pl.: Ha olyan robotot tudnak készíteni, mint a Terminátorban akkor nagy munkanélküliség lesz.

2016. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mert oké hogy embereknek kell gyártani a robotokat, de egy idő múlva robotok is gyárthatják a robotokat és robotok is vállalkozhatnak..stb. Ez elég érdekes, de van valóságalapja. :(
2016. dec. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mert most tényleg egy robot bármit eltud végezni (termelői munkában). PL.: pékként is dolgozhat, hegesztőként is, ácsként is, CNC programozóként is...stb. Egy T-101-es bármilyen termelői munkát elvégez.

Esetleg humán dolgokat nem tud betölteni. Pl.: Pap, Tanár, Jogász, Pszichológus. (Pap és Pszichológus tuti nem.)

2016. dec. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
De szerintem addig elsem fogunk jutni hogy T-101-esek robogjanak be a gyárba. (III. világháború már szinte az utolsó világháború lesz. :))
2016. dec. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szinte az összes, kivéve néhányat.

A legjobb (bár nem szakma, inkább hivatás) a keresztény hívő theológus, mivel annak úgyis örök élete és Krisztus II. eljövetele után csak az lesz hasznos és értékes. :)

2016. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 SirZoli válasza:
Amint megjelenik az AI (mesterséges értelem) a rendszer elkerülhetetnelül elpusztítja önmagát. Így az emberiség is a Földet és saját magát is. Jön a szép új világ.
2017. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 kispe1990 válasza:

Szia!


Ha igazán érdekel a válasz akkor itt ( [link] rátudsz keresni, hogy a következő 20 évben mely területeknek milyen nagy az esély, hogy automatizálni tudják! Ez függ az éghajlatváltozástól is ami hat a növényekre! Azért hozom fel ezt, én barista vagyok, s azt jósolják, hogy 10-20 év múlva a kávétermesztés a felére csökken, és aranyárban fogják adni a kávét, így lehet sok kávézó befog zárni. A barban dolgozok legyen az barista vagy bármixer 77 % esélyt mutat arra, hogy automatizálják. Viszont ott van a bar manager akinek az esélye 3%, szóval ebből következve lehet barmanager pozicióba érdemes felküzdened magad vagy abban tovább tanulni. A másik lehetőség, hogy egy sajáttelkeden egy franchise-ot nyitsz.


Ott vana grafikus, ami a másik szakterületem, annak a 5%-ot becsülnek, viszont a harmadik szakmám a web-programozó vagy fejlesztő annak 21%-ot mond.


Kellemes böngészédt kívánok az oldalon! ;)

2023. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!