Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy gyakornoki pozícióba...

Ha egy gyakornoki pozícióba 25-30 órás munkavállalást várnak el, de én csak 20 körül tudnék, attól jelentkezhetek az állásra, és ezt mikor kell jeleznem? Amikor már esetleg felvettek, vagy még az interjún?

Figyelt kérdés
Emellett ha az elvárások alatt pénzügyi, számvitel ismereteket írnak, de elsőéves hallgató vagyok és még nem volt ilyen tárgyam. Viszont nagyon szorgalmas vagyok, ösztöndíjjal rendelkezem és dolgoztam már recepciósként valamint családi vállalkozásban asszisztensként akkor azt figyelembe veszik, hogy most nincsen pénzügy-számvitel ismeretségem, de később biztosan lesz és hosszútávon beválhatok?

2017. jan. 4. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

A 25-30 óra helyetti 20 órába még csak-csak belemennének, de szerintem az hogy elsőéves vagy, az mindenképp rossz pont. Ezeket a gyakornoki állásokat az esetek többségében a végzés felé közeledő hallgatóknak írják ki, akik belátható időn belül teljes állásban tudják termelni a hasznot a cégnek, de az alatt a fél év-1 év alatt amíg betanulnak, még diákok, és lehet rájuk esetleg kedvezményt felvenni, vagy csak szimplán kevesebbet fizetni. Nyilván a cég is jól jár meg a gyakornok is. Na most ha te elsőéves vagy, akkor még 3 éved van jó esetben mire BSc-d lesz..


Mellesleg ez csak az én véleményem, de az nem lehet valami komoly suli, ami mellett már első évben simán tudnál heti 20 órát dolgozni szorgalmi meg vizsgaidőszakban is..


Persze lehetnek kivételek.

2017. jan. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gazdasági egyetem. Nem kértem, hogy személyeskedésbe fulladjon, de nyilván azért tudnék, mert szorgalmas lennék és nem azért, mert könnyű a suli, vagy éppen nem tudnék azért, mert nehéz. Szerintem minden szorgalom és képesség kérdése, kinek mi a könnyű és nehéz. Nyilván meg lehet különböztetni az orvosit a romanisztikától, de szerintem orvosi mellett is lehet dolgozni, be kell tudni osztani az időt, szorgalmasnak lenni, nem pedig hétvégente meg hétköznap bulizni. Mellesleg általában az első év a legkönnyebb, nyilván ekkor van több szabadideje egy egyetemistának, nem később ha esetleg még csúszik is, vagy a szakdoga megírásakor.



Igen azzal tisztában vagyok, hogy ez inkább másod vagy harmadéveseknek szól jobban, de én szeretnék az egyetem alatt szakmai tapasztalatot, nem pedig csak a kötelező gyakorlatot, és úgy megjelenni a munkavállalói piacon, mint a sok fiatal, hogy 14 hét tapasztalattal várják a karriert és a fizetést. Mire jelentkezzek a szakmán belül ha ilyesmi céljaim vannak és a gyakornoki pozíció nem releváns?

2017. jan. 4. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Diákmelós gyakornokoskodásra én kb bárkit fel szoktam venni, aki az interjú alapján okos, érdeklődő és olyannak tűnik, aki képes 8 órán keresztül megülni a valagán. Ezek javarészt bárki által végezhető betanított munkafolyamatok, semmi köze a pénzügyi végzettséghez. Viszont legközelebb próbáld meg nem összekeverni a romanisztikát meg a romológiát, az előbbi az újlatin nyelvek gyűjtő szakcsoportja, az utóbbi meg az antropológia részterülete.
2017. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Megkérdezhetem, hogy milyen jellegű gyakornoki pozíciókat szokott meghirdetni diákmunkaként? Ugyanis itt az elvárások közt szerepel a pénzügy-számvitel ismerete, és egyrészt ezért tettem fel a kérdést, hogy az mekkora probléma lenne, hogy még nem rendelkezem ezzel a tudással.



Igen tisztában vagyok a jelentésükkel, ezért egyáltalán nem is említettem a romológiát, fogalmam nincs miért írta. Én csak romanisztikát hasonlítottam az orvosihoz, nem tudom Ön miért utalt olyasmire, hogy én valamit összekevernék.

2017. jan. 4. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, attól még, hogy nem felelsz meg minden követelménynek még jelentkezhetsz állásokra. Engem úgy vettek fel az első gyakorlati pozíciómra másodévesen, hogy nem feleltem meg a nyelvi követelménynek (kellett volna középfokú spanyoltudás). De nem volt más se aki megfelelt volna, és munkaerőhiányuk volt. Érdemes diákmunka honlapokon nézegetni az állásokat, és minél többre jelentkezni. Egy SSC könyvelői gyakornoki munkához nincs szükség sok számviteli ismeretre, és általában ha 3 napot tudsz dolgozni hetente az elég. Ezért nem is fizetik túl, de neked úgy látom, hogy főleg nem a pénz a fontos, hanem a tapasztalat.


Sok sikert a kereséshez!

2017. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy bankról van szó, amely vállalatfinanszírozási gyakornokot keres, elsőévesként szerinted lehet esélyem?
2017. jan. 5. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2019. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!