Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaidőn túli ingyen takarítá...

Munkaidőn túli ingyen takarítás-kényszeríthet a cég erre?

Figyelt kérdés

A főnök kitalálta hogy elküldi a takarítókat mert sokba fájnak.

De mivel kosz nem lehet ezért majd a dolgozók takarítanak.

Egyikünk se takarítónak szegődött ide mondani se kell.

Mivel a rendes napi munkavégzés a takarítás miatt nem csúszhat főleg azért mert ügyfeleket szolgálunk ezért mikor takaríthatunk: munkaidő után.

Vége a fix fizetett munkaidőnknek 17-kor boltot bezárjuk és kezdünk takarítani.

Mindezért persze egy fillért se kapunk, a főnök közölte ez közös érdek.

Közös érdek, akkor ő miért nem takarít? Leesne az aranygyűrű az ujjáról???


Másik komoly kérdésem: ez így működhet? Ezt elvárhatja? Mi van ha én azt mondom

- nem takarítok

- takarítok, munkaidőben egy perccel se tovább-ha más feladat rovására megy hát így járt

- takarítok munkaidőn kívül-ha fizeti. Egy takarítónő minimum 1000-et elkér egy órára, de inkább 2-t. Fizesse és megy.



Szóval a kérdés: ezt így elvárhatja? Munkaidőn kívül semmi papíron nyoma nincs se a plusz feladat elrendelésének se plusz időnek, egyikünk se takarító, pénzről ne is beszéljünk.


2017. jan. 10. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

De ezt, hogy ő miért nem takarít, miért ide írod, miért nem tőle kérdezed? Leesne a karikagyűrű az ujjáról? Én a köcsög főnökeimnek ezeket simán megmondtam, megkérdeztem.


Nem várhatja el amúgy. Csak ha kifizeti. De a munkaidőn túl nincs kötelességed ott lenni. Mindenki pénzért megy dolgozni. Amíg fizet, addig dolgozol, aztán ennyi. Mondjátok meg neki együtt. Én nem hagynám magam az biztos. Nem is hagytam soha.

2017. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Volt olyan ember aki megkérdezte ha nem is így de azonos tartalommal. Hogy ha közös érdek akkor nyilván a T. Főnök Úr is itt lesz és takarít majd ugye? Na azt az ordítozást nem tennéd zsebre. Volt ott minden a felmenők emlegetésétől kezdve az utalás arra hogy ha még másnap is szeretne bejönni...

Ezek a paraméterek itt "légkörben".

2017. jan. 10. 13:08
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem várhatja el ha nincs a munkakörödbe... vagy a szerződésbe

Ha a szerződés úgy szól h napi 8 óra munka szintén nem várhatja el

Sz . rd le, majd ha a bolt úszika szemétben és már a vásárlók be se jönnek majd felvesz egy takarítót

2017. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Akkor meg össze kell gyűlni azt úgy szájbaverni azt a féreg főnököt, hogy a fal adja neki a másikat. De ezzel meg is válaszoltad a kérdésed. Azért csinálja ezt veletek a főnök, mert meglehet veletek csinálni. Ennyi. Ne hagyjátok magatokat! Nem teheti meg és kész. Bűncselekmény is amúgy feketén dolgoztatni valakit. Jelentsétek fel!
2017. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Akkor meg össze kell gyűlni azt úgy szájbaverni azt a féreg főnököt, hogy a fal adja neki a másikat. "

Ezt kéne tenni de amíg az emberek zöme vagy kussol vagy sápítozik csak addig nincs semmi.

Szerinted ki állna mellém? A dolgozók zöme nem. Ha meg 1-2 vagy pár ember elkezd ugrálni azokat meg ki lehet rúgni.

2017. jan. 10. 13:15
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Nincs szerződésetek? Nem lehet csak úgy kirúgni valakit. Főleg nem olyanért, ha nem dolgozik munkaidőn túl - ingyen.
2017. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%
Jó ahogy látom ez ilyen tipikus megszoksz vagy megszöksz eset. Ha nem mertek szólni semmiért, mindent benyeltek, mert fostok a kirúgástól akkor semmi se lesz. Nézd ezt lehet ragozni meg okoskodni, de a végde úgyis az, hogy vagy csöndben csinálod amit a köcsög főnök mond, vagy vállalod, hogx ha kell másik helyre mész dolgozni. Nálunk is az volt a szlogen mikot direkt bszogatott mindenkit, hogy ha nem tetszik el lehet menni. Az ilyen féreg nem fog változni a kedvetekért, de ha picit is megtörne utánna ki akar ilyen légkörbe dolgozni? Szar a munkahelyed ennyi a sztori.
2017. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagy köteles takarítani! Fogjatok össze vagy keress másik munkahelyet!
2017. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Most mit vársz, mit mondjunk? Vagy szóltok, és meg mered neki mondani, hogy nem takarítasz ingyen, és vállalod a következményeket, vagy hallgatsz és csinálod tovább. Ennyi.
2017. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Na, megjött a szokásos ál vagy valós problémákat felvető, de semmilyenválasznemjó kérdezőnk... :D


Már a 3.-ik mondat után megismertem :-) ne fáradjatok probléma megoldással - nem lesz jó úgyse semmi...

2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!