Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magas fizetésnek számít ez a...

Magas fizetésnek számít ez a pénz Magyarországon?

Figyelt kérdés
1 millió 450 ezer Ft / hónap

2017. jan. 10. 21:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

A 14#-es okoskodónak akinek a kérdésére itt válaszoltam és nem tetszett neki, ezt kaptam tőle. Nem szép dolog, hogy nem ide írkálsz és priviben keresel meg, amikor ez ide való. Szánalmas is vagy. Ennyire nem mered vállalni a véleményed? Mit zaklatsz engem?!


"Úgy gondolkozol mint a legegyszerűbb és legostobább alkalmazottak akik szerint egyetlen egy dolog számít a fizetés mérete függetlenül bármi mástól. Pedig a nagy fizetés az önmagában véve semmi estben se gazdagság."


Válaszolok neked okoskodó. A magas fizetés márpedig önmagában is gazdagságot jelent ebben az esetben. Az 1 millió 450 ezer forint elég sok embernek itt magyarországon még az EGÉSZ ÉVES fizetését sem éri el sokszor, vagy pedig közel ennyi. EGÉSZ ÉVES-ről beszéltünk felfogtad? Ez a kitalált személy pedig HAVI szinten kap ennyit!

Az itt hótt irreleváns, hogy seggére csap és elkölti a fenébe az egészet, mert nem ez számít. Se a kiadásai. Azt magának alakította ki ahogy akarta.

Az számít, hogy egy "normál" szinten, ami elég tág fogalom lehet, de mondjuk úgy, hogy a legtöbb ember a pic.sáját a földhöz verné, ha egyedül magára nettó havi 500-at elkölthetne - amit lehet sok esetben ki se tud egy idő után használni, és utána vesz egy-két drágább cikket, stb., és még ha gyűjt is mondjuk autóra azt is simán ki tudja pár hónap alatt pengetni - hitelek nélkül -, akkor azt mondhatjuk te hatalmas nagy okoskodó, hogy a fennmaradó összegeket havonta összerakva - viszonylag rövidebb idő alatt, tehát nem évtizedek múlva -, jelentősebb vagyon gyűlik össze! Méghozzá azon felül, amilyen marha színvonalon ő eléldegél!


Tehát ahogy nem merted felvállalni a pofádat, hogy elmondd amit akarsz -, én itt elmondom, hogy mennyire ostoba vagy. Szemellenződ van, és semeddig se látsz ki a fejedből. Nagyon szűk látókörűségre vall. Ráadásul még sunyi, gerinctelen is vagy! + MÁsokat zaklatsz!


A végére egy mondat, ami nagyon igaz rád: "Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a buta okoskodik!"


Te ez utóbbi vagy...

2017. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"És még valami ami átlag fölötti az a jómódú nem a gazdag."


19 #-es, ha te tudtál volna olvasni, és nem úgy csinálsz, mint aki a fától az erdőt nem látja, akkor megláttad volna azt a mondatomat is, ahol leírtam, hogy: VANNAK FOKOZATOK, a gazdagság fogalmában, tehát ebbe NYILVÁN beletartozik az ÁTLAG FÖLÖTTI színvonalon élők táborába a JÓMÓDÚ IS, MEG A GAZDAG IS!


A jómódú is gazdag, ne felejtsd el, csak nem akkora mértékben!!! Igen, ez az átlag fölötti színvonal és a jómódúnál, azaz gazdagabbnál kezdődik!


Ha valaki azt mondja speciel, hogy "gazdagabb réteg", akkor abba a jómódú is beletartozik!


Azt, hogy te ezt milyen szinonímákkal látod el, és milyen fokozatokkal, az a te dolgod!

De mindenki érti aki picit is értelmesebb, hogy miről is van szó!


És hiába lakik valaki 120 M forintot érő házban, ha AZT NEM TUDJA HASZNÁLNI pénzben napi szinten, tehát nincs napi szinten forgalomban nála!!!


A háza lehet egy picivel drágább AMIBEN LAKIK, ha nincs hozzá pénze, amit elkölthet, amivel ezen kívül pluszban rendelkezik, akkor cseszheti!


Az ilyen embernek akkor lesz esetleg pénze, ha eladja, és kisebbre, kisebb értékűre cseréli! És akkor EGY IDEIG lesz mit költeni, de akkor se lesz hú, de gazdag, csak maximum egy kicsit módosabb!


Ennél jobban nem tudom szemléltetni a sok ostobának, hogy mit is jelent az, ha valaki gazdag.


És ez a sok ostobával ellentétben nem a yachtok számát, és életszínvonalhoz kapcsolódó anyagi javakat jelenti, mert ez senkit nem érdekel, ez csak a kifele mutogatás, a látszat, a VALÓSÁG az, hogy akinek speciel NINCS yachtja, és nem költött mondjuk ennyi mindenre ami a gazdagságot mutatja kívülállóknak, DE VAN ANNYI PÉNZE, AMIT EZEKRE EL LEHET KÖLTENI, az ugyanolyan gazdag, mint az, akinek pl. van yachtja, egyéb dolgai!


Mert sajnos láttam itt olyan ostoba kommentet is, hogy a "yacht" és egyéb anyagi javak mutatja meg, hogy ki milyen gazdag. Meg évente cserél drága autót, stb.


Hát nem! Mivel az is UGYANOLYAN gazdagnak számít, aki ugyan nem költ ilyenekre, DE MEG TUDNÁ MINDEZEKET TENNI!!


Borzasztó nagy szűk látókörűséget tapasztalok itt!


Na ennyit akartam, lehet vitatkozni. Továbbiakban nem érdekel senki ostoba véleménye.

2017. jan. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, mi értelme van ilyen diskurzusnak. Hogy mi számít magasnak meg gazdagnak...

Kit érdekel? Pózolni akarsz vele valakinek?


Én pl. azt látom benne, hogy amellett, hogy nekem a jelenlegi is elég a megélhetéshez, ezzel sokkal többet tudnék játszani, gondolkodni hogy mibe fektessem, mit próbáljak meg. Ja, meg a jelenleg megmaradt hiteleimet 2 hónap alatt kifizetném vele nullára aztán akkor a havi törlesztő is megmaradna.


Sztem a Mészáros Lőrincek korában kicsit idejétmúlt már ez a viszonyítgatás. Az a lényeg, hogy van-e pénzed arra, hogy ne kelljen éhezni hó végén. A többi ezen felül már csak extra.

2018. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Igen, fizetésnek nagyon magas. De ha ezzel a kérdéssel arról akarsz visszacsatolást kapni hogy milyen gazdag vagy, akkor elárulom hogy rohadtul nem számítassz annak, esetleg ha passzív jövedelemből keresnél ennyit.
2019. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
hááát elég gyenge gondolom valami kezdő fizetés
2019. jún. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Két és fél éve nem emelkedett a fizetésed?
2019. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az is gazdag, aki ennyit keres, meg az is, aki 120 millás házban lakik (gondolom nem tanárfizetése van meg a házat se a legyek hordták össze.)
2020. dec. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!