Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon mi számít jó...

Magyarországon mi számít jó életnek?

Figyelt kérdés

Fizetés /hónap

Életszínvonal

A felső osztályt ne írjátok!

Mi az ami elég egy teljesen normális/kiegyensúlyozott élethez?



2017. jan. 21. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez függ az egyén költekezési szokásaitól is. Én azt mondom, hogy az, aki egy bevásárlás során fel mer nézni a bevásárlólistájából, és mást is vesz, illetve nem kell morfondíroznia azon, hogy az olcsóbb vagy a drágább tejet vegye-e meg, ha a differencia 40 ft, és mindemellett esetleg tud annyit félretenni, hogy évente egyszer azért el tudjon menni valahová pihenni, azt mondom, hogy ez pénzügyi szempontból lehet egy kiegyensúlyozott élet. De mondom, ez nagyon függ az egyén gazdálkodásától. Ismerek olyan embert, aki havi nettó 120-ból ezt meg tudja oldani, és olyat is, aki 250-ből se.
2017. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%

Egyetértek az elsővel. Én havi 100.000 + utalványból megtudom oldani, hogy havi két alkalommal elmenjek valahova lazítani, és évente legalább egyszer elutazni nyaralni. De van olyan ismerősöm, aki 150.000 + utalványból hónapról-hónapra él.

(azt azért hozzátenném, hogy se nekem, se neki nem kell albérletet fizetni)

2017. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Netto 800.000 jön de kevès.

Tudod nem az szamit hogy mennyi a bevètel hanem hogy mennyire vagy bèkèben a vilaggal es az elettel. En nem vagyok, hanem idiota mod targyakat veszek mint minden mas idiota.

2017. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Minimum 250-300 nettó és afölötti havi bevétel.


Minimum 2 millió szabadon hozzáférhető megtakarítás.

2017. jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Bnőm és férje ketten nettó 500at keresnek (jó, van egy 10 éves gyerek is), hitelük nincs, autó nincs, és állításuk szerint 1 fillérjük nem marad hó végére.
2017. jan. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az EU-nak van egy indikátora, ami azt mutatja, hogy szegény vagy e. 9 pontból áll, ha 3 tétel igaz valakire, akkor már szegénynek minősül (ugye ez más más országban más-más összegű jövedelemmel kerülhető el).


Azt gondolom, ha ennek a 9 pontnak mindegyikét relatív könnyen veszed, akkor jó életed van Mo-n. Tehát nem csak kiköhögöd nagy nehezen, hanem gond nélkül teljesíted.


Ehhez szerintem saját tulajdonú lakás megléte esetében olyan netto 200-250 ezer kell, ha nincs meg a lakás, és meg akarod teremteni akkor sokkal több.



Egyébként ez a 9 pont:

-Hiteltörlesztéssel vagy lakással kapcsolatos fizetési hátraléka van

-Váratlan kiadásokra nincs fedezete

-Anyagi okból nincs telefonja

-Anyagi okból nincs színes televíziója

-Anyagi okból nincs mosógépe

-Anyagi okból nincs személygépkocsija

-Évi egyhetes üdülés hiánya

-Kétnaponta húsételfogyasztás hiánya

-Lakás megfelelő fűtésének hiánya

2017. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
amióta az álláspiacon tengődöm és 90-120e nettó között kerestem (elmúlt 8 év).. szóval ha valami csoda folytán dupláját megkapnám, esetleg a 1,5x-sét, az nagyon jó lenne.. számomra! ismétlem SZÁMOMRA az már egy jó életszínvonalnak számítana!
2017. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2017. febr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nem vagyok Magyarorszag.


Én, ÉN vagyok.


Max magam velemenyet tudnam megosztani.

2019. aug. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!