Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mit hazudjak...

Állásinterjún mit hazudjak miért akarok épp ott dolgozni ha nyilvánvaló hogy nem akarok csak kell a pénz és más nincs?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha diplomás szakmai múlttal rendelkező és már nem épp fiatal emberként jó ideje nem tudok elhelyezkedni a területemen pénzem fogytán és megpályázok olyan állásokat amikhez igazából közöm nincs és a napnál világosabb hogy eszem ágában se lenne ott dolgozni ha lenne más?

Ha teljesen nyilvánvaló hogy csak azért mennék oda mert más nincs per pillanat és persze az is nyilvánvaló hogy ha mégis találnék szakmámba illő helyet, 1 perc alatt megpattannék onnan?

És ugye ott az állásinterjú (túlvagyok rajta…) ahol rosszindulatúan szinte röhögve szegezik nekem a kérdéseket: mi motiválja ezen állásra? miért épp ide? eddig sose dolgozott ezen a téren miért épp most? Ugye logisztikai ügyintézőnek jelentkeztem végzettségem az semmi hozzá mondjuk ez senkit se érdekelt mert felsőfokú gazdasági végzettséget írtak elő az meg megvan. Őket az érdekelte volna vagy csak röhögni akartak rajtam hogy miért jelentkeznék egy lényegébe admin melóra. Éne meg mit mondhattam volna-az őszintét hogy az motivál hogy semmi pénzem és már mindegy csak valami állás legyen és fizessenek? És ugye nem mondtam de hozzáfűzhettem hogy ha felvesznek is (nem vettek) addig leszek itt max amíg nem találok szakmámba vágót?


2017. jan. 22. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
A logisztikai ügyintéző az neked szakmába vág, nem tudom miről beszélsz. Az egy másik kérdés, hogy ha nem fizet sokat a munkakör, akkor valószínűleg nem fognak rá felvenni, nehogy néhány hónapon belül lelépjél...
2017. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Marhára nem vág a szakmámba közöm nincs hozzá szállítólevél incoterms klauzulák azt se tudom eszik vagy isszák.

Ezeket is csak azért tudom mert kivettek a könyvtárból egy logisztikai tankönyvet és legalébb átpörgettem.

2017. jan. 22. 16:14
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Nem baj, állásinterjún úgy se ilyeneket fognak kérdezni, hanem 3 jó tulajdonságot, 3 rosszat, hogy mit mondana rólad a professzorod, meg hogy miért szeretnél ott dolgozni...
2017. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Nem baj, állásinterjún úgy se ilyeneket fognak kérdezni,"


Te most troll vagy vagy szimlán egy hülye?

Leírtam túlvagyok az interjún és mindezek a kérdések elhangzottak.

2017. jan. 22. 16:23
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha akarnak felvesznek, ha nem, akkor nem.
2017. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
Én hiába tanultam ilyeneket egyetemen még BSCn, nem emlékszem belőle semmire.
2017. jan. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Ha akarnak felvesznek, ha nem, akkor nem."


Micsoda bölcsesség most aztán jól megaszontad.

Mert ugye ez nem így van bármely állásinterjún. Csak itt...

2017. jan. 22. 16:42
 8/21 A kérdező kommentje:

"meg hogy miért szeretnél ott dolgozni..."


Ühüm.

És mit mondjak miért szeretnék? Mikor nyilvánvaló hogy nem szeretnék csak nincs lóvé és kell állás lassan bármi ami adódik.

Szóval voltaképp szarba se nézem ezt a helyet csak kell valami.

Ezt mondjam?

Mert ugye ha mást mondok akkor meg ordítani fog hogy hazudok. Hiszen mi a búbánatot keresnék én egy minimálbéres melóban. Normál esetben semmit.

2017. jan. 22. 16:45
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Mond meg, hogy kell a pénz, éheznek a gyerekeied! Kérj könyörületet!
2017. jan. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért az valahol szomorú, hogy diplomát szerzett emberekbe ennyi önállóság, ennyi ész nem szorult. :/
2017. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!