Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kiregisztráltam a munkaügyiből...

Kiregisztráltam a munkaügyiből (hasznuk semmi), előtte egyszer már kérelmeznem kellett, hogy TB-m legyen, akkor nekem most már az sincs?

Figyelt kérdés

2017. márc. 6. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs bizony.
2017. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Óóó hogy az a ...
2017. márc. 6. 07:08
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Többek között ez volt az egyik haszna, amit most ellőttél.
2017. márc. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hey emberek ! Becsaptatok, most kérdeztem őket és megjár, mivel csóró vagyok, nincs köze a regisztrációnak hozzá, állítólag.
2017. márc. 6. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
3 hónapig fizetik, utána hiába vagy regisztrált már te fizeted!
2017. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na akkor az szopacs lesz. Csak elne vigyen a mentő a 3. hónap után.
2017. márc. 6. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Addig rendezett a TB-d, amíg ellátást folyósítanak számodra, majd utána annyi napig, amennyi napra ellátást folyósítottak, de maximum 45 napig.

Tehát ha 90 napra kaptál álláskeresési járadékot, akkor az utolsó folyósítási napot követő 45 napig még "passzív" jogú vagy, ami annyit jelent, hogy egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése nélkül is jogosult vagy eü. ellátásra. Ha csak 22 napig folyósítottak, akkor csak 22 napig vagy utána jogosult erre.


Ha nem kaptál ellátást, csak regisztrált voltál, és előtte sem volt biztosítással járó jogviszonyod, akkor az első naptól nincs TB-d.


Mivel konkrétan nem tudjuk, hogy mikor és meddig számítottál biztosítottnak, ezért pontosan nem tudjuk megmondani, hogy mikortól is kell fizetned magad után a TB-t.

2017. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
" mivel csóró vagyok"... dologhoz annyit fűznék hozzá, hogy csóróságra (rászorultságra) tekintettel mentesíthet az önkormányzat a tb. fizetése alól. Ezt kérvényezni kell, és feltételekhez kötött dolog. Ha megfelel a feltételeknek, akkor arról állítanak ki egy hatósági bizonyítványt. Ezt be kell nyújtani a NAV felé (ők írják elő a fizetendő járulékot) egy T1011-es számú nyomtatvány értelemszerű kitöltésével egyetemben, és a mentesít időpontjától nem íródik elő a járulék, vagy ha már előíródott, akkor visszamenőleg törlik.
2017. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!