Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ügyvédi munkadíj miért az...

Az ügyvédi munkadíj miért az ügylet értékével arányos?

Figyelt kérdés
Pl. adásvételi szerződésekben százalékos mérték... Ez egyszerűen nem etikus.
2017. ápr. 3. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Az etikához nincs köze. Értem, mire gondolsz, de az nem a jó kifejezés rá. Talán a nem fair vagy nem igazságos jobb lenne.


A miértre pedig a kereslet-kínálat adja meg a választ: amíg az emberek kifizetik ezt a díjat, addig nem fogják lejjeb vinni az áraikat.

2017. ápr. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Miért ne lenne etikus? Az ügyvéd felelőssége is az értékhez igazodik. Ha bármi gond van, akkor a kártérítés mértéke nagyban függhet attól, milyen értékű ügyletről volt szó.
2017. ápr. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Egy ház adás-vételénél nem sok rizikója van az ügyvédnek. A foglalót úgyis a vevő adja az eladónak, a maradékot meg a bank utalja át. Az ügyvéd csak egy előre megírt sablon levelet nyomtat, meg hitelesít, összesen nincs vele 2 óra munkája. Ehhez képest egy 25 milliós ház esetén simán legombol érte 120 ezret, ami nettó pofátlanság. Bár nekem lenne ilyen jó óradíjam!
2017. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Hogyne lenne már kockázat! Nem a foglalóról van itt szó, hanem arról, hogy ha a földhivatal mégsem jegyez be, a NAV köt bele, vagy bármi, és ez ügyvédi mulasztásra vezet vissza. Ha nem JÜB-öl, vagy annak ellenére kiderül, hogy pénzmosásgyanús volt az ügylet, és nem jelentette. Ha kiderül, hogy valaki lopott, hamis igazolványt használt, vagy megtámadják az aláírást akár évekkel később... Jogi kockázatról beszélek, ami az ügyvédi felelősséggel jár, nem üzletiről!


Egyébként elárulom, hogy nem sablon alapján dolgozunk és nem két órát, hanem minimum ötöt egy sima adásvétellel is. És akkor nem beszélve a rengeteg nyomtatásról, egyéb papírról (NAV adatlap, földhivatali kérelem, sokszor külön bejegyzési engedély...)

Ha hiteles és/vagy CSOK-os, azt már ne is említsük, azzal hetekig szenvedek mindig, mire a bankkal sikerül mindent tisztázni, és még utána izgulhatok a határidő miatt, amire semmire ráhatásom, mégis nekem boríthat mindent, ha a kedves bank nem utal időben.

A múltkor egy CSOK-os, hiteles adásvételnél a bank esküdözött, hogy 30 nap alatt átfut az egész. Én 60-at írtam a biztonság kedvéért. Az én dolgom volt ezt "lenyomni" az eladó torkán, hogy fogadja el, aki nem értette, miért nem 30-at írok, ha egyszer a bank ezt mondta. Mindegy, elfogadta, 60 lett.


A végén szó szerint az 59. napon 32 percet üvöltöttem telefonon a bank különböző osztályaival és dolgozóival (persze ez addigra nem az első beszélgetés volt velük), hogy ha a következő napig nem érkezik meg a pénz az eladó számlájára hiánytalanul, akkor a szerződés meghiúsulásával járó minden kárt és költséget a nyakukba fogunk varrni egy szép kis per során. Ugyanis a szerződés szerint az eladó elállhatott volna és akkor vissza az egész, ha nem kapja meg határidőben a banktól a pénzt. A hitelbírálattal nem volt gond, csak mint kiderült, a jogi osztály ült a szerződésen, mert "nekik még nem volt idejük véleményezni". Hát megmondtam nekik, hogy én fogom véleményezni az ő munkájukat, ha nem okézzák le nagyon sürgősen, de abban nem lesz köszönet.


Na, csak egy példa, hogy mennyire "sablont kitöltünk, két óra, és kész". Ez konkrétan mindennel együtt egy közel négy hónapos hercehurca volt.

2017. ápr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Gyerekek, el kell menni ügyvédnek, ha 0 munkával ilyen sokat lehet keresni.
2017. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát hajrá. Senki sem mondta, hogy ti nem lehettek ügyvédek. Ha szerintetek nulla munkával keressük a pénzt, akkor nem értem, ti miért nem ezt csináljátok!?
2017. ápr. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy nulla munka? Elég komplex a munkája egy ügyvédnek és nyilván rengeteget kell tanulni egy jogi diplomáért (én nem is bírnám azt a sok maszlagot). Egy per esetében rengeteg papírmunka, sok stressz, utána járás, stb van, ez kőkemény. De nem hiszem, hogy egy adásvételi szerződés esetén ha veszünk egy 10 milliós használt lakást meg egy 30 milliós új házat, akkor a kettő ügymenetében ténylegesen 3x annyi munka lenne a házzal, mint a lakással. Ezért kissé visszás nem szerződésenként megállapított fix, hanem értékhez kötött százalékos áron dolgozni.
2017. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!