Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dupla annyit keresek, mint...

Dupla annyit keresek, mint két éve, mégsem érzem a különbséget! Más is így van vele?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve fele annyit kerestem, mint most. Félrerakni még sem tudok, szinte semmit. Nyilván valamennyivel többet költök, de nem jelentősen. Ennyit emelkedett volna a megélhetés Mo-n 2 év alatt?

2017. nov. 6. 19:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy, hogy eddig 80 nettot kerestel es ahhoz kepest most nett160-at, vagy hogy netto 500 helyett most netto 1M a fizetesed. Es igen, hiaba mond barmit a kormany, meg 'rezsicsokkent', a megelhetes igenis dragabb lett.
2017. nov. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Észrevétlenül is lehet aránytalanul többet költeni. Vezess kiadási naplót, abból kiderül, hogy valóban többet költesz-e, mint korábban, becslés alapján.
2017. nov. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
110-120 körül. Most 230-240 körül.
2017. nov. 6. 19:47
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Nem emelkedett ennyit a megélhetés.

Én is éreztem hasonlót. De amikor tudatosan figyeltem, akkor észrevettem, hogy azért nem marad annyival több pénzem, mert egyrészt nem érzem annyira, hogy spórolnom kéne, mert ha valami váratlan kiadás lesz, az nem okoz akkora gondot, mint a kisebb fizetésnél. Másrészt nem is olyan tudatosan vásárolok, nem gondolom meg annyira, hogy mit veszek meg. Nem veszek olyan nagy különlegességeket, de nem kell számolgatnom a boltban, hogy akkor ez még belefér-e.

2017. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Éreztem már hasonlóan. Az okát abban láttam hogy mindegy mennyit kerestem, ha alkalmazott voltam. Viszont amikor a saját otthonomban alakítottam ki jövedelemforrást akkor egyből elégedett lettem mert szabad voltam. Még akkor is elégedett voltam ha otthon kényelemből csak annyit kerestem hogy épp hogy csak megéljek. Míg alkalmazottként volt úgy hogy egész jól kerestem, mégsem voltam elégedett mert nem voltam a magam ura. Csak nem mindig éreztem ezt ilyen határozottan, hanem legtöbbször azt gondoltam hogy a fizetésem kevés. A nagy fenét, a szabadságom volt kevés, mármint a szabad életem és nem az éves szabadság fogalmára gondolok.

Két kedvenc idézetem:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Egyszer ügyvezető igazgatói állást láttunk el hárman, és még abban az állásban sem éreztem magam sikeresnek. De nem ám, mert nem is az enyém volt a cég, ahogy a saját életem se.

Nem véletlen az hogy az államosítások idején sok gazda öngyilkos lett. Nem az elvett földjük és lovuk miatt. Hanem az elvett Életük és Szabadságuk miatt. Anyagi javakat természeti csapások is elvesznek néha, mégis túlteszik magukat rajt az emberek, ugyanis a Szabadságukat mindig meghagyja az anyatermészet.

2017. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem meg mindkettő "játszik":

a megélhetés is emelkedett és nyilván picit Te is többet költesz.

Zöldség-gyümölcs írtóra megemelkedett, tavaly nem akartam elhinni, hogy ez komoly, hogy egy kiló citrom 1.000 ft? De most is 600 ft, mint ahogy egy csomó más gyümölcs is.

Pl. a banánról tutira tudom, hogy 2 éve még 300 ft alatt volt - most 430 ft az átlagára:

[link]

De beszélhetünk a sertéshúsról is: az áfa csökkentés után kb. fél évig olcsóbb volt - aztán szépen visszakúszott az ára ugyanoda, ahonnan jött.

Hiába mondják, hogy nincs infláció - szépen, napról napra emelkednek az árak: nemrég a Lidl-ben az egyik terméknek 20 ft-al ment feljebb az ára egyik napról a másikra.

2017. nov. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

"Mindenki a maga szintjén nyomorog"


Csináld azt, hogy mikor megkapod fizetésed egyből félrerakod egy bizonyos százalékát és ahhoz nem nyúlsz. Tégy úgy mintha nem is lenne. Érdemes lenne a kiadásokat is vezetni, a legapróbbakat is. És akkor pontosan látni fogod mire megy el, lesznek meglepetések. Vannak telefonra nagyon jó appok. Pl. a Koin.

2017. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Drágábbak lettek a dolgok de nem ennyire. Általában ha valakinek több pénze lesz jobban fog költekezni is, kevesebbszer gondolja meg mit vesz.

Személy szerint fejben én még mindig azon a fizetésemen élek mint amikor feleennyi volt csak annyit engedtem, hogy már nem spórolósan főzök(pl mehet a rakott-krumpliba bőven tojás és kolbász)

2017. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Azt megértem ha 120-ból éppen nullára jöttél ki, de ha 240 is elmegy akkor ott nem kicsit költesz többet.
2017. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kb ugyanannyit keresek, mint 2 éve és ugyanúgy teszek félre, mint akkor. Picit nőttek az árak de azért nem jelentős. Sokszor van 199-299-ért manapság is akciós banán.

A nem akciós pedig 2 éve is 400 volt, most is. Drágább helyen akár 600 is persze.

2017. nov. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!