Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha Németországban dolgozom,...

Ha Németországban dolgozom, és kilépek a munkahelyemről, akkor utána meddig fizeti az AOK a biztosításom?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. 10 hónapja Németországban dolgozom. Most haza szeretnék menni Karácsonyra cirka 2 hétre, de nem igazán akarnak engedni szabadságra. Most elég sok minden összejött nekem, kivagyok lelkileg és érzem, hogy szükségem lenne most a barátaimra meg a családomra.

Ha most november 15-én beadom a felmondásom, akkor tudomásom szerint 4 hét múlva jár le a felmondási határidőm. Na most...azzal nincs baj, hogy munkát találjak ha januárban visszajövök. Csak nem szeretném, ha megbüntetne az állam, mivel ugye nem lenne munkahelyem x ideig, és a lakás meg itt van.

Ha úgy vesszük, akkor december 13-án lejár a felmondási időm. Utána ketyeg az óra.

Meddig fizetik a biztosításomat? Vagy hogy működik ez? Mit tegyek?


Köszönöm a segítséget!



2017. nov. 8. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem a kinti kollégáidat kérdezed, netán az AOK-t, hogy mik a lehetőségek?
2017. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az volt az első...de egyik sem tud semmit. Csak azt hallom, hogy fogalmam sincsen...
2017. nov. 8. 11:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
az AOK egész biztos, hogy tudni fogja... De a munkanélkülibe jó lenne ha bejelentkeznél, mert akkor ők tudják fedezni a biztosítást, ellenkező esetben nem vagyok benne biztos, hogy az AOK a munka megszűnés után nem szüntet-e meg. én még nem voltam ilyen helyzetben, a nejem pedig a munkanélkülibe ment és ott addig ők állták.
2017. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
vagy írj az AOK oldalán a kontaktoknál ott a Formular és megkérdezed, ennél egyszerűbb nincs. Esetleg a telefon.
2017. nov. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. nov. 8. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!