Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy jutnak el nagy fizetéshez...

Hogy jutnak el nagy fizetéshez ezek a kamudiplomások?

Figyelt kérdés

Én, mint fejlesztőmérnök, végigszenvedtem az egyetemet, vért izzadva szoptam a nagyon kemény tantárgyakkal, kemény évek alatt rengeteget fejlődtem és sok szakmai tudást szedtem össze, megkaptam a műszaki diplomát. Majd elmentem dolgozni, szereztem jó állást, ahol komoly feladatokat oldunk meg. És amit megfigyeltem, hogy akár az eddigi munkahelyeimen, akár máshonnan hallva, gyakran találkozok olyan illetőkkel, akik tipikusan valamilyen gazdasági diplomával rendelkeznek, de jól láthatóan kb semmihez nem értenek, semmi komoly tudásuk nincs, és nem is olyan kifejezetten okosak, mégis annyit, vagy többet keresnek, mint én. Amíg én spártai körülmények között végeztem el az egyetemet, rengeteg közösségi eseményről mondtam le, addig ezeknek laza gyaloglás volt a diplomáig, közben volt idejük bulizni. Aztán a munkahelyen amíg én komoly szellemi képességeket feszegető számításokat végzek, addig ők kávé mellett dokumentumokat készítenek, pénzügyi dolgokról döntenek, ilyen-olyan angol nevű pozícióban vannak (nem tudnak jobban angolul, mint pl én vagy más mérnökök), menedzserek, stb, nagyon elegánsan öltözködnek, előadásokat tartanak, azt gondolná az ember, hogy milyen komoly pozíció az, eközben nem értenek szinte semmihez, és amit csinálnak, azok nagy részét egy okos középiskolás is el tudná végezni. Ez így hogy van rendjén?


Most lehet jönni statisztikákkal, hogy műszaki végzettségűek átlagban magasabb fizetéssel helyezkednek el, illetve többen tudnak elhelyezkedni, ez mind igaz, ugyanakkor mégis a gazdasági és annál még kamubb diplomákat végző emberek egy része olyan állásokra tud kerülni bármiféle komolyabb tudás, megerőltetés nélkül, amit én egyszerűen nem értek. Hogy fordulhat ez elő?



2017. dec. 9. 17:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%
Jobb a hozzá állásuk. Te azt hiszed hogy azért mert neked ilyen meg olyan diplomád van alanyi jogon jár a milliós fizetés?
2017. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom a fizetésemre, egész jó, és nem a diplomáért jár, hanem a szakmai tudásért, ami ezeknek a kamudiplomásoknak nincs szinte semmi hasznosítható, és olyan dolgokra tanítják be őket, amiket egy középiskolából jött ember is be tudna tanulni, kihagyva az egyetemet. És többet keresnek, mint én.
2017. dec. 9. 17:55
 3/27 A kérdező kommentje:
Ja és szerintem pont nem jobb a hozzáállásuk, mert valószínűleg azért választottak ilyen szakmát, mert nem akarnak semmit sem csinálni, és kb nem is csinálnak semmit. De a pénzt azt kapják.
2017. dec. 9. 18:03
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
Ostoba a gondolkodásod (nem csak neked, elég sok mérnöknek, IT-s szakembernek). A mérnöki agyaddal azt is felfoghatnád hogy bizonyos szinten a soft skillek sokkal fontosabbak mint bármi más egyéb.
2017. dec. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Ui. Steve Jobs-nak szociológia diplomája volt, ami talán a legnagyobb "kamu diploma". Nem ez számít.
2017. dec. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Gondoltam én is arra, hogy soft skillek lehetnek az okok, de így sem találom helytállónak, mert a soft skillek a mérnökök esetében is számítanak válogatáskor az igazán jó állásokhoz, és ugyanúgy megvannak bennük ezek a tulajdonságok, mint azokban a kamudiplomásokban, akiket említettem, csak ezek mellett még komoly szakmai tudásuk is van.
2017. dec. 9. 18:13
 7/27 anonim ***** válasza:
60%

"Aztán a munkahelyen amíg én komoly szellemi képességeket feszegető számításokat végzek"


Lehet, hogy ezek a számítások csak a te szellemi képességeidet feszegetik. A többiek megcsinálják pár perc alatt, aztán mennek kávézni. Valószínűleg az egyetemen sem véletlenül kellett vért izzadnod. Pár barátom a BME villamosmérnöki karán diplomázott, és bizony sokat buliztak az egyetemi évek során, nem szakadtak meg a tanulásban.

2017. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Tehát nem kell azt gondolni, hogy valaki azért, mert mérnök, vaqgy informatikus, biztos nem rendelkezik jó soft skillekkel... Nem mindenki olyan.
2017. dec. 9. 18:15
 9/27 A kérdező kommentje:
7-es: tök jó, hogy onnan okoskodsz, de hidd el nekem, volt már annyi csoporttársam és kollégám, hogy tudjam, mi a szitu. Speciel nekem pont kevesebb idő kellett jól megtanulni valamit, mint az átlagnak.
2017. dec. 9. 18:19
 10/27 anonim ***** válasza:
41%
Ezért nem kell azt gondolni hogy egy "kamu diplomás"nak meg nem lehetnek erős képességei. Látod neked meg az esik szarul ha azt mondják hogy nincsenek meg benned a soft skillek.
2017. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!