Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőbe lát az a cég amely...

Jövőbe lát az a cég amely kijelenti hogy 18ban se lesz béremelés? Honnan tudhatja mire kényszeríti rá a piac?

Figyelt kérdés

Ha van egy cég amely már most is a szakadék szélén táncol a munkaerőhiány miatt, nagyon nincs ember, napi szintűek a gondok, kit hova osszanak be mert nincs ember.

A fizetés persze a béka segge alatt ezért is húznak el az emberek és ezért is nem tudnak újat felvenni-ennyiért nem jön már el senki. Pár éve még jött már nem jön.


És akkor ez a cég ebben a helyzetben kijelenti hogy itt 18ban se lesz semmi emelés.

De ezt honnan tudhatják? Jövő látnak? Honnan tudják hogy nem fajul el annyira a helyzet hogy választhat a cég vagy emel vagy bezár mert egy embere se marad?

Ezt honnan tudják?


17 elejémn már kaptak egy hatalmas pofont, annyira nem volt ember, hogy csúsztak egy megrendeléssel sorozatban és a partnercég megelégelte és szerződést bontott. ÉS nagy partner volt, ez hatalmas pofon.

Szóval azért lenne min gondolkodni.

Vagy nem emel inkább bezár? Hát az okos megoldás.


2017. dec. 23. 17:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%
Sosem értettem én sem a spúr munkáltatókat. Ám lehet, hogy tényleg bezárásra készül abban az üzletében, ezért úgy gondolja, kár rákölteni.
2017. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Áttelepítik a termelést egy másik országba, ahol alacsonyabbak a bérek mint nálunk. Ilyen egyszerű.
2017. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem inkább bezárnak ha úgy van, csak nehogy kicsit többet kelljen adni a melósoknak.



" Áttelepítik a termelést egy másik országba, ahol alacsonyabbak a bérek mint nálunk. Ilyen egyszerű."


Ilyen logikával egyetlen munkahely se lenne a gazdagabb országokban.

2017. dec. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Áttelepítik a termelést egy másik országba, ahol alacsonyabbak a bérek mint nálunk. "


Persze. A szaros túlórára sincs pénz már a rezsi is állítólag gond de majd más országba települ neked.... persze.


MIBŐL?


És ott persze majd tárt karokkal várják a zombicéget amelynek itthon már nincs embere se.

2017. dec. 23. 19:12
 5/21 anonim ***** válasza:
88%
Kibérelnek egy másik telephelyet. Csóróbb országokban nincsenek ilyen bérleti díjak mint Budapesten.
2017. dec. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

" ilyen bérleti díjak mint Budapesten."


Hol írtam én hogy Bp?

2017. dec. 23. 19:48
 7/21 A kérdező kommentje:

"Kibérelnek egy másik telephelyet. Csóróbb országokban nincsenek ilyen bérleti díjak mint Budapesten."


És ugye az olcsóbb bérleti díjjal nyert összeget egy az egyben bérfejlesztésre fordítják ugye? mert ha nem akkor adtak a szarnak egy pofont. Olcsóbb telephelyen se lesz ember béka segge alatti pénzekért.

Azt tudomásul kell venni egy cégnek hogy ha más helyen hasonló melóért 250 bttokat adnak akár, akkor ő a 160 bttojával nem rúg labdába. És ez már kőkeményen látszik naponta akár.

Érdekes más cég meg tudja adni.

2017. dec. 23. 19:51
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Igen a jövőbe lát, mert pont hogy megmondta, mi lesz náluk. Ennyiért éri meg nekik csinálni, ha ennyiért nem megy, majd lép.

Mivel a proletárdiktatúra ma is elmaradt, menjél szépen és örülj hogy annyit még megkeresel hogy legyen előfizetésed netre, hogy itt ömlenghess.

2017. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Megint költünk, belegondolunk... miből veszed hogy engem érint a dolog, hogy én itt dolgozom?

Csak érdekel az a gondolkodás hogy ha én egy hajó kapitánya vagyok és látom hogy amerre megyek zátony szikla stb vár akkor miért nem addig lépek cselekszem míg nem futottam zátonyra?


mert akkor már kapkodhatok rég késő lesz.

2017. dec. 23. 20:28
 10/21 A kérdező kommentje:

"Mivel a proletárdiktatúra ma is elmaradt"


Ja ööööö sajnos nem maradt el... meg kell nézni kik ülnek kormányban.... most van csak az igazi proletárdiktatúra.


Megmondta már Hofi is: mi a proletárdiktatúra-amikor a prolik diktálnak.

Na ez van most. A prolik börtönbe való mocsokszarok IQ zéró seggek diktálnak.

Most van csak proletárdiktatúra.

2017. dec. 23. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!